Parašė Aleksas666
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[LT] Lietuvos piliakalniai
Collapse
X
-
Bėčionių piliaklanis
www.GRYNAS.lt 2012.12.11
Vienišiausias Lietuvos piliakalnis jau laukia lankytojų
Dieveniškių istoriniame regioniniame parke neseniai sutvarkytas ir pritaikytas lankymui Bėčionių piliakalnis, kol kas vienintelis žinomas Dieveniškių apylinkėse.
Dieveniškių IRP direkcijos archyvo nuotr.
http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/vie....d?id=60200709
Foto 2013.01
Bėčionių piliakalnis neblogai matosi nuo 104 plento Dieveniškės - Šalčininkai
Vaizdas nuo plento į Gaujos upės slėnį su piliakalniu
Iš pietų pusės Bėčionių piliakalnis atrodo gana kukliai
Iš šiaurinės pusės įrengta nauja aikštelė, kurios sniegingą žiemą nesinorėjo išbandyti.
Nuo šiaurės pusės įrengti laiptai - ten šlaitas yra gana status ir vaizdai įspūdingesni
Comment
-
Punios piliakalnis
Vienas įdomesnių, didžiulis Punios piliakalnis
Įdomu, jog jis naudotas ir po Žalgirio mūšio tai buvęs karališkas dvaras:
2000 m. archeologiniai tyrimai Punios piliakalnyje atlikti dėl V šlaito griūties, kurios mteu atsidengė buvusių rūmų pamatai ir kultūrinis sluoksnis. R nuošliaužos krašte kyšojo apiręs 3 m pločio ir 1,5 m aukščio lauko riedulių ir plytų fragmentas.
http://www.atl.lt/2000/30-33.pdf
ir čia iš ankstesniųjų tyrimų:
http://www.atl.lt/1972-1973/29-32.pdf
Piliakalnio planas
Pats karališkas dvaras vaizduojamas gana įspūdingai (XVIII a. planas)
aruodai.lt
Rūmų rekonstrukcija
aruodai.lt
Mūro elementai (kontraforso liekanos)
aruodai.ltDINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Šį piliakalnį priskirčiau prie tų įtvirtintų dvarų, jog niekas nesupyktų dvarą pavadinti ir pilimi.
Pats piliakalnis šiuo metu pasirodė apleistas, šlaitai iki šiol neapsaugoti nuo erozijos, visas apaugęs krūmais, medžiais
Čia šioje pylimą perskiriančioje dauboje būta įvažiavimo vartų
Nuo vartų matėsi bažnyčia, apie ją tiksliai nepasidomėjau, tačiau dabartinis jos vaizdas keistokas, matosi, jog buvusi normali baroko stiliaus bažnyčia, vėliau nemokšų remontininkų rankomis yra sudirbtų vietų
Pylimas, kaip įprasta krantinio tipo piliakalniuose esantis iš mažiausiai apsaugotos pusės
Pats piliakalnis iš toliau atrodo taip
DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
sveiki, noreciau pasidalinti siokia tokia informacija, kuria isgirdau is zmoniu gyvenanciu leoniskiu kaime vilniaus rajone. jie pasakojo jog leoniskiu piliakalnyje (http://www.piliakalniai.lt/piliakaln...akalnis_id=761) virsuneje buvo zemeje skyle , mesdavo i ten akmeneli jis ilgokai krito ir atsitrenkdavo , pasigirsdavo aidas ir tai kritimas i vandeni. asmeskai kalbejau su moterim kuri vaikysteje pati mesdavo akmenelius, jos mociute pasakojo jog jei sake dar jos mama kad ten ira tunelis is mediniku pilies iki vilniaus, juo vazinedavo arkliais su vezimais. man idomu ar kas tyrinejo tokia informaciaja?Paskutinis taisė limoncik2; 2013.06.12, 22:41.
Comment
-
Del tunelio tai galima dar abejoti, bet del to kad buvo skyle ir mesdavo akmenelius tai pilnai tikiu, nes pabendravus su ten gyvenanciais zmonemis patikejau kad taip gali buti. Idomu tada kokia to pylimo paskirtis, nes pats buvau ten uzlipes tai vaizdas atrode kaip ant kalvos supilta smelio kepure.
Comment
-
Parašė limoncik2 Rodyti pranešimąDel tunelio tai galima dar abejoti, bet del to kad buvo skyle ir mesdavo akmenelius tai pilnai tikiu, nes pabendravus su ten gyvenanciais zmonemis patikejau kad taip gali buti. Idomu tada kokia to pylimo paskirtis, nes pats buvau ten uzlipes tai vaizdas atrode kaip ant kalvos supilta smelio kepure.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė limoncik2 Rodyti pranešimąDel tunelio tai galima dar abejoti, bet del to kad buvo skyle ir mesdavo akmenelius tai pilnai tikiu, nes pabendravus su ten gyvenanciais zmonemis patikejau kad taip gali buti. Idomu tada kokia to pylimo paskirtis, nes pats buvau ten uzlipes tai vaizdas atrode kaip ant kalvos supilta smelio kepure.
