Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Merkinė, miestelis Varėnos r.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
    Man tokia plona sienelė primena archeologų darbą siekiant užkonservuoti pamatus. Nežinau ar taip iš tikrųjų buvo, bet aš tikrai nerandu kitokio paaiškinimo tokiai plonai sienelei. Greičiausiai dar prie lenko buvo vykdomi tyrimai.
    Merkinė buvo smetoninėje Lietuvoje, o tyrimai šioje vietoje nebuvo atlikti.

    Atsipalaidavimui pora šiandienos vaizdų nuo piliakalnio:





    Na o dėl rotušės vaizdą turime tokį

    Paskutinis taisė Depeche; 2012.05.13, 23:18.
    DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

    Comment


      Tos plonos sienos gali buti ir ne rotušės. Žinoma kad prie pat rotušės stovėjo mūrinis 2 aukštų namas, kuris buvo nugriautas kartu su rotušės pastatu. O gal tai mūrinės krautuvės, nors dažniausiai jos užimdavo pirmąjį rotušės aukštą. Kaip butų įdomu jei atkastų visus išlikusius pamatus ir rūsius, isivaizduoju kiek po žeme slepiasi paslapčių.

      Comment


        Parašė laimutis Rodyti pranešimą
        Tos plonos sienos gali buti ir ne rotušės. Žinoma kad prie pat rotušės stovėjo mūrinis 2 aukštų namas, kuris buvo nugriautas kartu su rotušės pastatu.
        Gal galite plačiau nes pirmą kart girdžiu. Ši siena netgi per plona pastato išorinei sienai, tuo labiau mūrinio.
        Paskutinis taisė Depeche; 2012.05.15, 10:51.
        DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

        Comment


          Parašė Depeche Rodyti pranešimą
          Gal galite plačiau nes pirmą kart girdžiu. Ši siena netgi per plona pastato išorinei sienai, tuo labiau mūrinio.
          Ši informacija iš knygos Rytų Lietuva II Kultūros paminklų enciklopedija. Man keista kad archeologai nieko nežino apie rotušės istoriją, tam yra rašytiniai šaltiniai, kitos medžiagos. Tik ją išanalizavus reiktų pradėti archeologinius ir kitus tyrimus.

          Comment


            Parašė laimutis Rodyti pranešimą
            Ši informacija iš knygos Rytų Lietuva II Kultūros paminklų enciklopedija. Man keista kad archeologai nieko nežino apie rotušės istoriją, tam yra rašytiniai šaltiniai, kitos medžiagos. Tik ją išanalizavus reiktų pradėti archeologinius ir kitus tyrimus.
            Aš jums galiu pasakyti, kad kas ten parašyta yra visiška nesamonė, paprasčiausiai kaip visada blogai interpretuojamas N. Ordos piešinys. Greičiausiai vėl painiojama ir kalbama, jog piešinyje matomi "valdovų rūmai" buvo tarsi priestatas. O istorija yra žinoma, vėliau ją paskelbsiu, tik dar neišspausdintas mano straipsnis. Aplamai apie neištirtą teritoriją gali daug kalbėti. Pvz. Aš remiuosi jau XIX a. vid. rotušės piešiniais. Ten aiškiai matosi kad statinys stovėjo be priestatų.

            Ar čia tik ne ta enciklopedija kurioje rašoma apie pietinį bokštą, kurio taip pat nebuvo?
            Paskutinis taisė Depeche; 2012.05.16, 12:52.
            DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

            Comment


              Miestelio centrinė aikštė .Kairėje matomi XXa. pr. rekonstruoti "valdovų rūmai", taip pat jie gana gerokai nukentėjo per II pasaulinį karą. Per vidurį remontuojama cerkvė. Kažkas iš vietinių neblogai pajuokavo, jog ko gero daugelis Merkinės gyventojų priklauso darbo partijai, jeigu remontuojama cerkvė. Toliau į dešinę renovuojami kultūros namai ir neseniai baigta renovuoti Dzūkijos Nacionalinio parko direkcija.



