Geležinkelio stotis pastatyta 1862 m. medinį pastatą projektavo prancūzų firmos, kuri tiesė Peterburgo-Varšuvos geležinkelį, inžinierius. Kartu su stotimi buvo statomas ir vandens bokštas, atvirais grioviais sausinama teritorija; statybos darbus vykdė inžinieriai Liubeznovas ir Smirnovas. Vokiečiai 1915 m. užėmė kraštą ir įvedė savo tvarką, ėmė kirsti aplinkinius miškus ir gabenti miško medžiagą į Vokietiją. Miškui gabenti Ignalina buvo "sujungta siauruoju geležinkeliu su Vydžiais, Tverečiumi ir kitomis pafrontės vietovėmis".
A.Miškinis Rytų Lietuvos miestai ir miesteliai II knyga 2005
XX a. pradžioje Ignalina buvo apstatyta mediniais vienaukščiais sodybų trobesiais. "Daugelis...namelių buvo labai apšepę, nes juose gyveno smulkūs vargingi pirkliai, vežioję kuinais arba nešioję prekes į kaimus. Vienintelį dviejų aukštų mūrinį namą pagrindinėje bevardėje gatvėje pasistatė turtingas pirklys Nachemka". 1912-1914 m. Vokietijos kariuomenės generalinio štabo žemėlapyje prie miestelio pavadinimo parašytas "31" liudija apie tokį sodybų skaičių, galėjo būti apie 300 gyventojų. Karo pradžioje iš miestelio pasitraukė dalis žydų, rusai geležinkelio darbininkai ir tarnautojai.
1928 m. Ignalinos projekte numatyti sklypai visuomeniniams pastatams, ir bažnyčiai, 1928 m. pradėtos rinkti lėšos, o 1929 m. sudarytas jos statybos komitetas. 10 549 m² sklypą bažnyčiai dovanojo Elena Dorochova ir Antanas Rechs. 1931 m. pradėta statyti koplyčia, kuri, iškilus bažnyčiai, turėjo būti pritaikyta klebonijai. 1935 m. pradėta statyti ir pati bažnyčia (turėjusi būti 25X70X12). Dėl Antrojo pasaulinio karo sustojo bažnyčios statyba. "Grąžinus" Vilniaus krašto dalį su Ignalina įkurtos lietuviškos įstaigos, miestelio žmonės skundėsi, kad neveikia bažnyčia, kuri uždaryta tik todėl, kad...reikalauta lietuviškų pamaldų", nors čia, be vietos klebono (kun.Mirovskis) ir kelių lenkų pensininkų...niekas daugiau nenori lenkiškų pamaldų. Per antrąją sovietinę okupaciją nebaigta statyti bažnyčia iš parapijos atimta, ir 1955 m. rekonstruota į kultūros namus.
A.Miškinis Rytų Lietuvos miestai ir miesteliai II knyga 2005
Po 2-ojo pasaulinio karo nebaigta bažnyčia perstatyta į kultūros namus, išliko bažnyčios tūris ir planas, priekinis fasadas su įėjimu, priekyje turėjo būti du bokštai.
Comment