Karkasinius pylimus buvus rodo ir žmonių pasakojimai apie kai kuriuose piliakalniuose esančius urvus (Šeimyniškėliai). Tai į molį klotų ir sudūlėjusių medinių rastų paliktos tuštumos.
Gintautas Zabiela Lietuvos medinės pilys 1995
Comment
-
Parašė limoncik2 Rodyti pranešimąsveiki, noreciau pasidalinti siokia tikia informacija, kuria isgirdau is zmoniu gyvenanciu leoniskiu kaime vilniaus rajone. jie pasakojo jog leoniskiu piliakalnyje (http://www.piliakalniai.lt/piliakaln...akalnis_id=761) virsuneje buvo zemeje skyle , mesdavo i ten akmeneli jis ilgokai krito ir atsitrenkdavo , pasigirsdavo aidas ir tai kritimas i vandeni. asmeskai kalbejau su moterim kuri vaikysteje pati mesdavo akmenelius, jos mociute pasakojo jog jei sake dar jos mama kad ten ira tunelis is mediniku pilies iki vilniaus, juo vazinedavo arkliais su vezimais. man idomu ar kas tyrinejo tokia informaciaja?
Comment
-
Parašė Resutas Rodyti pranešimąO tai yra kokiu tuos duobes liekanų ar požymių?
Comment
-
Vorutos pilis
Šalia Šeimyniškėlių piliakalnio yra medinė Vorutos "pilis".
Vorutos "pilis" primena analogišką romantinę rekonstrukciją Latvijoje, Lielvardėje.
Tik latviai spėjo daugiau prigalvoti papildomų pramogų vaikams.
Parašė Romas Rodyti pranešimąMedinė kunigaikščio Uldeveno pilis Lielvardėje (Lielvārdes Uldevena pils)
Paskutinis taisė Romas; 2013.07.07, 12:41.
Comment
-
2013 06 22
Daugailių piliakalnis, Utenos r.
Daugailių I piliakalnis (A911) – piliakalnis Utenos rajono savivaldybės teritorijoje, Daugailių šiauriniame pakraštyje, 150 m į šiaurę nuo Daugailių bažnyčios.
Piliakalnio 15–18 m aukščio stačiašlaitę kalvą supa pelkės. Piliakalnio aikštelė 40 x 30 m dydžio, apardyta statant Daugailių bažnyčią, kuri ant piliakalnio stovėjo iki 1766 m. ir šventoriuje laidojant mirusiuosius. Išliko kultūrinio sluoksnio liekanų. Piliakalnio šiaurės vakarų papėdėje yra senovės gyvenvietė.
Piliakalnio žvalgomuosius archeologinius tyrimus 1958 m. ir 1970 m. atliko Lietuvos istorijos institutas, 1985 m. tyrė Mokslinės metodinės kultūros paminklų apsaugos tarybos archeologai. Rasta lipdytos lygiu ir brūkšniuotu paviršiumi keramikos. 1990 m. Gintautas Zabiela aikštelėje, tirdamas vietą kryžiui statyti l m² plote, rado XVIII a. bažnyčios pamatų akmenų, kapą ir 1764 m. Kuršo šilingą.
1254 m. minima Daugailių pilis.
Iki 1685 m. ant piliakalnio pastatyta Daugailių bažnyčia, kurią 1766 m. sudegino žaibas. XX a. pokariu piliakalnyje buvo laidojama (teigiama, kad ir sovietų kolaborantai), kaip išlikę. 1990 m. bažnyčios vietoje pastatytas kryžius.
(wikipedia)
Comment
-
Vakar paminėjom Valstybės dieną - aplankėme palei Vilnių netoli Dūkštų esančius Bradeliškių ir Buivydų piliakalnius. Kadangi jų nuotraukų šioje temoje dar nėra, tai kelias įdedu. Natūroje viskas atrodo žymiai įspūdingiau nei fotografijose. Jose nesijaučia tikrojo jų dydžio, nepaprasto šlaitų statumo ir Dūkštos upės giliausių išgraužų. Rekomenduoju apsilankyti.
1. Nuoroda
2. Bradeliškių piliakalnio dalis ir Dūkšta
3. Buivydų piliakalnio viršus
4. Tiltas per Dūkštą nuo Bradeliškių piliakalnio
5. Bradeliškių piliakalnis nuo Buivydų
7. Buivydų piliakalnis nuo Bradeliškių piliakalnio
Paskutinis taisė J.U.; 2018.06.29, 12:44.
Comment
-
Klaipėdos pakraščių piliakalniai: trūksta ir tyrimų, ir takų
http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/v...-taku-1021152/
Comment
Comment