Vaizdas į Raudondvario miestelį iš baigiamos statyti bažnyčios varpinės. Tolumoje matosi naujasis, modernusis tiltas per Nevėžį. Jau 1933- ieji metai, ekonominė krizė pasibaigus ir liberalusis „diktatorius“ A.Smetona sparčiai tvarko kraštą.
Vaizdas į Raudondvario miestelį iš baigiamos statyti bažnyčios varpinės. Tolumoje matosi naujasis, modernusis tiltas per Nevėžį. Jau 1933- ieji metai, ekonominė krizė pasibaigus ir liberalusis „diktatorius“ A.Smetona sparčiai tvarko kraštą.
Gal kas turit ar žinot kur rast Maironio gatvės vaizdų senų, ypač kuriuose matytusi nugriauti namai (kurių man kaip tik ir reikia) tarp ūkio ir seb bankų. Nes man tai ypač praverstų akademiniam darbe.
,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
- Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."
1939 VIII 13-20 LAK surengė Kauno aerodrome Baltijos valstybių orinio sporto varžybas, kur dalyvavo suomių, estų, latvių ir lietuvių aero klubai, o vokiečių ir lenkų aero klubai atsiuntė reprezentacines ekipas. Bendram laimėjime valstybės atsistojo šiose vietose: 1 - Lietuva, 2 - Estija, 3 - Latvija, 4 - Suomija.
Puiki nuotrauka!
Tokie namai ir Geršono Gutmano knygynas buvo Birštono gatvėje, einant nuo Vilniaus g. kampiniame sklype dešinėje pusėje. Pastatai nugriauti platinant gatvę (galbūt apie 1970-1977 metus).
Nuotrauka daryta nacių okupacijos metais arba kiek vėliau.
Su visa pagarba Alvydui Surbliui ir jo įdirbiui, reiktų paminėti, jog čia sklypai (Birštono g. 17 ir 19) sovietmečiu buvo "paimti" gatvės reikmėms, ją platinant net iki 6 eismo juostų. Pateiktoje Alvydo nuotraukoje matomi Vilniaus g. namai stovi buvusiuose tarpukariu gretutiniuose sklypuose. Kaip pavyzdys - arch. A.Karaliaus studija anuomet užėmė kaimyninį sklypą, gi dabar - ribojasi su gatve (Birštono/Kurpių kampas).
Be to, oivej pateiktoje nuotraukoje matosi šaligatvis ir dalis gatvės grindinio.
G.Geršono knygynas tikrai turėjo būti gatvėje, kaip ir duotas jo adresas Telefono ab. sąraše (1939).
Dailininkas, filosofas, buvęs kultūros ministras, o dabar Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas atsigręžė į gimtąjį Kauną. Jis prasitarė sieksiąs, kad Kauno modernioji architektūra ir Kauno centras, ypač K.Donelaičio gatvė, būtų įtraukti į UNESCO saugotinų objektų sąrašą. Architektas Audrys Karalius smetoninę Kauno architektūrą vadina tiesiog unikalia: „Todėl niekas kitas – tik Žaliakalnio vaikas (A.Gelūnas, – red. past.) ir galėjo pasiūlyti tokią idėją.“
Comment