Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Merkinė, miestelis Varėnos r.
Collapse
X
-
Tytuvėnų cerkvė 1941. Foto su traktoriumi gal ir pokarinė?
Foto iš FB https://www.facebook.com/groups/1832...0963492633366/-
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimąman atrodo cia ne Tytuvenai? Labiau panasu i merkine.
- 1 patinka
Comment
-
Majoro inžinieriaus Aničkovo 1797 m. sudarytas Merkinės miestelio planas. Raidėmis pažymėti svarbiausi Merkinės miesto objektai: A-Rotušė; B-Lenkijos karaliaus mūrinių rūmų griuvėsiai, kuriuose jis ir mirė; C-buvęs jėzuitų vienuolynas, dabar dominikonų; D-Šv. Onos (nurodytas neteisingas bažnyčios titulas. Tikrasis titulas Švč. Mergelės Marijos ėmimo į Dangų) parapinė bažnyčia; E-Dominikonų Šv. Kazimiero bažnyčia; F-apgriuvusi Šv. Petro medinė bažnyčia. Maskvos karo istorijos archyvas
Maria Kałamajska-Saeed. Rosyjskie plany klasztorów skasowanych w roku 1832. (II tom), 2021.
- 4 patinka
Comment
-
Nacistinės Vokietijos oro pajėgų aviacijos 1941 m. birželio 22 dieną sugriauta Merkinė.
0051-212 ВОВ Меркине Литва 9х6 Церковь Воздвижения Креста Господня Руины Немецкая колонна СССР. Meshok
Comment
-
Parašė laimutis Rodyti pranešimąMerkinės centre stovi buvęs burmistro namas, kuriame 1648 m. mirė Lietuvos bei Lenkijos valdovas Vladislovas Vaza. Pastatas bus rekonstruotas ir restauruotas.
„Tai seniausias Pietų Lietuvoje privatus pastatas, statytas XVI amžiaus pabaigoje“, – sakė Ž. Buržinskas. „Merkinėje valdovas (Vladislovas Vaza – BNS) lankėsi mažiausiai dešimt kartų. Sieksime tą atspindėti“, – tvirtino direktorius.
Varėnos rajone, Merkinėje, esantis vadinamasis Vazos namas pernai paskelbtas valstybės saugomu objektu. Pastatas vadinamas Vazos namu arba valdovų rūmais, nes manoma, kad jame prieš mirtį buvo apsistojęs Lietuvos didysis kunigaikštis, Lenkijos karalius Vladislovas Vaza. Teigiama, kad jis persišaldė per vieną medžioklę Merkinėje, čia ir mirė 1648 metais.
Pirminiais skaičiavimais, projekto įgyvendinimas kainuos apie 2 mln. eurų. Savivaldybė numato skirti 1,25 mln. eurų. Šios lėšos turės būti suplanuotos 2025–2027 metų biudžetuose. Likusią sumą tikimasi gauti iš kitų šaltinių – Europos Sąjungos fondų arba nacionalinių programų. Šiuo metu pastatas nenaudojamas. Pasak Ž. Buržinsko, jau kokį dešimtmetį jis yra avarinės būklės.
Pagal sumanymą, pirmame aukšte turėtų būti įrengta suvenyrų parduotuvė, kasos, persirengimo patalpa, edukacijų klasė, konferencijų salė, pagalbinė patalpa ar virtuvėlė. Antrame aukšte numatyta ekspozicijų informacinė zona, biblioteka, trys ekspozicijų salės, muziejininkų kabinetas, trečiame aukšte – apgyvendinimui skirti kambariai (dešimt vietų), valgymo ir poilsio patalpa. Taip pat ketinama sutvarkyti aplinką pritaikant ją pagal universalaus dizaino principus.
„Ne taip seniai parengtas techninis projektas, gautas statybos leidimas, perduota muziejui valdyti tą pastatą ir tikimasi ten sukurti kaip ir Merkinės krašto muziejų, kad realiai funkcionuotų ir kaip muziejinės patalpos, bet būtų orientuotas ir plačiau“, – BNS sakė Ž. Buržinskas. Dabar Merkinės krašto muziejus įsikūręs buvusioje cerkvėje, tačiau ten nėra vietos renginiams, parodoms, edukacijoms. „Sieksime parvežti į Merkinę ir kai kuriuos eksponatus, kurie daugelį metų dūla valstybės archyvuose, tokius, kaip magistrato knygos, net kai kurie paveikslai iš Merkinės bažnyčios yra nukeliavę į vieną ar kitą centrą“, – kalbėjo muziejaus direktorius.
Kultūros vertybių registro duomenimis, minėtas pastatas pradėtas statyti XVI amžiaus pabaigoje, jo savininkas buvo Merkinės burmistras Tomas Karlovičius. Po jo mirties XVII amžiaus pirmoje pusėje pastatą valdė italų kilmės Merkinės seniūnas Mikalojus Scipionis Kampo, jis vėliau namą pardavė Prūsijos bajorui Tobiasui Popeliui, jam namas ir priklausė Vladislovo Vazos mirties metu.
XVII amžiaus viduryje namą įsigijo gydytojas Jonas Urbanovskis, o XVIII amžiaus pradžioje jo giminaitis Zigmantas Urbanovskis namą pardavė Merkinės jėzuitams. Po jėzuitų ordino panaikinimo amžiaus pabaigoje namas atiteko privatiems valdytojams, vėliau buvo išnuomotas, jo pirmame aukšte įrengta smuklė.
XIX amžiaus pabaigoje pastatą nusipirko Rusijos kazokų pulkininkas Kulinskis, jį rekonstravo iš L formos į stačiakampio plano. Tarpukariu pastate veikė progimnazija bei valsčiaus valdyba. Sovietmečiu buvo įrengtas bendrabutis, atlikus rekonstrukciją pakeistas pastato vidus, sunaikinti fasado puošybos elementai.
- 3 patinka
Comment
Comment