arecibo galėtum įdėti dabartinių vaizdų bažnyčios,palygint kaip pasikeitė bokštų architektura.
Nors ir nelabai gerai dėti čia nuotraukas su bažnyčia (tam yra sukurta atskira tema ) šiuo atveju kalba eina apie architektūros raidą, tad konflikto lyg ir nėra
Paskutinis taisė arecibo; 2016.03.01, 05:08.
Priežastis: papildymas nuotraukomis
Naujosios Anykščių bažnyčios statyba, apie 1899 - 1909 m.
1914 m. gruodžio 8 d. Žemaičių vyskupas P.Karevičius konsekravo beveik įrengtą bažnyčią.1915 m. liepos 23 d. miestelio apylinkėse pasirodė Vokietijos kariuomenė,liepos 28 d. buvo nugriauti bažnyčios bokštai.Puolant miestelį sunaikintas jo centras.Iš viso 1915 m. sudegė 186 gyvenamieji namai,apie 50 % visų šios paskirties pastatų.
Miestelio ir bažnyčios vaizdas,1915 m.
Senųjų Anykščių kapinių koplyčia,pastatyta 1858 m. Joje meldėsi anykštėnai,kai 1899-1909 m. buvo statoma naujoji bažnyčia.
Jokių asmeniškumų ir jokių šposų Tiesiog senas senas labai straipsnis
Lietuvos žinios. 1922, lapkričio 17 dienos
Anykščiai. Anykščių miestelio apylinkių gana gražūs gamtiški vaizdai ir geografiniai patogumai (siaurasis gelžkelis ir Šv. upė) teiktų vietiniams gyventojams ir laikinai apsigyvenusiems žmonėms gerų įspūdžių ir malonumų, jei tą didžiausią betvarkę, kuri glūdi pačiam miestely pašalinus.
Užėjus rusų su vokiečių karui miestelis veik visas buvo išdegintas, bet grįžtant tremtiniams miestelis pradėjo atgyt ir dabar jau beveik visas atstatytas mediniais ir mūriniais namais.Miestelis susideda iš nemažos turgavietės, keletas didesnių ir mažesnių gatvių ir šiaip visokių užkampių. Pati turgavietė, po turginių dienų, vieną kartą per savaitę apgraiborns (tur būt tik iš įpratimo, bet ne del reikalo) valoma į gatves, gatveles, užkampius ir kiemus, švaros palaikimo atžvilgiu, jokios domės nekreipiama.
Miestelio gyventojai daugiausia žydai. Apie jų švarumą, bendrai imant, manau visiems žinoma. Be griežtų įsakymų, tinkamų pabaudų bei areštų jie ne skaito sau už priedermę švarą palaikyti, nors ir patys tuom nukenčia, iškilus įvairioms epidemijoms. Kaip tik panašių parėdymų švaros palaikymu čia Anykščiuose ir trūksta.
Štai kad ir toks reiškinys; visos namų sąšlavos, įvairios atmatos, purvai ir nešvarus vandenys pilama tiesiog ant gatvių. Retai kur miestely randasi išeinamos vietos, kurios taip pat apleistos. Tokiu būdu daugumos gatvių ir gatvelių (Tankūno, Sofijuvka, Beliūno, Skemonių. Ladygos, Liudiškių ir kitų) pakraščiai verčiamos išeinamomis vietomis. Sunku ir įsivaizdint, kas per nešvarumas glūdi šiose gatvėse, ypač rudens ir pavasario laikotarpiais,kuomet pašlampa ir visos sąšlavos ir atmatos susigrūdo su purvu, tai tikrai nors galą gauk užėjęs per tokią gatvę. Nosies neužėmęs, batų ir drabužių tinkamai nesutepęs ir keletą kartų neišsikoliojęs neišeisi.
Kieno gi tai būtų tiesioginė prievolė šiai betvarkei pašalinti? Milicija maloniai besišildo savo namų gonke saules atokaitoj, laukdama, kada apsišvies ir susipras piliečiai. Bet mano giliu įsitikinimu mūsų
miestelio „piliečiai" greičiau susipras savo gešeftą bei šmugelį patobulinti tik ne švarą. Jau laikas rodos būtų pasirodyt ir mums lietuviams, nors mažmožiuos, kad esam ne kokie laukiniai surugėliai.
Comment