pamatai nėra po cerkve. Realybė tokia...
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Merkinė, miestelis Varėnos r.
Collapse
X
-
Parašė nepolitikas Rodyti pranešimąkokį "šalimais"? tik ant senų pamatų.
peržiūrėk temą, tikrai rasi vizualizacijas...
Comment
-
Įdomu šiolaikinė technika leidžia perkelt tą cerkvę į kitą vietą. Man labai nepatinka toji cerkvė, o dar pačiame miestelio centre. Pati cerkvė nėra architektūriškai vertingas pastatas, o jos vietoje atkūrus rotušę miestelis taptų turistų taukos centru.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
viskas įmanoma, tik ar reikia?
ši cerkvė yra tipinio projekto statinys. vienu metu jos centralizuotai buvo pastatytos daugelyje lietuvos miestelių. ten kur jos netrukdo, tegu stovi.
merkinėje gi ji stovi ant įdomaus istorinio pastato pamatų ir tuo labiau sumūryta iš to pastato plytų.
dar suprasčiau, jeigu ji tenkintų tikinčiųjų reikmes, bet manau, kad tokių nėra.
Comment
-
Be to, radau medžiagos jog rotušė galėjo būti perstatyta, XVI a. pamatai negali tiksliai pasakyti tikslios rotušės stovėjimo vietos nes :
pasak A.Miškinio knygos;
"...Ryškėja rotušės kompozicija. Skunde parašyta, kad pašauktieji į teismą, nepaisydami teisės ir norėdami pažeminti miesto magistratą, 1622 m. spalio 16 d. "atidarė rotušės vartus", numušė kalėjimo spyną ir išleido kalinį ..., taip pat .. arklį, atvarytą į rotušę, ir dar ir kitą arklį buvusi rotušėje. Taigi, atrodo, kad aikštėje stovėjusi rotušė turėjo būti su kiemu(vidaus?) ir tvora nes kitaip vargu ar joje būtų galima laikyti du arklius ir vėžimą", toliau, ''LDK karo metu su Švedija ir Rusija metu 1654 m. Merkinė labai nukentėjo. Valstybės seimas konstatavo, kad miestas "ugnies, maro ir priešo kareivių sunaikintas": daugiausiai nuostolių padarė kazokai, o Rusijos kariuomenės sugriautą ir sudegintą miestą tais pačiais metais "pribaigė" švedai. Buvo apgriauta bei sudeginta parapinė bažnyčia, BEVEIK SUGRIAUTA ROTUŠĖ, apgriautas bei sudegintas beveik pačiame miesto centre stovėjęs dominikonų vienuolynas su bažnyčia. Prieš užimant miestą iš jo pasitraukė magistratas tesugrįžęs 1656 m...Merkinėje teliko 25 procentai buvusių gyventojų'' po to rotušė atstatyta, galbūt perstatyta, žiurint XIX a. piešinius, XVI a.pamatų riba neatitinka, visų pirma bokšto vieta, todėl sakyti, kad XIX a. stovėjęs pastatas buvo šalia cerkvės, mano nuomonę yra neteisingas, reikia atlikti išsamius tyrimus ir tada spręsti.Paskutinis taisė Depeche; 2010.11.09, 17:52.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Įdomu būtų sužinoti kokia tautinė sudėtis yra Merkinėje, tuomet jau galima būtų jau apmąstyti galimybes: lauk cerkvę, arba perkelti cerkvę į naują vietą(pastatant kažka gražesnio nei toji cerkvė, nes man asmeniškai jį atrodo klaikiai), o senosios cerkvės mūrą dalinai panaudoti atsatant rotušę. Bet prieš kažką pradedant reikia iškasinėti visą Merkinės centrą, kad gaut kuo daugiau duomenų apie miesto išplanavimąLažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Cerkvės pastatas sensta, jau dabar reikalauja remonto. Praėjus keliems metams, padidės finansavimas kultūrinių projektų ir bus parengtas projektas pastato rekonstrukcijai. Manau, svogūno formos stogą pakeis bokštelis su europinę smailę turinčiu stogu, sienose atsiras vienas kitas sudvejintas langas. Visa rekonstrukcija sudarys aliuziją į buvusią miesto rotušę, kurioje sėkmingai plėtos savo veiklą miestelio muziejus. Jei miestelis sulauks veiklesnio vadovo, galbūt ir „išsuks“ naudos iš Merkiu, Nemunu plaukiojančių turistų.
Vienas Nemunu plaukęs XIX a. keliautojas taip aprašė Merkinę:
Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
www.airfoto.lt
Comment
-
Aha, įdomiai ten su arkliais jeigu imsime pvz tą piešinį, ne Ordos, o ten kitas toks yra senesnis. Tai ten akivaizdžiai rotušė pavaizduota su vartais lyg į vidinį kiemą. Žodžiu, kol ten nepakasinėta, tai sunku ką pasakyti. Bet kasti tektų labai giliai. Merkinės istorijos bruožuose yra aikštės foto, kur grindinys yra kokių 2 m gylyje. Na mažiausiai 1,5 m. Tai kasti tektų giliai Čia jau ne šiaip pakasinėjimai. O rimta ekspedicija. Beje, kalbant apie cerkvę. Akivaizdu, kad rimtam muziejui ten per mažos erdvės.
