Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Tauragė senose nuotraukose ir atvirukuose
Collapse
X
-
Atvirlaiškis „Linkėjimai iš Tauragės“. Averse rusų ir vokiečių kalbomis užrašyta: „Rusų cerkvės paradas“; „Tiltas“; Dujų įrenginių įstaiga „Palangin“. XX a. pr.
Atvirlaiškis. Jo gerojoje pusėje – užrašas rusų ir vokiečių kalbomis: „Linkėjimai iš Tauragės. Paštas“. Atvirlaiškis išsiųstas iš Tauragės 1913 m. kovo 27 dieną.
„Tauragės rusų stačiatikių cerkvė". Fotografuota apie 1913 m. nuo Jūros upės užtvankos pusės.
Tauragės pilies bokštas ir šalia jo stovėjęs paminklas. Manoma, kad tai buvęs pasienio muitinės ženklas su tuometinės carinės Rusijos valstybės simbolika, pastatytas prie naujai nutiesto kelio į Karaliaučių. Dabar šio paminklo vietoje stovi paminklas V. Putvinskiui. Fotografuota apie 1910 metus.
Rusų cerkvė. Vaizdas nuo Jūros gatvės pusės. Fotografuota apie 1910-uosius metus.
Rusų stačiatikių cerkvė. Fotografuota apie 1910-uosius metus nuo Jūros upės pusės. Ant nuotraukos – užrašai rusų ir vokiečių kalbomis: „Linkėjimai iš Tauragės. Rusų cerkvė“
Šaltinis: http://www.muziejai.lt/emuziejai/paroda.asp?paroda=24
Comment
-
Atvirlaiškis „Karo vaizdai iš Rytų. Sugriauti namai Tauragėje“. Apie 1915 m.
Atvirlaiškis „Mūsų būrys Tauragėje“ 1915 m. vasario mėnesį.
Atvirukas „Tiltas ties Taurage 1916 metais“
Atvirlaiškis „Pigus transportas. Popiermalkės nuridenamos į Jūros upę prie Tauragės, kad vandens keliu pasiektų paskirties vietą Tilžėje“. Apie 1915 m.
Atvirlaiškis „Didvyrių kapai prie Tauragės“. Pirmojo pasaulinio karo aukų kapai. Išleido Lietuvių jaunimo sąjungos knygų prekyba (Tilžė). XX a. 2 deš.
http://www.muziejai.lt/emuziejai/paroda.asp?paroda=24
Comment
-
Tauragės apskrities valdybos pastatas, kuriame 1919 m. lapkričio 20 d. tarp Lietuvos kariuomenės ir bermontininkų vyko paskutinis mūšis Tauragėje. Edmundo Mažrimo rinkinio nuotrauka
Kovos su bermontininkais Tauragės krašte
Edmundas MAŽRIMAS http://www.kurjeris.lt/layout/set/pr...aurages-kraste
Comment
Comment