/\ Nu bet b**t kam išvis reikėjo griauti, jeigu dabar miesto centrą „puošia“ griuvėsiai? Jeigu jau pradėta, tai nors tegul tuos griuvėsius sulygina su žeme, išveža į sąvartyną, užpila juodžemiu ir žolyte užsėja. Bus nors laikinas parkelis, kol atsiras galinčių ir norinčių toliau vystyti gyvenamųjų namų idėją.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[PAN] Panevėžio architektūros paveldas
Collapse
X
-
-
/\
Finansuosi likusių sienų nugriovimą ir gerbūvio sutvarkymą? Manau tada iškart padarytų kaip tu sakai
Kam kišti pinigus ten, kur garantuotos išlaidos? Leidimas griauti iš savivaldybės duotas, terminų matyt nėra, todėl savivaldybė gali tik dėl aptvėrimo priekaištauti.Visos forumo temos apie Panevėžį:
http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys
Comment
-
25/41: Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba Skaistakalnio parke
Parko tvarkymo darbai:
Parašė Parką gaivins dalimishttp://www.panbalsas.lt/naujienos/te...aivins_dalimis
Raimonda MIKUČIONYTĖ
Iniciatyvus jaunimas tvarko J. Čerkeso-Besparnio sodybos teritoriją. Iškirsti menkaverčiai medžiai, išpjauta žolė. Talkininkai laukia, kada iš teritorijos bus baigtos vežti krūvos atliekų – nori tęsti pradėtus darbus.
Panevėžio jaunimas žodžiais nesišvaisto. Dar liepos pradžioje apžiūrėję Skaistakalnio parko pašonėje stūksančią apleistą poeto, publicisto Juozo Čerkeso-Besparnio sodybą bei pažadėję sutvarkyti apžėlusią ir šiukšliną teritoriją, savo pažadą vykdo.
Pradėjo tvarkyti
Besikuriančios Šiuolaikinės alternatyvos ir kultūros asamblėjos atstovas Karolis Sargūnas „Panevėžio balsui“ pasakojo, kad, pasitelkę į pagalbą Aplinkos ministerijos želdynų ir želdinių inventorizavimo ekspertą Julių Bačkaitį, pradėjo sodybos teritorijos tvarkymo darbus. „Aplinkosaugininkas geranoriškai sutiko pakonsultuoti, – sakė vaikinas, – ir sužymėjo medžius, kuriuos būtina kirsti, genėti. Parką reikia sutvarkyti taip, kad medžiai ir krūmai netrukdytų vienas kitam augti, kad užtektų saulės žolei ir lankytojams. Visam parkui sutvarkyti neužteks mūsų jėgų. Tačiau džiaugiamės, kad sekasi tvarkyti poeto sodybos teritoriją. Dalį jau aptvarkėme, o bendrovės „Autairas“ darbuotojai jau pradėjo išgabenti nupjautą žolę ir iškapotus medžius, šakas. Miesto jaunimas nori matyti sutvarkytą, gražų parką, kuris vėliau galėtų tapti miesto kultūrine dalimi.“
Laukia projekto
K. Sargūnas „Panevėžio balsui“ dėstė, esą sutvarkyti visą parką ne jų jėgoms, bet išgražinti teritoriją aplink J. Čerkeso-Besparnio sodybą sugebėtų. Tačiau labai norėtų, kad miesto Savivaldybė parengtų projektą, kaip turėtų atrodyti pastatą supantis sodas. „Savivaldybės stalčiuose, – įtikinamai kalbėjo jis, – dūla projektas apie viso Skaistakalnio parko pritaikymą rekreacijai. Kadangi nesame pajėgūs sutvarkyti jį visą, norėtume turėti projektą tos dalies, kurią dabar pradėjome tvarkyti.“
Tvarkyti sodybos aplinką padėjo M. Rimkevičaitės technologinės mokyklos dekoratyvinio apželdinimo verslo specialybės besimokantys antro ir trečio kurso moksleiviai. Jie savo žinias pritaikė talkoje. „O tokių talkų, – tvirtino darbų iniciatorius, – bus dar ne viena.“
Dalija leidimus
Vaikino nuomone, pirmiausia bus sutvarkyta aplinka apie J. Čerkeso-Besparnio sodybą. „Jeigu bus parengtas projektas, galėsime kitų metų pavasarį apželdinti išvalytą teritoriją. Juk negalima sodinti naujų medžių, krūmų bet kaip. Būtina išlaikyti senosios sodybvietės vaizdą. Todėl ir laukiame, kada naujai priimta kraštovaizdžio architektė parengs planą, kaip sodinti medžius, krūmus, gėlynus“, – vaizdžiai aiškino K. Sargūnas.
