Parašė John
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Aukštaitijos nacionalinis parkas
Collapse
X
-
-
http://www.romnesa.lt/kontaktai.html zodziu rekomenduoju, yra vietos ir lauke ir viduje, padavejos irgi po 10balu(turbut studentes vasara grizusios i gimtine)))
Comment
-
Atvykęs į Šeimaties kaimą apžiūrėjau senovinę sentikių cerkvę ir patraukiau į kaimo gale stovintį priešgaisrinės tarnybos bokštą, kažkada ten teko užlipti jaunystėje. Bokštas nepritaikytas turistams, reik atsargumo lipant. Padariau vaizdų į visas parko puses, iš bokšto nesimato ežerų, maža aukščio.
Vaizdas į rytus Minčios mišką, kažkur tarp medžių slepiasi ežeras Utenas
Šeimaties kaimas ir senoji mokykla, perstatyta iš smuklės
Dauboje už miško slepiasi Tauragnas
Vaizdas į šiaurės pusę - Minčiagirės platybės, kažkur tai slepiasi Žiežulnys
Tolumoje Ažvinčių girios toliai, ežerų nesimato per mažai aukščio
Comment
-
Parašė RomasLabai atsiprašau ir prašau nepriimti asmeniškai, bet gal šiame forume nedėkime apsiblaususių mobiliakinių nuotraukų.
Tai yra nepagarba žiūrovams ir toms gražioms vietoms.
Kai tik turėsiu geresnę fotografavimo priemonę (spėju, kad tai jau turėtų būti gana greit), bus ir kitokių nuotraukų.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Botanikos parkas Palūšėje
Poros kilometrų trasa pažymėta žemėlapyje žaliais taškais
Žemėlapis iš ANP tinklapio: http://www.anp.lt/index.php?option=c...d=40&Itemid=38
Tako pradžia - už maudyklos Lūšių ežero gale
Pasiklysti neįmanoma - takas dažnai sužymėtas
Comment
-
Šiliniškės apžvalgos bokštas
Šiliniškės ("Bitės") apžvalgos bokštas Ginučių apylinkėse
Žemėlapis iš www.maps.lt
Foto 2011.07
Daugiau nuotraukų - temoje Lietuvos apžvalgos bokštai
Comment
-
Ginučių apylinkės
Pasidalinsiu keletu nuotraukų iš šio nuostabaus parko. Fotografuota 2011-ųjų spalio 1 d. Linkmenų – Antalksnės – Ginučių apylinkėse, Aukštaitijos (nors ištikrųjų ne Aukštaitijos?) širdyje, kuri tapo pirmojo Lietuvoje nacionalinio parko epicentru. Šios apylinkės laikomos ežeringiausiomis šalyje.
Priešakyje – Baltijos ežeringosios moreninės aukštumos
Tebūnie mano nuomonė subjektyvi, bet man tai – gražiausia kraštovaizdžio sritis Tolumoje – Antalksnės kaimas ir Alksnas.
Skulptūrų kalnelis - “Dievas yra” Gaidys, Nukryžiuotasis ir Žydinčios kopėčios.
Antalksnė senas kaimas, nuo Valakų reformos laikų buvęs gatviniu, bet pokyčiai XX amžiuje (Stolypino reforma, skirstymas į vienkiemius, kolektyvizacija...) pakeitė jo veidą, senų pastatų čia, rodos, nebėra.
Asalnykštis nuo Antalksnės
Asalnai nuo Pabiržės kaimo.
Sodyba Pabiržėj
Asalnų ežeras nuo Puziniškio kaimo. Puziniškio kaimas sunkiai randamas, tuo labiau, kai dabar kalbama sugriuvo lieptas nuo Salų pusės, bet iš čia atsiveriantys vaizdai atperka visus sunkumus ieškant kaimo.
Puziniškio ąžuolas. Žinau, kad nuotrauka labai nevykus, bet teko labai skubėti. Nors tiesa sakant buvo sunku, nes vieta – nuostabi, taip ir traukia tiesiog prisėst paunksmėj ir pagalvot Kaime daugiau senų medžių augančių šlaite, tarp jų ir ne vienas ąžuolas. Sako vaizdai būna ypač įspūdingi, kai pradeda žydėti sodai.
Salos II (Kudabos). Paskelbtas kultūriniu draustiniu (anksčiau buvo rezervatu). Šiandien išlikę tik du XIX a. pastatai – pirkia ir svirnas. Kaime daug senų medžių.
Didžiamiškio termokarstinis ežerėlis
Didžiamiškis Baluošo kraštovaizdžio draustinyje. Nuotraukoje nematyti, tačiau reljefas čia – nepaprastai žavus, begalė mikroreljefo formų. Teigiama, kad tai didžiausias Lietuvoje stambiai raižytas termokarstinių darinių reljefas.
Baluošas nuo Trainiškio. Ežeras gali pasigirti ežerinės kreidos dariniais, unikaliomis salomis (garsioji Ilgasalė (kurioje yra atskiras 8 m. gylio ežerėlis), Liepų sala (joje auga vien liepos), Degėsių sala (apyplikė)).
Trainiškio ąžuolas – manoma, kad senesnis nei 800 m.
