Ziauru del kryziaus, viena vertus del korumpuotos staciatikiu tradicijos mes laimingi ju atsikrate, taciau kita vertus kryziu nuimt nekyla rankos, baisi padetis, taciau precedentas ir gerai, kad taip(as kryziu palikciau)
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Merkinė, miestelis Varėnos r.
Collapse
X
-
Parašė medukas Rodyti pranešimąZiauru del kryziaus, viena vertus del korumpuotos staciatikiu tradicijos mes laimingi ju atsikrate, taciau kita vertus kryziu nuimt nekyla rankos, baisi padetis, taciau precedentas ir gerai, kad taip(as kryziu palikciau)
Kitose šalyse ne kartą esu matęs kaip bažnyčioje (be kryžiaus) įrengtas turizmo informacijos centras, ar šiaip kas nors..Words in English always mean something...
Comment
-
Mano nuomonė gana aiški, cerkvės nereikėjo tvarkyti kapitaliai, būtų užtekę kosmetinio remonto. Merkinė turi buvusį karaliaus rūmų pastatą, nors sunkių laikų gerokai pakeistą ir perstatytą, bet turi. Dabar jis stovi visiškai apleistas ir nenaudojamas tikslingai, ten muziejui vieta būtų tiesiog ideali. Cerkvę reikia ruošti nugriovimui, kodėl? kadangi kiek vėliau su rotuše kai ką įpatingo paskelbsiu.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Parašė Depeche Rodyti pranešimąMano nuomonė gana aiški, cerkvės nereikėjo tvarkyti kapitaliai, būtų užtekę kosmetinio remonto. Merkinė turi buvusį karaliaus rūmų pastatą, nors sunkių laikų gerokai pakeistą ir perstatytą, bet turi. Dabar jis stovi visiškai apleistas ir nenaudojamas tikslingai, ten muziejui vieta būtų tiesiog ideali. Cerkvę reikia ruošti nugriovimui, kodėl? kadangi kiek vėliau su rotuše kai ką įpatingo paskelbsiu.
Comment
-
Parašė Depeche Rodyti pranešimąMano nuomonė gana aiški, cerkvės nereikėjo tvarkyti kapitaliai, būtų užtekę kosmetinio remonto. Merkinė turi buvusį karaliaus rūmų pastatą, nors sunkių laikų gerokai pakeistą ir perstatytą, bet turi. Dabar jis stovi visiškai apleistas ir nenaudojamas tikslingai, ten muziejui vieta būtų tiesiog ideali. Cerkvę reikia ruošti nugriovimui, kodėl? kadangi kiek vėliau su rotuše kai ką įpatingo paskelbsiu.
Comment
-
Tebunie tai būna kurį laiką paslaptis. Beje, retorinis klausimas apie merkinės valdovų rūmus. Kokį galėtume įsivaizduoti pastatą, kuriame savaites, kartais mėnesius praleisdavo Vladislovas Vaza IV ir į kurį nebuvo gėda pasikviesti Venecijos pasiuntinius kartu čia praleisti laiką?Paskutinis taisė Depeche; 2013.03.31, 19:37.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
[QUOTE=Depeche;716601]Vakarykščiai kadrai iš Merkinės
Cerkvės darbai eina į pabaigą, kvepia savivale. Projekte numatyta nuimti kryžių, jį pakeisti smaile, kalbama, jog kryžių atsisako nuimti darbų vadovas (jis baltarusis), o rajono valdžiai šiaip nusispjauti. Reikalas tas, jog savavališkai keisti projektą, kuris finasuojamas ES pinigais yra nusikaltimas, jeigu savivaldybė priims darbus be nuimto kryžiaus, reikia užkurti jiems pirtį. Gal kas galit duoti patarimų?
