Stebina tik tai kaip Vilnius buvo projektuotas. Vazineta dar tik arkliais ,o tokios placios gatves tiems laikams,ne taip kaip dabartiniai verslininkai pastato namus ir masinoms vietos nebelieka kur pastatyti. Anksciau zmones gudresni buvo uz dabartinius verslininkus:-)))
Pamaniau būtų įdomi tema kaip miestas keitėsi, kai kas buvo griaunama, statoma kitkas. Ypač sudomino nuotraukos, kuriose matyti kokie pastatai buvo dabartinės Vyriausybės pastato vietoje, kas stovėjo dabartinėje Gedimino pr.- Vilniaus g. sankryžoje prieš pusę amžiaus.
Turime temą apie Vokiečių g. atkūrimo planus, po karo nugriautą Žydų miestą. Čia siūlau pažiūrėti kaip keitėsi ne tik Senamiestis, bet ir kitos Vilniaus vietos.
Gal kas dar atsimena ar turi nuotraukų kas buvo "Verslo centro 2000" vietoje ar mena nugriautus pastatus įvairiose miesto dalyse bei kaimus dabartinių mikrorajonų vietoje? Apie tai ši tema.
O gal žinot kur būtų galima įsigyti Drėmos knygą? Kiek žinau, naujo leidimo nėra.. Gal kas netyčia prilaikot ir parduot norit?
Tai didelis deficitas. Pats savo laiku ilgai ir nuobodžiai ieškojau. Prikaišiojau skelbimų kur tik galėjau. Po kelių mėnesių atsiliepė vienas žmogus. Regis 150 mokėjau.
Antikvariniuose knygynuose galima bandyt paieškot. Karts nuo karto ten užtinku įdomių dalykėlių tarp visokio šlamštelio.
O tema šiek tiek panaši ir į tas, kurios fiksuoja stalinistinius, lenkiškus pastatus. Šioje, manau, reik pokyčius lyginti..
Tarkim kažkurios vietos nuotraukos prieš 100, 50, 20 metų ir dabar ir diskusijos apie tai, žmonių prisiminimai, etc.
O tema šiek tiek panaši ir į tas, kurios fiksuoja stalinistinius, lenkiškus pastatus. Šioje, manau, reik pokyčius lyginti..
Tarkim kažkurios vietos nuotraukos prieš 100, 50, 20 metų ir dabar ir diskusijos apie tai, žmonių prisiminimai, etc.
Tikrai, vienoje temoje reikėtų lyginti ta pačias vietas.
Bet jau yra tema "Vilnius senose fotografijose"
Šioje temoje "Vilnius senose fotografijose"palikti tik:
- palyginimai, kai yra kelios to paties objekto skirtingų laikotarpių nuotraukos.
- bendros diskusijos, - fotografijų parodos, knygos apie įvairius laikotarpius
- prijungta naujai atsiradusi tema "Dingęs Vilnius"
- ir, deja, bet kaip suverstos nuotraukos (kažkam labai originaliai atrodo į vieną pranešimą suversti Universiteto dabartinę nuotrauką, sovietmečio Kipro Petrausko skulptūrą ir Lenino aikštę su atitinkama statula)
Paskutinis taisė Romas; 2009.02.14, 12:23.
Priežastis: Nuoroda
Vilniaus knygų mugėje, 3 salėje šalia Kultūros sostinės stendo galite rasti įvairių istorinių knygų apie Vilnių. Turbūt pati įspūdingiausia - ~1000 psl. Lietuvos nacionalinio muziejaus išleista Vilniaus fotografijų knyga, kurioje mačiau nuotraukų, dar nepublikuotų internete. Nuotraukos gana kokybiškos, kai kuriose užfiksuotas to meto miesto žmonių gyvenimas iš arti. Iš tikrųjų labai įdomu pamatyti, ką žmonės veikė Pilies gatvėje prieš šimtą metų, kaip jie rengėsi, kaip atrodė parduotuvių iškabos.
Tad jei būsite Knygų mugėje - nepamirškite užsukti ir į šį istorinių knygų stendą.
P.S. ten yra ir daugiau senų nuotraukų, berods, dar nematytų šiame forume
Na va, galėtų būti tikras sostinės simbolis. Šitų rūmų tai bent brėžiniai tikriausiai išlikę.
„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Pilaitė graži. Tik va architektų sąjunga pagalvojo, kad jos nereik ir leido dalį nugriauti. Būtų ir visą nunešę, jei žmonės nesustabdytų...O ką turi galvoje dėl brėžinių?
Pilaitė graži. Tik va architektų sąjunga pagalvojo, kad jos nereik ir leido dalį nugriauti.Būtų ir visą nunešę, jei žmonės nesustabdytų...
Klystate, gerbiamasis.
Rūmų vakarinis korpusas ir šiaurės korpuso vakarinis galas nugriauti 1962-1963 metais, o architektų sąjungai rūmai pritaikyti ir rekonstruoti tik 1983-1984 metais.
Goodoo, ačiū už mintį. Jau atrodo iki skylių perkratyta knyga, o vis dar atrandi joje naujos informacijos
Taigi, apie tą pastatą.
1800-1802 m. Mykolas Šulcas daug darbavosi restauruodamas sutrūkinėjusią Šv.Onos bažnyčios fasado sieną. Tuomet šalia atsirado ir ši Bernardinų bažnyčios varpinė.
Pažiūrėkite dvi J.Glovackio litografijas, sukurtas apie 1820 metus. Atvaizdas
Kairiajame paveikslo krašte fragmentiškai pavaizduota masyvi klasicistinė Bernardinų bažnyčios varpinė, 1802 m. M. Šulco pastatyta, o 1870 m. nugriauta tiesiant čia naują gatvę. Atvaizdas
Dešinėje matosi varpinės fragmentas iš šiaurinės pusės.
Apie 1840 m. nelabai vykusioje J.Oziemblausko litografijoje matome visą varpinės vaizdą. Atvaizdas
Na ir pabaigai keletas ankstyvųjų panoraminių nuotraukų, nes jau 1870 m. varpinės neliko.
1865 m. A.Swieykowski. Atvaizdas
Comment