Tam pačiam aukštyje atsatyti arkų neleidžia gaisrininkai (nepravažiuotų jų automobilis), o atstačius iškeltas gerokai aukščiau atrodytų nekaip, beto tada paveldosaugininkamas netiktų...
Šitas barokinis laužytu stogu namas po karo išliko sveikas kaip ir kiti likę namai, prakeiktieji sovietiniai architektai visą gatvės šoną išgriovė, ir tesu gebėjo "nieko neįrengti" vietoj to kas buvo.
Katedros šoninės kolonados atitvertos mūro sienelėmis, dėl mūsų liaudies žemos kultūros čia nuolat būdavo teršiama. Šią sienelę pasiūlė sumūryti architektas J.Poussier 1817 m. Ši mūro siena nugriauta 1933 m. Bet ir po tiek metų liaudies kultūra nepakito. Galerijose vėl buvo teršiama, o nišose stovinčios skulptūros daužomos ir laužomos. Tada suprojektuota metalinė tvorelė, visiškai nesideranti su pastato architektūra. Bet gi per ją buvo laipiojama lyg kopėčiomis, toliau teršiama galerija ir naikinamos nišų skulptūros.
Ir po šiai dienai jos čia visą vaizdą gadina, matyt kultūra žmonių dar nepasikeitė.
Informacija - Vladas Drėma. Vilniaus Šv. Onos bažnyčia. Vilniaus katedros rekonstrukcija 1782–1801 metais. 1991 m.
Va taip, jį esu matęs tik neprisiminiau kokioje gatvėje. O čia ne Montvilos namų kolonija?
Montvilos kolonija, kiek žinau, yra arčiau link Neries (Tarp Lukiškių kalėjimo, URM ir Finansų ministerijos). Čia pats Gedimino pr. Namas, kurio kampas matosi dešinėje, dabar pastoliuose. Iškart dešiniau jo būtų Pirklių klubas.
Comment