Parašė Jeffas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kauno pilies atstatymas
Collapse
X
-
Parašė caaprius Rodyti pranešimąman rodos ta "apklausa" tai paimta iš čia: http://tinkle.miestai.net/showthread.php?p=88451 dar buvo kaunas.lt nuoroda į šitą balsavimą, tad nieko nebūtų nieko keisto, jei savivaldybė dabar ir operuotų šitais skaičiais...
Comment
-
Parašė vytautas Rodyti pranešimąApie Kauno pilies atstatymą.
Jokių atstatymų. Tik aplinkos sutvarkymas, nužymint buvusią teritoriją ir neišlikusius statinius panašiai kaip Katedros aikštėje Vilniuje. Kitu atveju turėsim dar vienus silikatinius "Valdovų rūmus" tik dar prastesnius, nes Vilniuje stato pats A.M.Brazauskas, o Kaunas neturi net savo Zuoko's. Nebūkime naivūs, Europoje pilna tikrų viduramžiškų pilių, todėl nereikia manyti, kad užsieniečiai tokie kvaili. Tai mes save apgaudinėjam ir teisinamės. Tarp kita ko alaus galima pagerti ir kitose, geriau tam pritaikytose vietose.
Comment
-
nu bet tai pas mus iskyrus traku pili (kuri taip pat yra atstatyta) nera i ka paziureti...o pasiziurek i kaimynine lenkija kiek piliu...vien kaip marienburgo pilis koki ispudi daro...jie taip pat atstatyti ir kiek turistu aplanko...kiek tam miesteliui pinigu palieka.... kaip pavisdys is lietuvos gedimino pilis tik pirmasis aukstas islikes nuo senu laiku o toliau atstatyta ir tai nevykusiai paga senovinius islikusius planus ir piesinius bent jau man matytus ten tyri buti 4aukstu ir dar vienas 5-asis nedidelis aukstas su kugio formos stogu...
Comment
-
Parašė evaldas22 Rodyti pranešimąnu bet tai pas mus iskyrus traku pili (kuri taip pat yra atstatyta) nera i ka paziureti...o pasiziurek i kaimynine lenkija kiek piliu...vien kaip marienburgo pilis koki ispudi daro...jie taip pat atstatyti ir kiek turistu aplanko...kiek tam miesteliui pinigu palieka.... kaip pavisdys is lietuvos gedimino pilis tik pirmasis aukstas islikes nuo senu laiku o toliau atstatyta ir tai nevykusiai paga senovinius islikusius planus ir piesinius bent jau man matytus ten tyri buti 4aukstu ir dar vienas 5-asis nedidelis aukstas su kugio formos stogu...Mano galerija Flickr'yje
Comment
-
Velnias, iki šiol nieko apie tai nežinojau... (pačiam sunku tuo patikėt)
Beveik visi apklausti kauniečiai (99,55 proc.) pasisakė už pilies atstatymą. Daugumą apklaustųjų norėtų, jog pilis būtų visiškai atstatyta (63 proc.).
Kauniečiai pageidauja, kad pilyje veiktų muziejus (83 proc.), turizmo informacijos centras (75 proc.), kavinė ir lauko kavinė (60 proc.), o pilies kieme būtų rengiami įvairūs renginiai (86 proc.), vyktų prekyba suvenyrais (74 proc.) ar veiktų amatų miestelis (19 proc.).
Turiu didelį klausimą... Tai kuris variantas priimtas?Paskutinis taisė Aš; 2007.06.01, 23:08.
Comment
-
Nekokios naujienos...
Parašė delfi.ltKauno pilis pradėjo pūti
Vyraujant drėgniems orams pėl prastos ventiliacijos susidarė kritinė padėtis Kauno pilyje – pradėjus kauptis drėgmei ėmė pūti medinės perdangos, drėkti sienos. Pilyje įsikūrusio Kauno regiono turizmo informacijos centro (TIC) direktorius Sigitas Sidaravičius prognozuoja, kad netrukus pilis gali kelti pavojų lankytojams. Kauno valdžia žada nedelsti ir spręsti problemą.
„Šiuo metu Kauno pilyje yra problema, nes uždengtos kai kurios ventiliacijos angos ir pilyje pradėjo kauptis drėgmė. Šiuo metu yra problema su medinėmis perdangomis. Taip pat drėgmė gali sukelti betono grybelį kas sąlygotojų labai prastus padarinius ateityje. Šiuo metu pilies lankymas yra komplikuotas tiek dėl sanitarinių mazgų, kurių iki šiol neturime, tiek dėl vandentiekio problemos", - sakė S.Sidaravičius.
Pasak S.Sidaravičiaus, Kauno valdžia penktadienį vykusio posėdžio metu pažadėjo surasti skubų problemų sprendimo būdą.
Šiais metais pilies priežiūrai savivaldybė skyirė 250 tūkst. Lt. Netrukus turėtų būti paskelbtas viešasis konkursas dėl darbų Kauno pilyje ir, S.Sidaravičiaus manymu, po 3 mėnesių situacija turėtų pagerėti.
