Kiek žinau prieš pat ištakas į Nemuną, Merkyje buvo keltas, čia buvo senasis kelias į Gardiną. Senojii prieplauka taip pat buvo atrasta įkuriant dabartinę 'prieplauką', o dar toliau paėjus Nemunu (dešiniajame krante) yra senoji pavėsinė, kur dar žmonės pamena styrojusius rąstus iš vandens, kad ten buvusi prieplauka rodo ir cariniai žemėlapiai, o vietiniai iki šiol šią vietą vadina 'keltu'. Taip pat kitoje pusėje Nemuno irgi vienoje vietoje styro išsikišę porą rastų. Minėjau, jog Nemune prie salos buvo rasta XVII a. vytinė. Viską vėliau galėsiu sužymėti žemėlapyje. Ir fotografijose.
Taigi ką radau atl.lt:
Tačiau ištyrinėta tikrai ne viskas, či akalbama tik apie Merkį, kadangi kaip sakiau yra keletas kitų prieplaukos vietų, kurios dar netyrinėtos, Merkinės visa Nemuno pakrantė daugiau ar mažiau susijusi su laivyba, kurios dabar nė ženklo
Man ne taip seniai kilo idėja (gal būt ir pakankamai brangi), jog Merkinėje galima sukurti Nemuno laivų muziejų.
Taigi ką radau atl.lt:
Merkinės uostas lokalizuojamas Merkio deltoje, 250 m atkarpoje nuo Merkio-Nemuno santakos. Abejose Merkio priekrantėse ryškios prieplaukos vietos, į upės dugną sukalti masyvūs, apie 35 cm skersmens poliai. Gylis Merkyje 1,5 -3 m. 150 m iki santakos surasta laivų pakrovimo vieta - 15 m ilgio ir 5 m pločio, 2,5 3 m aukščio beveik iki upės vidurio nuo dugno sukrauta iš akmenų prieplauka. Po vandeniu tarp akmenų rasta XVII - XVIII a. žiestos keramikos. 30 m iki santakos yra stambūs akmenys, viename iš jų įkaltas geležinis žiedas prie kurio švartuodavosi laivai. Uostas sietinas su XVII-XVIII a. Merkinės klestėjimo lailtarpiu.
Man ne taip seniai kilo idėja (gal būt ir pakankamai brangi), jog Merkinėje galima sukurti Nemuno laivų muziejų.
Comment