Dalis Tilmansų f-ko pastatų (vėliau „Pergalė“) stovėjo Malaja gospitalnaja (dab. Kaunakiemio) gatvėje, tik priešingoje pusėje, nei Volfo-Engelmano alaus darykla. Įdedu pastarosios 1891 metų sklypo planą:
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[KAU] Kauno pramonės paveldas
Collapse
X
-
Parašė d'Ark Rodyti pranešimąNetoli Volfo-Engelmano alaus daryklos ir Sanito fabriko, trikampiame sklype tarp Bažnyčios, Šiaulių ir Vytauto g., iš esmės, dabartinėje Kauno autobusų stoties teritorijoje 1862 m. atsirado pirmasis metalo fabrikas „Minerva“.
Iš buvusio Minervos metalo fabriko komplekso išliko dviaukštis, netinkuotų plytų, kontoros pastatas, kuriame jau nuo 1934 m. veikia Kauno autobusų stotis. Beje, tai seniausia autobusų stotis Lietuvoje.
Štai ir tarpmiestinis/priemiestinis Kauno autobusas:
1944 m. Vytauto pr. Maždaug čia buvo „Minervos“ metalo fabriko sklypo galas. Ten tolumoje matosi funkcionalistinių formų, tarpukariu statyto, fabriko savininko Mykolo Rekošo gyvenamasis namas.
http://i145.photobucket.com/albums/r...iska/2_1-1.jpg
Taip pat teritorijoje liko keletas dirbtuvių korpusų, gubernijos laikotarpio „plytų“ stiliaus namų:
http://i145.photobucket.com/albums/r...DSCF2102-1.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r...DSCF2098-1.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r...DSCF2100-1.jpg
"Minerva" buvo tikrai kietas metalo fabrikas, turėjo net garo mašiną
http://i145.photobucket.com/albums/r...garomasina.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r...DSCF2101-1.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r...DSCF2099-1.jpg
Na, manau pirmai pradžiai užteks, vėliau įdėsiu daugiau...
Comment
-
Nuo metalo ir alkoholio siūlau pereiti prie..... pieno
Taigi, žymiausias tarpukario Lietuvos fabrikas – Pienocentras. Šiandien visas gamybinis fabriko kompleksas ištuštėjęs (ir laukiantis konversijos...)
Goolfiečio foto iš viršaus:
Forumo foto
Pirmasis komplekse buvo pastatatytas šaldytuvo pastatas (1934 m. arch. Bronius Elsbergas) ir skirtas žuvų (buvo žuvų baseinas), kiaušinių ir obuolių sandėliavimui.
Šalia - kiaušinių sandėlio pastatas, su trijų stogų motyvu (arch. A. Rozenbliumas, J. Kovalskis-Kova)
Iš kiemo pusės:
Komplekso architektūrinį vientisumą išlaikė ir V. Landsbergis-Žemkalnis, 1936 m. suprojektavęs pagrindinį pastatą – centrinę pieninę.
Pienocentro kompleksui dar priklausė 1939 m. statytas vaisių sulčių fabriko gelžbetonis pastatas, jau daug metų stovintis visiškai apleistas.
Na, ir žinoma -> Pienocentro administracinis pastatas Laisvės al.
Beje, Kančas yra naują Pienocentro konversijos projektą padaręs, gal kas turit vizualizacijų?
Comment
-
Jėtau, nejaugi leis Kančui sudirbti ir šiuos statinius.Baisu.„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Aa... seniai nebeskaitau piloto...
Ar turi galvoje šį? http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=1550
senokai tai buvo...
Žinau, kad viena studentė iš VDA KDI, geriausių baigiamųjų darbų konkurse prieš keletą mėn. buvo apdovanota už Pienocentro idėjinį projektą... gal reikėtų leisti studentams reikštis, o ne KančuiPaskutinis taisė d'Ark; 2008.01.27, 17:37.
Comment
-
Parašė Vaidosius Rodyti pranešimąTaip.
O čia puiki bendra Pienocentro fotografija iš viršaus.
(Ekstremalaus nardymo klubas "extreme daivers")
Comment
-
Kitas istorinis produktų perdirbimo kompleksas išsidėstęs Žemojoje Fredoje, tiesa, architektūrine verte tikrai neprilygstantis prieš tai apžvelgtajam... Tačiau istorija įdomi.
1887 m. vykdant Rusijos caro Aleksandro II potvarkį, kartu su kitais Kauno tvirtovės pastatais, Žemojoje Fredoje, pradėtas statyti dujinis malūnas (baigtas 1890 m.).
1926 m. čia pastatytas didžiausias Lietuvoje 4211 tonų talpos Kauno grūdų elevatorius, kurį išlikusį matote centre (rudas).
Tarpukariu, kol dar nebuvo pristatyta sovietinių priestatų ir nenutinkuota taip šlykščiai rūžavai-bordiniai , elevatorius būdavo įtraukiamas į turistinius miesto gidus, kaip gražusis miesto bokštas ir t.t. ...
Normalaus foto
Viliaus foto
O štai ir tarpukarinis kombainas 1939 m.
Dar iki Pirmojo pasaulinio karo pradžios grūdų fabriko apylinkėse pastatyta 10 didelių grūdų, maisto ir kt. sandėlių.
Gintaro Česonio foto
Išliko ir karinė geležinkelio stotis su platforma ir pastatų kompleksu
Comment
-
Parašė d'Ark Rodyti pranešimą<...>
<...>
Na, o aš norėčiau šiek tiek apie dar vieną KT objektą pridėti šioje temoje - fabrikas "Arsenal" (geležinkelio dirbtuvės).
http://narrow.parovoz.com/ nuotraukos:
Ir vaizdas (kairėje viršuje) iš Šančių (vytauc nuotrauka):
Pastatai yra dabartineje "Kauno elektros" teritorijoje
http://www.randburg.com/li/kaunoelek.html
udrius turbūt daugiau galėtų papasakoti
http://miestai.net/forumas/showpost....0&postcount=63
Comment
-
Mmm, su nostalgija pamenu, kaip su mama važiuodavau į Kauno pieno centrą Kaunakiemio g. vežtis ledų į prekybvietę. Tai buvo visai neseniai, prieš maždaug 8-9 metus. Jie gamindavo "Bravo" ledus (firminis ženklas - toks pilkas zuikis su ledais rankoje). Dabar Kauno pieno centras išsikėlęs į Taikos pr. esantį jų pačių filialą (dabar jau nebe filialas) "Pieno žvaigždes". Dabar jie importuoja ir platina Estijoje gaminamus "Premia" ledus.www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!
Comment
-
Parašė PhantomLord Rodyti pranešimąBeje, kur tiksliai yra tos geležinkelio dirbtuves? jau kurį laiką nesėkmingai bandau išsiaiškint...
Jos yra Žemojoje Fredoje, tame dideliame "Kauno elektros" kieme:
http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=h&...,0.003648&z=18
O bokštelis matosi ir nuo Europos pr. nuokalnės vingio:
Comment
Comment