šiaip nesu ekspertas,bet manau šie pastatai Tauragėje Vytauto gatvėj tiktų į šią temą...
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Stalinistinė Lietuvos architektūra
Collapse
X
-
Vilniuje grius Profsąjungų rūmai - kils Tautos namai
Evaldas Utyra, www.DELFI.lt
2007 gruodžio mėn. 11 d. 13:32
Vilniaus miesto valdžia puoselėja planus griauti ant Tauro kalno stovinčius Profsąjungų rūmus ir jų vietoje kartu su verslininkais, dabartinio pastato šeimininkais, statyti Tautos namus. Naujame pastate numatoma įrengti ir patalpas komercijai, o jam suprojektuoti ketinama skelbti tarptautinį konkursą.
(...) yra vienintelė galimybė įgyvendinti Tautos namų projektą – bendradarbiauti su verslininkais, kuriems šiuo metu priklauso visi Profsąjungų rūmai. Savivaldybė taip pat galėtų išpirkti rūmus arba pasiūlyti verslininkams mainus, tačiau tokie variantai nesvarstomi: „Išpirkti labai daug kainuotų, o mainais neturime ko pasiūlyti“.
Pastatą ant Tauro kalno šiuo metu valdo bendrovė „VIPC Vilnius“, supirkusi abi jo dalis iš profsąjungų ir investicijų bendrovės „Hermis Capital“.
Comment
-
Vilniaus šilumos tinklų pastatas (1958)
V. Kudirkos g.
Paskutinis taisė trilobitas; 2009.04.01, 09:19.
Comment
-
Pastatas bjaurojantis senamiestį
Didžioji g. 20, Vilnius
Paskutinis taisė trilobitas; 2009.04.01, 09:20.
Comment
-
nesu šito reikalo ekspertas, bet man rodos, kad kai kuriose foto maišot stalinistinę architektūrą su chroščiovine. Vadinamajai Stalinistinei architektūrai būdingas pompastiškumas, gausūs puošybos elementai, eklektika ir svarbiausia - statinių gigantiškumas ir masyvumas. Idėja buvo paprasta - didinga, nacizmą nugalėjusi šalis stato didingus pastatus. Pavyzdys - mokslininkų namai Vilniuje. Net ir gyvenamasis namas pastatytas taip, kad akivaizdžiai išsiskiria iš bendro miesto vaizdo...
Tą statinį, kaip ir Žalgirio stadioną, statė vokiečių belaisviai. Nu, ir suprantama, statydami nepersistengė. Valdžia reikalavo statyti kuo greičiau, tai jie, kaip teigiama, vieną aukštą nulipdė beveik be cemento, taip kad viskas sugriūtų. Teko ardyti. Istorija nutyli, kaip belaisviai buvo "apdovanoti" už tą poktšą.
Beje, reikia džiaugtis, kad Stalinas nesugalvojo padovanoti tokios dovanos, kurią dovanojo Lenkijai http://en.wikipedia.org/wiki/Palace_...re_and_Sciencehttp://auksinevarpa.lt/ - mokėk pasijuokti iš savo gyvenimo, nes kitaip jis visąlaik juoksis iš tavęs
Comment
-
"Chruščiovinės" architektūros kaip tokios čia nėra.
Paprasčiausiai, pas mus ta stalinizmo epocha buvo gana trumpa, ir pastatai buvo baigiami statyti vėliau (Mažvydo biblioteka, VPU ir t.t)
Daugiabučiai chruščiovkės yra tos epochos simbolis. Ir, beje, tuomet pradėjo reikštis konstruktyvizmas ("Neringa", S.Neries gimnazija, ŠMC, Sporto rūmai...). Čia ne Chruščiovo iniciatyva, tiesiog šioks toks pasaulinių tendencijų atkartojimas.
Comment
-
Truputį ne taip mintį nuaudžiau. Norėjau pasakyt, kad kai kuriose foto esančios "chruščiovkės" nėra gryni stalinistinės architektūros pavyzdžiai.http://auksinevarpa.lt/ - mokėk pasijuokti iš savo gyvenimo, nes kitaip jis visąlaik juoksis iš tavęs
Comment
-
Man atrodo visai įdomus stalininis egzempliorius - buv. šaudykla Vilniaus Vingio parke. Dabar gaila - pastatas apleistas, tačiau dailus, nedidelis, tarsi su bokšteliu ir dar puošybos nepagailėta, kaip tokiam mažam nameliui Tik gaila, prastoką nuotrauką teturiu savo archyve
Paskutinis taisė Godo; 2013.02.17, 16:13.
Comment
-
Įdomu, kad iki 196? m. ant šio Gedimino/Goštauto (tuomet Lenino/Požėlos) daugiabučio stogo būta puošnios "karūnos", kuri tikriausiai buvo nepatvari, kaip ir daugelis stalininių lipdinių, ir remontuojant stogą buvo nuardyta dėl saugumo.
(foto A. Neniškio http://www.centras.profoto.lt/Istori...ius%2060-ieji/ , ten daug įdomių nuotraukų)
Paskutinis taisė Godo; 2013.02.17, 16:12.
Comment
-
Parašė Godo Rodyti pranešimąĮdomu, kad iki 196? m. ant šio Gedimino/Goštauto (tuomet Lenino/Požėlos) daugiabučio stogo būta puošnios "karūnos", kuri tikriausiai buvo nepatvari, kaip ir daugelis stalininių lipdinių, ir remontuojant stogą buvo nuardyta dėl saugumo.Paskutinis taisė railman; 2009.08.05, 00:10.
Comment
-
Stalininis „penkmetis“: Vilniaus viešųjų
erdvių įprasminimo darbai 1947–1952 m.
šaltinis ir visas straipsnis: http://images.katalogas.lt/maleidykl...-4/150-169.pdf---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Parašė Kalvis8 Rodyti pranešimąDar viena Mikučianio projekto iliustracija (Sovietskaja Litva, 1949 m.)I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąKaip supratau, čia yra būsimas žiedas prie Žaliojo tilto, tarp Vilniaus, Tilto ir Goštautų gatvių? Jeigu aš teisus, tai mane domina kokios paskirties yra tas dviejų aukštų namas kone pačiame būsimo žiedo centre? Ir koks jo likimas?Post in English - fight censorship!
Comment
Comment