Atvaizdas
Jei jau ryžtasi sutvarkyti šią tipinę stačiatikių bažnyčią, tai ir kryžių reik palikti. Žinoma, gaila, kad šios cerkvės atsiradimas yra gėdingai surištas su Rusijos vykdyta nutautinimo ir kolonizacijos politika (žiūr. jos pastatymo datą ir aplinkybes), tačiau yra šioks toks sprendimas. Kadangi cerkvė stovi senosios Merkinės rotušės- miesto simbolio vietoje ir yra išlikę rotušės pamatai, ikonografija, siūlyčiau tiesiog ant cerkvės atkurti buvusios rotušės kontūrus, su langų, durų, bokšto siluetu. Tam panaudojant metalines sijas, kurios tarsi ant popieriaus lapo pieštukas atkartotų rotušės vaizdųjį brėžinį. Šiais moderniosios architektūros laikais tai visiškai atitiktų laikmečio dvasią. Tai pigus ir realus, nes mėgstamas dabartinių architektų stilius. Kaip tie nuotraukoje matomi apsipynę bokštą pastoliai, rotušės gabaritus parodantis siluetas verstų žiūrovą susimastyti. Tokia ažūrinė konstrukcija turėtų gana gerą sąveiką su apleistos cerkvės pastatu, neužgožtų jos apžvelgti, tačiau kartu atskleistų ir buvusios rotušės grožį, jos poveikį aplinkai. Galbūt toks architektūrinis sprendimas atitiktų mūsų dabartinį supratimą apie autentiškuką su šiokiom tokiom pretenzijom į ateitį.Paskutinis taisė Ramūnas kns; 2013.04.01, 16:13.Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
www.airfoto.lt
Comment
-
Parašė Depeche Rodyti pranešimąTebunie tai būna kurį laiką paslaptis. Beje, retorinis klausimas apie merkinės valdovų rūmus. Kokį galėtume įsivaizduoti pastatą, kuriame savaites, kartais mėnesius praleisdavo Vladislovas Vaza IV ir į kurį nebuvo gėda pasikviesti Venecijos pasiuntinius kartu čia praleisti laiką?
Comment
-
[QUOTE=Ramūnas kns;716820]Parašė Depeche Rodyti pranešimąVakarykščiai kadrai iš Merkinės
Cerkvės darbai eina į pabaigą, kvepia savivale. Projekte numatyta nuimti kryžių, jį pakeisti smaile, kalbama, jog kryžių atsisako nuimti darbų vadovas (jis baltarusis), o rajono valdžiai šiaip nusispjauti. Reikalas tas, jog savavališkai keisti projektą, kuris finasuojamas ES pinigais yra nusikaltimas, jeigu savivaldybė priims darbus be nuimto kryžiaus, reikia užkurti jiems pirtį. Gal kas galit duoti patarimų?
Atvaizdas
Jei jau ryžtasi sutvarkyti šią tipinę stačiatikių bažnyčią, tai ir kryžių reik palikti. Žinoma, gaila, kad šios cerkvės atsiradimas yra gėdingai surištas su Rusijos vykdyta nutautinimo ir kolonizacijos politika (žiūr. jos pastatymo datą ir aplinkybes), tačiau yra šioks toks sprendimas. Kadangi cerkvė stovi senosios Merkinės rotušės- miesto simbolio vietoje ir yra išlikę rotušės pamatai, ikonografija, siūlyčiau tiesiog ant cerkvės atkurti buvusios rotušės kontūrus, su langų, durų, bokšto siluetu. Tam panaudojant metalines sijas, kurios tarsi ant popieriaus lapo pieštukas atkartotų rotušės vaizdųjį brėžinį. Šiais moderniosios architektūros laikais tai visiškai atitiktų laikmečio dvasią. Tai pigus ir realus, nes mėgstamas dabartinių architektų stilius. Kaip tie nuotraukoje matomi apsipynę bokštą pastoliai, rotušės gabaritus parodantis siluetas verstų žiūrovą susimastyti. Tokia ažūrinė konstrukcija turėtų gana gerą sąveiką su apleistos cerkvės pastatu, neužgožtų jo apžvelgti, tačiau kartu atskleistų ir buvusios rotušės grožį, jos poveikį aplinkai. Galbūt toks architektūrinis sprendimas atitiktų mūsų dabartinį supratimą apie autentiškuką su šiokiom tokiom pretenzijom į ateitį.
Comment
-
Parašė mindigeris Rodyti pranešimąNelabai įsivaizduoju tokio sprendimo...DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimąKiek suprantu is buvusiu valdovu rumu nebe daug kas islike, nes buvo perstatyta?