Neseniai Savivaldybėje pradėjusi dirbti kraštovaizdžio architekte Asta Binkevičiūtė „Panevėžio balsui“ aiškino dar neturėjusi laiko susipažinti su Skaistakalnio parke vykstančiais darbais. Tarnautoja sakė girdėjusi apie planus kurti J. Čerkeso-Besparnio sodybos ir aplinkos sutvarkymo projektą. „Esu labai užsiėmusi, – sakė ji. – Po praūžusių vėtrų reikia išdavinėti leidimus medžiams kirsti. Pasibaigus šiam darbui, reikės imtis Skaistakalnio tvarkymo planų.“
Būtinas naujas projektas
Vicemerė Gema Umbrasienė žino, kad reikia parengti projektą ir tinkamai sutvarkyti J. Čerkeso-Besparnio sodybos aplinką. Ji aiškino, jog vadovautis 2007 metais Skaistakalniui tvarkyti parengtu projektu negalima – jis neatitinka tikrovės. Nebūtina kurti viso parko projektą. Galima pirmiausia parengti projektą tos parko dalies, kurią tvarko jaunimas, o vėliau imtis kitų Skaistakalnio teritorijų. Taip pamažu būtų sutvarkytas visas parkas.
Beje, būtina kalbėti apie visus Panevėžio miesto želdynus. Reikia parengti programą, kaip apželdinti miestą.
G. Umbrasienės manymu, sodybos aplinkai tvarkyti lėšų nereikia. „Jaunimas talkininkauja, – džiaugėsi iniciatyviais panevėžiečiais vicemerė, – ir puikiai tvarkosi. Tačiau teks galvoti apie pastato rekonstrukciją. Tik negaliu pasakyti, kada galėsime jį pradėti remontuoti. Tam reikia labai daug lėšų, o jų Savivaldybė šiuo metu neturi.“
Atliekas išveš
Besirūpinančios miesto želdynais bendrovės „Autairas“ vadovas Ričardas Žiurlys patikino, kad į jaunimo talkos vietą parke bus nusiųsti darbuotojai. „Visi bendrovės darbai planuojami ir įgyvendinami pagal grafiką. Žinau, kad išvalytoje sodybos teritorijoje kūpso krūvos šakų, nupjauta žolė. Pirmiausia tvarkomės miesto centre. Išvežti atliekas iš Skaistakalnio iškuoptos teritorijos – papildomas. Atėjus laikui ir iš ten išgabensime šias šiukšles“, – žadėjo aną savaitę kalbintas specialistas.
R. Žiurlys apgailestauja: nors darbų padaugėjo, bendrovei papildomai lėšų nebuvo skirta. „Liko tie patys pinigai, kuriuos suderėjome pasirašę sutartį su Savivaldybe. Iš miesto biudžeto už gėlynų, želdynų, vejų, žolynų ir kapinių teritorijų tvarkymą skirta 670 tūkstančių litų“, – suskaičiavo pinigus bendrovės direktorius.
Išgirdęs, kad jaunimui talkininkauti J. Čerkeso-Besparnio sodybvietėje padėjo M. Rimkevičaitės technologinės mokyklos moksleiviai, R. Žiurlys paaiškino, esą tie moksleiviai atlieka praktiką bendrovėje. „Jiems tai puiki praktika, nes šioje mokykloje jie mokosi dekoratyvinio apželdinimo verslo specialybės. Šitie darbai – darbo įgūdžių tobulinimas.“Visos forumo temos apie Panevėžį:
http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys
Comment
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimąAr man tik pasirodė, ar išties Basanavičiaus - Vilniaus gatvių sankryžoje yra maždaug kvadratinis metras atidengto puikiai išsilaikusio akmeninio grindinio
Comment
-
Parašė pan_zaibas Rodyti pranešimąŠiaip tai, jei yra galimybė, reikėtų fotofiksacijos. Ateities kartoms, tskant...
Comment
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimąAr man tik pasirodė, ar išties Basanavičiaus - Vilniaus gatvių sankryžoje yra maždaug kvadratinis metras atidengto puikiai išsilaikusio akmeninio grindinioParašė Egiuxz Rodyti pranešimąna važiuojant autobusu taip netikėtai akis užkliuvo, tai nespėjau pagaut kam yra galimybės, atkreipkit dėmesį į pažymėtą vietą .
Atvaizdas
Parašė Valiukas Rodyti pranešimąJo, man irgi kažkas panašaus pasirodė. Buvau savaitgalį Panevėžy.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
Comment