              Taip pat šioje cerkvės pusėje vykdomi tyrinėjimai. Greičiausiai atkastas mūras bus ne pačios rotušės, o galbūt dar prieš XVII a. tvaną buvusių priviligijuotų krautuvėlių, dirbtuvių liekanos. Atkastas gilus griovys, kur prieš tai manyta, jog buvo iškastas supilti rotušės duženoms, dabar jo paskirtis panašėja, jog čia buvęs rotušės pamatas, visiškai iš pagrindų išardytas. Tačiau tai irgi gana keista, bet tik šioje vietoje yra gilesnis kultūrinis sluoksnis. Visur kitur įžemis jau prasideda apie 1m gylyje. Keičiasi ir pati pastato dislokacija, gali būti, kad cerkvė ir yra pastatyta tiesiai ant rotušės buvimo vietos.

              Paskutinis taisė Depeche; 2012.05.24, 14:24.
              DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

              Comment


                Na mano pirmasis straipsnis, kaip išėjo taip. Bėgant laikui vis atsiranda kažkas naujo. Nepaminėjau, jog gali būti, kad rotušė galėjo būti nugriauta po gaisro apie XIX a. devinto dešimtmečio pradžioje. Be to paaiškėjo naujų faktų ir po šių nors ir smulkių tyrinėjimų. Taip pat nelabai gražiai straipsnyje atrodo kai kurios rekonstrukcijos. Bet manau, kaip pradžiai neblogai.













                DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                Comment


                  Puikus straipsnis.

                  Comment


                    Išties rimtas, informatyvus, solidus straipsnis. Perskaičiau su malonumu, sužinojau keletą man nežinomų istorinių faktų.

                    Šaunuolis, Depeche ir smagu, kad yra savo miestelio patrijotų, kuriems nevistiek, kas daroma su jų istorinių paveldu, koks jis yra, koks buvo ir koks turėtų būti.
                    ______________
                    The Division Bell

                    Comment


                      Na pagal tinklapį tai čia Merkinė, bet nesu įsitikines :/


                      Paskutinis taisė Kavasiakas; 2012.06.10, 14:42.
                      Words in English always mean something...

                      Comment


                        Man nieko nerodo
                        DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                        Comment


                          Parašė Depeche Rodyti pranešimą
                          Man nieko nerodo
                          Vieną rodo, čia Merkinė, atrodo šios nuotraukos jau yra, šaltinis: www.bagnowka.com

                          Comment


                            Jei iš ten tai taip buvo.
                            DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                            Comment


                              jei buvo tai atsiprašau
                              Words in English always mean something...

                              Comment




                                Aikštėje aptiktas menkos rotušės pietinės sienos liekanos, taip kad grįžatame prie to pačio, rotušė ko gero buvo šalia cerkvės. Piečiau jos. Jos plotis, kaip ir manyta, yra apie 9 m. Vėliau gal ir tiksliau bus aišku.
                                DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                Comment


                                  Merkinė 1795-1800 metais. Topografinis žemėlapis gana tikslus, susidomėjusieji gali bandyti tapatinti su dabartiniu.
                                  http://www.maps4u.lt/ Puslapis apie istorinius žemėlapius.

                                  Comment


                                    Įdomu, tik gaila, jog miestelio gatvių tinklas neparodytas.
                                    DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                    Comment


                                      Merkinė tarpukario spaudoje:

                                      ABC, 1933, Gruodžio 7 d.

                                      Merkinės valsčiaus taryba š. m. lapkričio mėn. 23 d. Per savo posedį svarstė cerkvės iš Rinkos aikštės iškėlimo klausimą. Kadangi rusai pasinaudodami rusų valdžios pritarimu nugriovė mūrinę miesto rotušę ir halę, kurioje tilpo apie 40 krautuvių ir viską nusavinę, vietoj stovėjusios rotušės pasistatė cerkvę, t. y. viską išgrobė neteisėtai, kadangi po didžiojo karo yra likę tik keliolika šeimų rusų, ir jie be šios cerkvės turi savo kapinėse mūrinę koplyčią kur gali savo pamaldas atlikti ir dėl kitų motyvų taryba nutarė cerkvę iš Rinkos aikštės iškelti, duodant rusams cerkvės nusikėlimui metus laiko.
                                      Gaila tai neįvykdyta
                                      DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                      Comment




                                        Panašus buvo, tik šitam daugiau detalių ir ryškumo.
                                        Words in English always mean something...

                                        Comment


                                          Paslaptinga gotikinės struktūros Merkinės bažnyčia, neabejotinai viena iš seniausių bažnyčių Lietuvoje, turinti daugybę paslapčių ir mistinę jauseną.

                                          DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                          Comment

                                          Working...
                                          X