Bokstas ir vartai bei dalis vienuolynu nugriauti tiesians dabartine Maironio gatve.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[VLN] Vilnius iki 1918 m. (caro laikų ir I pasaulinio karo metų nuotraukos)
Collapse
X
-
Trijų aukštų Bernardinų bažnyčios varpinė, bernardinų vienuolyno vartai ir įvairūs ūkiniai pastatai buvo nugriauti 1869-1870 m. tiesiant Aleksandro skersgatvį (dab. Maironio g.). O litografijoje matoma Kristaus laiptų koplyčia išliko iki mūsų dienų. Tiesa, dar 1873 m. šioje erdvėje atsirado archit. Nikolajaus Čiagino suprojektuota ir pastatyta neogotikinė varpinė, kurią bandė priderinti prie Šv.Onos bažnyčios.LyNX5969
Comment
-
Parašė baltic Rodyti pranešimąGedimino kalnas toks plikas atrodo. Medžių beveik nėra. Dėkui už nuotraukas.
Vėliau Vilniaus tvirtovė pradėjo netekti karinės reikšmės. 1878 m. birželio 29 d. caras Aleksandras II patvirtino Vilniaus tvirtovės panaikinimo projektą ir iki 1884 m. Vilniaus pilių teritorijoje buvo nukasti pylimai, grioviai užpilti žemėmis.
Daugiau skaitykite: http://www.vilniusbunkers.narod.ru/lt/2tvi.aspLyNX5969
Comment
-
Dominikonų gatvėje
Sveiki visi, senokai nieks nieko neparašo šioje skiltyje.
Kažkaip labai mažai turių informacijos apie vieną pastatą Dominikonų gatvėje, kurio vietoje dabar stovi S.Nėries mokykla.
Įdomus statinys, tik mažai žinių apie jo istoriją. Vienoje vietoje minima, kad čia būtą viešbučio, kitoje - Vilniaus magistrato... ??? ??? ???LyNX5969
Comment
-
Parašė LyNX5969 Rodyti pranešimąĮdomus statinys, tik mažai žinių apie jo istoriją. Vienoje vietoje minima, kad čia būtą viešbučio, kitoje - Vilniaus magistrato... ??? ??? ???
Comment
-
Vaizdų banke – praeities Vilnius
Kristina Chlynova, "Vilniaus diena"
2007 gruodžio mėn. 4 d. 00:00 Nusiųsti
Iš karto po Naujųjų vilniečiams atsivers pusmetį rotušėje kauptas Vilniaus vaizdų bankas. Jame – senos nuotraukos su miesto vaizdais ir įvairius miesto gyvenimo laikotarpius atspindintys daiktai.
(...)
Nuo gegužės, kai buvo atidarytas Vilniaus vaizdų bankas, į rotušę suplaukė keli šimtai nuotraukų, negatyvų, įvairių atvirukų, dokumentų ir net partinių komunistinių bilietų.
(...)
Dalis nuotraukų į rotušę atkeliavo ir iš įvairių Vilniuje nuo seno gyvenančių tautybių diasporų: žydų, lenkų ir baltarusių. Žmonės nuotraukas Vaizdų bankui arba paskolina, arba nuskenuoja, o dažnas padovanoja visam laikui manydamas, kad čia jos bus geriau išsaugotos. Organizatoriai teigė nuotraukų bei dokumentų sulaukiantys ir iš Kauno, Kaišiadorių, kitų Lietuvos miestų. „Kol kas eksponatus rūšiuojame savo nuožiūra, o vėliau kviesimės į pagalbą ir mokslininkus, kad padėtų įvertinti įvairius sukauptus dokumentus“, – planais dalijosi S.Pilinkus
(...)
Vilniaus vaizdų bankas savo saugyklas vilniečiams atvers po Naujųjų metų, per Tris karalius. Senos fotonuotraukos su sostinės vaizdais pirmiausia bus rodomos kaip filmas ant didelio rotušės išorėje sumontuoto ekrano. „Trijų karalių data buvo pasirinkta ne atsitiktinai, nes šią dieną tradiciškai vyksta didžiausias Vilniaus ainių klubo susitikimas, – sakė klubo vicepirmininkas J.Jonynas.– Vienas svarbiausių mūsų tikslų yra priminti, kad tarpukario Vilniuje vyko plati kultūrinė veikla, taigi Vilniaus vaizdų bankas yra puiki priemonė dar kartą atsigręžti į mums svarbią praeitį.“
Vėliau organizatoriai ketina surengti surinktų senovinių daiktų parodą ir ją pirmiausia eksponuoti rotušėje, o vėliau vežti ir į užsienį.
Apie to "banko" veiklą girdėti nemažai, bet dar nieko neteko matyti.
Comment
-
Comment