Namas kuriame mirė Vladislovas Vaza. XIX a. piešinys
Namas kuriame mirė Vladislovas Vaza. XX a. pradžios nuotrauka
Comment
-
Lenkai tikrai myli istoriją ir paveldą. Mieste, net gi kuris nebuvo karūnos, ar tarpukario Lenkijoje atkurtas miesto rotušės bokštas - miesto pasididžiavimo simbolis, beje Lenkijoje planuojama atkurti arba jau atkurta ne viena miesto rotušė. Merkinėje, pradžioje jeigu net gi būtų sunku finansiškai atkurti visą rotušę, būtų galima iš pradžių atkurti bokštą. Beje šis Strzelino miesto rotušės bokštas analogiškas Merkinės rotušei. Daugiau fotografijų iš atkūrimo čia: http://mazowieckie.fotopolska.eu/202019,foto.html
DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Merkinė - svarbiausias gynybos taškas prieš kryžiuočius vakaruose tarp Kauno ir Gardino. Nepaprastai svarbi strateginė vieta buvo neatsiejama nuo valstybės raidos, ramiu laikotarpiu miestas augo ir klestėjo, tik prasidėjus karams, Merkinės neaplenkė nė viena kariuomenė, kuri niokojo valstybę. Kryžiuočiai Merkinę puolė nuolatos, kadangi ji buvo pakeliui į valstybės branduolį. Iš Merkinės organizuoti žygiai į Prūsijos žemes. Po Žalgirio mūšio suklestėjusi, gavusi įvairias privilegijas dar iki 1569 m. Magdeburgo teisės patvirtinimo, tačiau didžiulius nuostolius patyrusi 1655 m. ir Šiaurės karo metu miestas taip ir nebeatsigavo, nors dar žlungant Abiejų Tautų Respublikai ji nebuvo užmiršta, pastangos atkurti ją buvo iki pat 1795 m. XIX a. pr. caras taip pat buvo gavęs prašymų atkurti miesto savivaldą, tačiau natūralu, juos atmetė.
Merkinės piliakalnis keliais rakursais
Gynybinis griovys iš mažiausiai gamtos apsaugotos pusės, šis piliakalnis krantinio tipo. Dėja piliakalnis labai sunaikintas Stangės upelio plovimų, paskutinis didelis jo nuslinkimas į upę buvo tarpukaryje dėl malūno užtvankos vandens, kuris skalavo piliakalnį.
Vaizdas nuo papilio
Aplink papilį ir ant jo. Papilys Merkinės raidos branduolys, tik po Žalgirio mūšio miestas pradėjo kurtis kitoje Stangės pusėje, užleisdamas šią vietą valdovo vietininko dvarui, pilis ir po pergalės prieš kryžiuočius išlaikė reprezentacinę funkciją, kol XV a. pab. visai sunyko, tada miestelio centre ir buvo pastatyti valdovo rūmai į kuriuos iš pilies ir persikelė Merkinėje besilankantys valdovai.
Tasai geltonas namukas, tai vieta kur XVIII a. minimi dviaukščiai rūmai, ko gero barokinės architektūros. Beje net gi ir XVIII a. dvaras buvo vadintas pilimi,ko gero dėl aukštos jį juosiusios tvoros, teritorijoje buvęs ir bravoras, arklidės ir t.t.
Nuo buvusio kapinyno į papilį (kaip ir minėjau vėliau dvarą)
Dėja papilyje archeologiniai tyrimai detaliau neatlikti (kaip ir visoje Merkinėje), piliakalnis tyrinėtas sovietmečiu, tačiau irgi gana nekokybiškai
Vaizdas tarp papilio ir piliakalnio
Miesto rotušės vieta, apie ją daugiau reikės luktelkt
Paskutinis taisė Depeche; 2015.05.01, 22:46.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Pelekiškių plytinė
XIX a. - XX a. pr. Merkinės miestelio viena iš pagrindinių plytų tiekėjų. Detalesnės šios plytinės istorijos nežinau, fotografijoje matosi jos plytinė nebuvo jau tokia ir maža.
Taigi pažiūrėkim kaip ši vieta atrodo dabar
Panašu, jog senojo kelio nuo Merkinės vietą pasiglemžė šaltinis dabar tapęs visu upeliu
Molio kasimo vieta
Nuotraukoje matomų stambių pastatų vietoje likęs kažkoks betono gabalas. Iš nekokybiškos fotografijos sunku nuspręsti kur buvo džiovykla, krosnis ir pan.
Šlaite perdegusių plytų dalys. Beje čia jau teko susitikti ir žaltį.
Pati plytinė buvo ant kalvos
Gaila kad beveik neliko nė ženklo buvusių statinių
Tai tiek.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
Comment