Comment
-
Parašė mindigeris Rodyti pranešimąAha, įdomiai ten su arkliais jeigu imsime pvz tą piešinį, ne Ordos, o ten kitas toks yra senesnis. Tai ten akivaizdžiai rotušė pavaizduota su vartais lyg į vidinį kiemą. Žodžiu, kol ten nepakasinėta, tai sunku ką pasakyti. Bet kasti tektų labai giliai. Merkinės istorijos bruožuose yra aikštės foto, kur grindinys yra kokių 2 m gylyje. Na mažiausiai 1,5 m. Tai kasti tektų giliai Čia jau ne šiaip pakasinėjimai. O rimta ekspedicija. Beje, kalbant apie cerkvę. Akivaizdu, kad rimtam muziejui ten per mažos erdvės.
2 m. archeologiniams kasinėjimams nėra per daug, jei jau toks kultūrinis sluoksnis tai ir kasi.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Parašė Ramūnas kns Rodyti pranešimą
Na rotušės reikalui stipriai kenkia dabartinė išpūsta tiesiog panika dėl vadovų rūmų. Kartais susidaro įspūdis, jog net estai savo vokiškus-švediškus paminklus rekonstruoja ir atstatinėja su nepalyginamai didesniu rūpestingumu. Lietuviai tuo tarpu su nuliniu prioritetų įsisąmoninimu. Jei ką ir sugebam, tai ridenti riedulius į mūsų negausių senamiesčių aikštes bei skverus ir ant tų "antkapinių akmenų" iškalti pavardes. Daugiau ambicijų 0.blaivumas išlaisvina
Comment
-
Parašė Depeche Rodyti pranešimąBe to, radau medžiagos jog rotušė galėjo būti perstatyta, XVI a. pamatai negali tiksliai pasakyti tikslios rotušės stovėjimo vietos nes [...] BEVEIK SUGRIAUTA ROTUŠĖ, apgriautas bei sudegintas beveik pačiame miesto centre stovėjęs dominikonų vienuolynas su bažnyčia. Prieš užimant miestą iš jo pasitraukė magistratas tesugrįžęs 1656 m...Merkinėje teliko 25 procentai buvusių gyventojų'' po to rotušė atstatyta, galbūt perstatyta, žiurint XIX a. piešinius, XVI a.pamatų riba neatitinka, visų pirma bokšto vieta, todėl sakyti, kad XIX a. stovėjęs pastatas buvo šalia rotušės, mano nuomonę yra neteisingas, reikia atlikti išsamius tyrimus ir tada spręsti.
beje, ar tikrai magistratas sugrįžo jau 1656 m.? Jei taip, tai labai anksti sugrįžo.blaivumas išlaisvina
Comment
-
Parašė Zosys Rodyti pranešimą"beveik sugriauta" dar nieko nereiškia. Vistiek pastato dėžutė turėjo išlikti. Seniau taip jau rašydavo: pvz. "bažnyčia visiškai sudegė" - tai viso labo tik reiškia, jog pastato dėžutė išdegė, tačiau pastato mūrai išliko. Pvz. Vilniaus katedra, pasak daugybės metraščių, kronikų, analų, bent 3 kartus buvo "visiškai" sudegusi, bet dar ir šiandien palėpėse matyti Didžiosios Vytauto katedros gotikinių mūrų liekanos. O pvz. šv. Barboros bažnyčia Vilniaus žemutinėje pilyje nors ir buvo "visiškai sugriauta", bet po to ją reikėjo griauti ir griauti dar kelis metus.
beje, ar tikrai magistratas sugrįžo jau 1656 m.? Jei taip, tai labai anksti sugrįžo.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Na vienu žodžiu gėda, kad mūsų kartai kyla tiek daug esminių klausimų į kuriuos iki šiol dar neduoti elementarūs atsakymai. Miestų archeologija išvis siaubingai apleista. Aš net esu kažkur girdėjęs baltarusių archeologų pareiškimus, jog tai neva sąmoningas kolegų iš Lietuvos sabotažas (nekasinėja, nes neva bijo kažką ten surasti). Viskas, žinoma, paprasčiau. Visuomenė elementariai nejaučia poreikio, o nejaučia poreikio, nes neturi supratimo: apie meną, apie istorinį palikimą, netgi apie pačią Lietuvos istoriją ir t.t.blaivumas išlaisvina
Comment
-
Ar buvusi miesto kultūra (archeologiniu požiūriu) yra prastesnė dabar telikusiame kaime, ar kažkuo ji ypatingesnė dabartiniame mieste? Music, dabar yra miestas, kadaise buvo miestas, dabar yra kaimas - kadaise buvo miestas, atrodo tai yra vienoda, viską reiktų stebėti praeities prizme, archeologo darbas atkurti buvusį vaizdą nusispjaunant kas yra dabar, ar ten guli palei parduotuvę apsimyžęs alkoholikas ar eina madingas snobas miesto skveru, ar atviras laukas ar stovi išlikęs XVII a. senamiestis.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
Comment