Gera iniciatyva "atsiverti i provincija", puikios vietos taip pat. Liudna tik, kad ir arciau Vilniaus, Medininkuose stukso tokios pat apleistos pilys. Stai kur reiketu valstybes pinigus leisti, uzuot siuolaikiniu valdovu rumus statyti...
Del Raudondvario tai sovietmeciu leisdavo tokiu knygeliu serija "Lietuvos TSR kulturos paminklai", ten rasoma, kad XVIa. pabaigoje - XVIIa. pradzioje si vietove buvo vadinama Naujuoju Aukstadvariu, o XVII a. viduryje pervadinta i Aukstaji Raudondvari (prie Vilniaus yra "zemasis"). Raudondvariu vietove pavadinta, kai buvo pastatyti dabar matomi, pili imituojantys rumai (nieko bendro su kryzuociu buvusiomis pilimis).
Raudondvariui priklause Panemunes palivarkas, keli aplinkiniai miesteliai ir kaimai. XVI a. antroje puseje dvaro savininkas buvo KAuno pakamore Vaitiekus Dziavialtauskas, veliau jo sunus. 1652 m. dvaro savininku tapo LDK didysis etmonas Jonusas Radvila, po to savininkai keitesi ir XIX a. pradzioje savininkais tapo Tiskeviciai.
Is kitu saltiniu zinau, kad tarpukario LR laikais rumuose buvo planuota padaryti Prezidento vasaros rezidencija, o sovietmeciu suremontuotuose rumuose isikure Masinu ir traktoriu stotis, o veliau kazkoks zemes ukio institutas. Matyt ten jis ir dabar.
Na tuomet "vokiečių" gal geriau pakeisti į "vokiško", jei ponas Strandmann'as buvo vokietis. Dėkui už pataisymą
Strandmannas buvo Liepojos švedas. Atsiprašau už įkyrumą.
Neogotikinė architektūra yra mūsų, lietuviška. Ar įsivaizduojam Lietuvos peizažą be neogotikinių bažnyčių?
Net kai kalbama apie evangelikus, ausį rėžia, kai sakoma "vokiečių bažnyčia".
Nors jau buvo dėta anksčiau, bet dar pakartosiu. Taigi "kultūrinis" vaizdelis į Vilkijos tolius nuo mano užmiesčio "bakužės" Galima įžiūrėti ne tik Vilkijos bažnyčios kuorus, bet ir Paštuvos vienuolyną bei porą piliakalnių. Ten gražu ištisus metus
Ačiū, Romai - labai jauki sodyba. Ar čia ta, į kurią pakylama iš apačios (nuo Kriūkų kelio) pro tokius medinius arkinius vartus? Geras, niekada nemačiau iliuminuoto koplytstulpio!
Gražios ten vietos.. Ir visai netoli Kauno Nuo mūsų Vilkijos žiburiai taip pat gražiai matosi, bet ne vasarą, o tada, kai nukrenta lapai.
Mano atnaujinimas iš Panemunių regioninio parko (Deja, neteko apsilankyti Vytėnų I ir Raudonės pilyse). Kelionės pradžia Seredžiuje. Pasitinka Seredžiaus bažnyčios stogai ir Panemunės apylinkės.
Miestelyje vis dar išlikęs grindinys grįstas akmenimis (buvusi svarbiausia gatvė)
Užlipam ant Palemono piliakalnio ir vaizdai:
Toliau bažnyčios prieigos (neoklasicizmas jei neklystu)
Bažnyčia visu gražumu
Baptisterija.
Paskutinis taisė Romas; 2010.11.07, 20:35.
Priežastis: Seredžius, ne Seredžiai
Na poto teko keliauti nuo Seredžiaus iki Veliuonos 10km pėškute. Bet turbūt ilgiau paklaidžiojom, nes kažkur prie Belvederio nuklydom ir paklydom iki Klausučių. Kai radom plentą, tai vos neapsiverkėm iš laimės. taigi Veliuonos apylinkės pasitinka. Matėm jog kursuoja laivas Nemunu Panemunės regioniniu. Tokią priplauką matėm ir Seredžiuose.
Apgriuvęs senas sandėlių pastatas
Užlipus į piliakalnį-parkelis
Po Veliuonos mūšio lygtais čia žuvo LDK kunigaikštis Gediminas. Tad jo atminimui mažas paminklas ant piliakalnio.
Vaizdai, dėl kurių verta kraustytis į Panemunės kraštą
Puikiai pažįstamos vietos (tiek Seredžius tiek Belvederis) Kai vasaras praleisdavau kaime, matydavau jas gana dažnai (kaimas maždaug už 5 km, Klausučiai, jei tai ką nors sako).
Teko ten ne per seniausiai pro šalį važiuojant pabuvoti, taip pat ir Panemunės bei Raudonės pilyse. Iki tol nežinojau, kad galima užlipti į šį bokštą. Vaizdas iš jo tikrai gražus
Veliuonos bažnyčios kompleksas ant kito piliakalnio.
Vartai
Buvom nagli, tad zakristijono užsiprašėm užlipti į viršų pačios bažnyčios. Bažnyčioje yra kažkoks mini muziejus. Vienas retesnių eksponatų. 18 amžius. Kaip natos atrodė anksčiau.
Lipam lipam
Visa medinio bažnyčios varpinės stogo konstrukcija (iš nuotraukos nesimato, bet labai labai galinga)
Buvom nagli, tad zakristijono užsiprašėm užlipti į viršų pačios bažnyčios.
O kai mes čia buvom, zakristijonas pats mus šaukėsi užlipti į viršų Tačiau, gėda pripažint, taip ir neradom kaip ten nusigauti, įėję į bažnyčią radom užrakintus vartus. Be to buvom su šunimi, o šuns vestis būtume negalėję, tad nusprendėm nelipti
Bažnyčia datuojama nuo 1421m. Vytautas Didysis pastatė visoje LDK 32 bažnyčias, tarp kurių ttik kelios Lietuvoje buvo - ir viena iš jų Veliuono bažnyčia. Kaip zakristijonas sakė, jog Veliuona yra Lietuvos sostinė, tad tema "Vilnius- ne visa Lietuva" jau atsakyta. Taip. Veliuona visa Lietuva
Bažnyčios aplinka
Štai ir bažnyčia. Viršutinis mažas langelis - tai tas taškas kur buvom užlipę
Ir kolkas tiek- ruošiuos nupėdinti iki pilių kurią nors dieną.
Beje man Veliuonos ir Vilkijos (ypač pastarosios) apylinkės ir miesteliai patys gražiausi. Vilkija su savo bažnyčia ir kalniukais tikrai vieta kur norėčiau gyventi - gaila, kad grįžinėdami į Kauną užsukę Vilkijon nusėdo fotiko elementai
Comment