Baltys. Ežero duburys – termokarstinės kilmės. Vienas iš dviejų rezervatų visame parke (antrasis Gervėčių). Išlikusios sengirės liekanos.
Joskutis (iš tikrųjų Jaskutis?)
Paskutinis taisė Romas; 2016.05.08, 21:23.
Comment
-
Linkmenų Švč. Trejybės bažnyčia, pastatyta 1887 m. 1922 -1939 m. Lenkijai okupavus Vilniaus kraštą teritorija ėjo demarkacinė linija, Linkmenis siena kirto praktiškai pusiau, didesnioji miestelio dalis atsidūrė Lenkijos pusėje.
Kirdeikių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia
Dalis Linkmenų parapijos su bažnyčia 1920 m. liko Lenkijos okupuotoje teritorijoje. Okupacinė valdžia 1925 m. iškėlė bylą Linkmenų klebonui Juozui Breivai už lietuvių kultūrinę veiklą. Jis pabėgo į Kirdeikius ir pradėjo rūpintis bažnyčios statyba, kuri buvo pastatyta 1927 m.
Benediktavo kraštovaizdžio draustinis. Vienas retesnių agrarinio kraštovaizdžio pavyzdžių parke.
Linkmenų kryžius stovėjo ant demarkacinės linijos, pastaytas 1938 m., atstatytas 1988 m.
Šakarvai – vienas keistesnių ežerų. Siauras (niekur nėra platesnis už pusę km), bet labai ilgas ir gilus (40 m.), iš oro atrodo kaip didžiulė upė.
Lūšykštis. Šioje teritorijoje buvo sustojęs ledynas, kurio pakraštį nužymėjęs Šilinškių gūbrys ir ištisa labai gilių rininių ežerų virtinė nusitęsusi šiaurės vakarų – pietryčių kryptimi. Tai Tauragnas, Pakasas, Ūkojas, Lūšykštis, Lūšiai, Šakarvai.
Kraštovaizdis
Būka – pasklebta hidrografiniu draustiniu, kiek teko girdėti viena šalčiausių Lietuvos upių.
Pliaušė – dar vienas hidrografinis draustinis.
Papliaušio drevinė pušis
Strazdai – autobusų stotelė.
1951 m. per susirėmimą su saugumiečiais žuvo 7 partizanai ir 4 kaimo gyventojai, tragedijai atminti pastatytas paminklas. Kažkur kaime galima aptikti netgi dūminę pirkią.
Šuminai (Pabaluošė)
Tarpukojoirpakaso. Neįpratusiems labai intriguojančiai ir dviprasmiškai skamba šis žodžių junginys. Iš tikrųjų manoma, kad patys hidronimai yra sėliški.
Ūkojas
Pakasas
Žvėrinčius
Skriogžlė – nedidelis, bet labai sraunus upelis. Ypač įspūdingai atrodo daugmaž apie savo vidurupį, kai kerta gūbrį – krantai ten itin statūs, apardyti, apaugę senais, daug kur jau išgriuvusias, medžiais, o dugne vien akmenys, gali pagalvoti, atsiradęs, kur kalnų upėj, o ne Lietuvoje
Stripeikiai
Srovė
Ginučių vandens malūnas. Jame veikia malūninkystės muziejus.
„Kartuvių“ kalva
Paskutinis taisė Romas; 2016.05.08, 21:24.
Comment
-
Ladakalnis
Na ir aišku – kaip gi be jo. Keletas vaizdų nuo Ladakalnio.
2011 m. Ladakalnio aplinka sutvarkyta, įrengti takai, poilsio vietos, stendai ir kas svarbiausia – iškirtus medžius pagaliau atverti vaizdai.
Alksnaitis nuo Ladakalnio.
Linkmenas nuo Ladakalnio.
Kitoje ežero pusėje matyti Ginučių ąžuolynas. Sakoma, kad ąžuolyno augimo vieta unikali – atrodo tarsi jis būtų tiesiog atkeltas iš Vakarų Lietuvos.
Ladakalnio ąžuoliukas
Kalbama, kad jei radęs akmenį sugalvosi norą ir užnešęs paliksi jį ant Ladakalnio viršaus – tas noras išsipildys. Deja, bet geidžiantys norų išsipildymo savo akmenis būtinai turi palikti prie Ąžuolo šaknų, kas jam nelabai tinka.
Vaizdas link Šiliniškių gūbrio tasos – ten toliau Ginučių ir Papiliakalnės piliakalniai
Apie šiuos piliaklanius bei gūbrį plačiau temoje Lietuvos piliakalniai
Comment
-
Lygumų bokštas, Aukštaitijos NP
Aukštaitijos nacionaliniame parke tarp Reškutėnų ir Rekučių yra Lygumų kalnas, pavadintas šalia esančio kaimo vardu. Nuo to kalno matosi Kretuono ežero panorama.
Foto 2014.03
Prieš trejus metus ant to kalno buvo tik šabakšynai ir buvo sunkiai galima kažką įžiūrėti pro medžių šakas.
Dabar vaizdas pasikeitė - sutvarkyta aplinka ir iškirsti krūmai.
Vaizdas nuo kalno į Kretuono ežerą
Comment
Comment