15min.lt 2021.06.15 Dviejų itin lauktų turistinių objektų šiemet dar nesulauksim
Šiemet didžiausiomis turizmo naujienomis Lietuvoje turėjo tapti du seniai laukti lankytini objektai: ilgus metus trokštas apžvalgos bokštas Nemuno deltoje, Rusnėje, ir turistams atvertas aukščiausias bei ilgiausias geležinkelio tiltas Lietuvoje – Lyduvėnų. Deja, tiek vieno, tiek kito dar reikės palaukti.
Apžvalgos bokštas Rusnėje – gal tik 2022 m.
Šiemet buvo tikimasi keliautojus pakviesti ir į naują traukos objektą Rusnėje – Nemuno deltos regioninio parko apžvalgos bokštą. 30 m aukščio statinys leistų apžvelgti unikalų Nemuno deltos kraštovaizdį. (...)
Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis yra pasakojęs, kad pabaigus statybas nuo bokšto viršaus atsivers be galo įdomi panorama:
„Labai gerai matysis Krokų lanka, Atmata, dalis Rusijos, Ventės ragas ir paukščių žiedavimo stotis ten. O žiemą bus galima matyti, koks gyvenimas verda ant Kuršių marių.“ (...)
Ilgus metus lauktas statinys dar artimiausiu metu visgi neiškils – kol kas statybos darbai net nepradėti. (...)
Tikėtasi, kad statybų darbai galėtų prasidėti 2020-ųjų pavasarį, ir objektas baigtas iki metų pabaigos. Visgi, kaip 15min informavo projekto užsakovas Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, dar jokios statybos nėra pradėtos. Kol kas vyksta užbaigiamieji projektavimo darbai.
„Procesas užsitęsė dėl projektavimo metu ieškomo geriausio sprendinio ir ilgesnių nei planuota projekto derinimo procedūrų“, – paaiškino VSTT Viešųjų pirkimų ir projektų skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Dragūnas. Optimistinė bokšto pristatymo lankytojams data – 2021 m. pabaiga. „Įvertinant rizikos veiksnius (viešuosius pirkimus, teritorijos ypatumus, t. y., potvynius ir kt.), darbų pabaiga gali būti nukelta ir į 2022 m.“, – teigė S.Dragūnas.
„Šitoje vietoje bokštą pastatyti yra techniškai labai sudėtinga. Kad ir 10 papildomų metrų neatneštų tiek naudos vizualiai, kiek būtų sudėtinga juos padaryti“, – aiškino architektas.
Jis atkreipė dėmesį, kad ties upės žiotimis statyti tokį objektą reikia žymiai daugiau specifinių sprendimų. „Iš geologinių tyrimų ataskaitos galime spręsti, kad gruntas vietovėje yra ypač minkštas. Dėl to bokšto poliai į žemę bus suleisti apie 12 metrų“, – pasakojo M.Norvila.
„Bokštas bus ne aukščiausias, bet ypatingiausioje vietoje“, – apie projektą praėjusiais metais kalbėjo architektas.
Comment