Nuotrauka graži, bet tikrai ne 1940 metų. Matosi konkė, o tai reiškia, kad fotografuota iki 1929 metų, be to 1940 metais Laisvės alėja buvo asfaltuota, o ne grįsta akmenimis.
Nuotrauka graži, bet tikrai ne 1940 metų. Matosi konkė, o tai reiškia, kad fotografuota iki 1929 metų, be to 1940 metais Laisvės alėja buvo asfaltuota, o ne grįsta akmenimis.
Dėkui už pastebėjimą, matyt tada atvirukas buvo išsiųstas 1940 m. pašto ženklu, reikėjo pačiam susiprasti kad konkės tais metais senai nebebuvo.
1918 m.Vasario 16-oji diena nuo kurios Lietuva tapo nepriklausoma. Ši data- lietuvių valstybingumo atkūrimo pradžia. Tautai teko kovot už išgyvenimą, pradėti nuo nulio, nuo pirmo kareivio, mokytojo, laisvo žodžio ir pirmo pinigo, pirmojo žmogaus su laisvės vėliava. Ilgainiui valstybingumas buvo atkurtas, statėsi miestai, turtėjo kraštas.
Po gero dešimtmečio jau galėjome pastatyti ir tokius mokslo rūmus. 1931 m. juose jau kūrėsi studentai ir dėstytojai. Praslinkus dar dešimtmečiui didžiosios kaimyninės tautos, besidraskančios dėl dominavimo, pastatą nugriovė. Dabar šioje Aleksoto vietoje pieva. Moralas toksai- kad ir kaip besirūpini savimi, visada saugok savo šalies valstybingumą.
Knygelėje "Kauno miestas", red.J.Delkus, E.Alekna, 1930m. yra suminėta 19 pasiuntinybių ir konsulatų. Paminėsiu tuos, kurių adresai nesutinka su aukščiau minėtais:
JAV - Kalnų g. (vėliau - Putvinskio g) 42 [matyt, tuo metu vyko persikraustymas];
Argentina - Laisvės al. 3;
Estija - Donelaičio g. 31a;
Olandija - Griunvaldo g. 16 (Tilmanso valdose);
Prancūzija - pasiuntinybė - Kalnų g. 8a, konsulatas - Laisvės al. 3;
Suomija - Vytauto pr. 37 (tame pačiame pastate, kaip ir Danija);
Vengrija - Gedimino g. 7;
Švedija - Kalnų g. 40 (A.Žmuidzinavičiaus namo I aukšte);
Pagal, tai jog JAV pasiuntinys tikrai rezidavo Gedimino g. 6, o vėliau persikėlė į Kalnų (Putvinskio) 42, galima sakyti, jog pastarasis adresų sąrašas yra mažumėlę naujesnis.
Dar nematyta nuotrauka, ačiū.
Bet čia yra 1932-1933 metai (jau stovi M.Šleževičiaus namas [1931] ir Stasio bei Julijos Matijošaičių daugiabutis giliau kieme [1932], o Soboro mažųjų kupolų stogai dar nepakeisti [1934].
Comment