Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos miesteliai ir kaimai iki Antrojo Pasaulinio karo
Collapse
X
-
Rietavas
Sudegęs miestelio centras po 1941 m. birželio 23 d.
ebay.com
Miestelio vaizdas iš lėktuvo po 1941 m. birželio 23 d.
ebay.de
1941 m.birželio 23 d. miestelį užemė nacių daliniai, per puolimą labai nukentėjo centrinė Rietavo dalis : sudegė centras, Dvaro, Laukuvos, Kvėdarnos, Klaipėdos gatvės. Sudegė medinė ir mūrinės sinagogos.
Comment
-
Prof. A. Miškinis dovanojo savo atviručių kolekciją.
http://www.lrt.lt/news.php?strid=5044&id=5955261
Comment
-
Balbieriškio miestelis 1921 m. Algimanto Miškinio kolekcijos nuotr.
Šaltinis: http://www.15min.lt/naujiena/kultura...#axzz1lii8PLIl
Comment
-
Straipsnis apie Lietuvos urbanistikos tyrinėtoją ir kolekcininką prof. Algimantą Miškinį "Verslo žiniose" 2012.02.10
Dovana Lietuvos dailės muziejui – per 23.000 mažosios ikonografijos objektų
Apie atvirukus ir laimę dovanoti
Architektas, urbanistikos istorikas, kolekcininkas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos narys korespondentas Algimantas Miškinis (g. 1929) Lietuvos miesteliais susidomėjo prieš daugiau nei 60 metų ir dabar tvirtina, kad jei ne XIX a. pradžią menančios fotografijos ir atvirukai, daugelio miestelių istorijos raidos nesuvoktume.
Kad ir kiti su ja galėtų susipažinti, profesorius kone visą gyvenimą kauptą mažosios ikonografijos ir senųjų kalendorių kolekciją padovanojo Lietuvos nacionaliniam muziejui (Arsenalo g. 1). Istorinių įvykių ir vietų vaizdų rinkinį,apimantį laikotarpį nuo XIX a. iki XX a. vidurio, sudaro apie 23.000 vienetų. Urbanistikos paveldo vertę turinčių objektų vaizdų kolekcija, kurią architektas A.Miškinis kaupė savo moksliniams tiriamiesiems darbams iliustruoti, daugeliu aspektų yra unikali. A. Miškinis parašė 26 monografijas ir knygas (viena svarbiausių išleistų knygų serijų – „Lietuvos urbanistikos paveldas ir jo vertybės“), paskelbė 1200 mokslo ir populiarinamųjų straipsnių. 2001 m. Algimantui Miškiniui suteikta Nacionalinė mokslo premija.
http://laikrastis.vz.lt/index.php?ac...#ixzz1m0kkU0jH
Užnemunės Lietuvos miestai ir miesteliai (1999)
Rytų Lietuvos miestai ir miesteliai (2005)
Rytų Lietuvos miestai ir miesteliai (2002)
Vakarų Lietuvos miestai ir miesteliai I (2004)
Vakarų Lietuvos miestai ir miesteliai II (2007)
Vidurio Lietuvos miestai ir miesteliai (2009)
Beveik visi šie tomai yra "Technikos" knygyne
Comment
-
Lietuvos nacionaliniame muziejuje veikia Algimanto Miškinio atvirukų paroda.
Muziejaus tinklapis apie uždarą renginį kviestiniams asmenims išPiaRino labai sąžiningai, o kad ten veikia ir visiems prieinama paroda, pranešti užmiršo. Dėl šitos priežasties negalima pasakyti, kiek laiko veiks ši puiki paroda
2012 m. vasario 2 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 1, pristatomas profesoriaus, Lietuvos mokslų akademijos nario korespondento, architekto, kultūros paveldo tyrinėtojo ir kolekcininko Algimanto Miškinio Lietuvos nacionaliniam muziejui dovanotas mažosios lituanistinės ikonografijos rinkinys, senųjų kalendorių kolekcija. (...)
http://www.lnm.lt/parodos/algimanto-...html?task=view
Net ir perskaičius visus šešis A.Miškinio "Lietuvos miestų ir meistelių tomus" galima susrasti kažko nematyto - kelių bažnyčių projektus (Svėdasų, Kvėdarnos...), galima sužinoti, kad iki I pasaulinio karo Nemunėlio Radviliškyje buvo tiltas per Nemunėlį į Latviją ar pamatyti įspūdingą paradą su šautuvų piramidėmis Šašuolių (Šešuolių) aikštėje...
Parodoje galima ne tik studijuoti senus atvirukus ar tyrinėti kalendorius, bet ir pasižiūrėti 15 minučių trukmės filmą su A.Miškinio interviu.
Comment
-
Ikeliu nuotrauką, kurioje spėju vaizduojama Raudondvario dvaro rūmai(dešinėje) ir tolumoje Šeduvos miestelis. Šią nuotrauką radau prieš kokius 2-3 metus www.ebay.de, buvo su užrašu "szadow bey Ponewesch". Tai Šeduvos ir Panevėžio lenkiški-vokiški pavadinimai.
Comment
Comment