Tuo tarpu Kauno meras Andrius Kupčinskas mano, kad Kauno pilis turi sulaukti ir didesnio valstybės dėmesio.
„Norime, kad Kauno pilis būtų įtraukta į Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo programą, nes, mūsų manymu, Kauno pilyje daugiau autentikos nei, tarkim, Vilniaus Valdovų rūmuose. Manome, Kauno pilis turi sulaukti valstybinių investicijų, nes tai – istorinis paminklas, paveldo paminklas, todėl turėtų gauti lygiagretų finansavimą", - sakė Kauno meras.Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net
Comment
-
pamatęs valdovų rūmų kičą, nebesu linkęs stipriai palaikyt trečio varianto; šiaip pirmas žingsnis, kurio reikėtų ir kas brangiai tikrai nekainuotų, tai užpildyti kanalą aplink pilį vandeniu ir tiltelį senovinio tipo nutiest; iš karto visai kitas vaizdas būtų...tik nesupraskit manęs teisingai...
Comment
-
Parašė shrnz Rodyti pranešimąpamatęs valdovų rūmų kičą, nebesu linkęs stipriai palaikyt trečio varianto; šiaip pirmas žingsnis, kurio reikėtų ir kas brangiai tikrai nekainuotų, tai užpildyti kanalą aplink pilį vandeniu ir tiltelį senovinio tipo nutiest; iš karto visai kitas vaizdas būtų
Comment
-
Parašė Kirkas Rodyti pranešimąper ateinancius 50 metu gal ir igivendintu 3 varianta
as ir uz 3 varianta....
Comment
-
„Norime, kad Kauno pilis būtų įtraukta į Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo programą, nes, mūsų manymu, Kauno pilyje daugiau autentikos nei, tarkim, Vilniaus Valdovų rūmuose. Manome, Kauno pilis turi sulaukti valstybinių investicijų, nes tai – istorinis paminklas, paveldo paminklas, todėl turėtų gauti lygiagretų finansavimą", - sakė Kauno meras.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąslamstas su tuo LIETUVOS tukstantmecio minejimu, pagal finansavima tai panasu i Vilniaus tukstantmeti...
Comment
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąTuriu didelį klausimą... Tai kuris variantas priimtas?
Parašė 99 | 2006.09.28, 20:54 Rodyti pranešimąPriimtas sprendimas dėl Kauno pilies ateities:
Bus atstatytas Kauno pilies pietrytinis bokštas
Ketvirtadienį vykusios Kauno miesto tarybos metu buvo patvirtintas sprendimas atkurti Kauno pilį pagal pirmąją parengtą atstatymo galimybių studiją.
Tai kokio velnio reikalingos tos piliečių apklausos, jei pasirenkamas pats "tolimiausias" variantas nuo to, kurį triuškinančia persvara pasirinko visuomenė? Kodėl čia viskas turi būt būtent taip, kodėl negali būt kaip panašiu atveju yra Vilniuj. Stato Valdovų rūmus svarbiausioj miesto aikštėj visiškai prie pat itin svarbaus objekto ir džiaugiasi tuo, nes žino, kad tai neš jiems naudą. Bet ne, Kaune susirenka konservatyvių architektų (apsivemsiu nuo šito žodžio) ekspertų gauja, kuri geriausiai žino, kokios naudos Kaunui nereikia!
Parašė sanomiz | 2006.05.08, 14:50 Rodyti pranešimąPrimenat tuos konservatyviuosius kauniečius, kuriems dažnos investicijos, projektai prasideda "ne nuo to galo". Atsigaukit, pažiūrėkit, kur nuvedė miestą tokia filosofija. Pagal turėtą/turimą potencialą Kaunas galėtų tapti regiono centru.Paskutinis taisė Aš; 2007.06.04, 13:54.
Comment
-
Metropolis
Kaip galima matyti iš Valdovų rūmų ar Kauno pilies atvejų, diskusijos apie bet kokį atstatomą ar siūlomą atstatyti (iš naujo pastatyti) objektą sukasi ties šiais klausimais:
1. Reikia arba ne.
2. Reikia arba ne Vilniuje ir Kaune (ar kitur) etc.
Manau, didžiausia mūsų (lietuvių, Lietuvos piliečių) problema -saviidentifikacija (t.y. kuo mes save laikome, kas esame ir kaip įvardijame save kitiems). Tai labai svarbu, nes keliasdešimt metų gyvenome atskirti nuo išorinio pasaulio, kuris mūsų (o mes - jo) nepažinojo. Dabar mes norime kaip nors prie to pasaulio prieiti, kad jis mus matytų, atkreiptų dėmesį, domėtųsi. Ir bandoma eiti, atrodytų, lengviausiu keliu - atkuriant (atstatant, pastatant iš naujo - nesvarbu kaip bepavadinsi) kas buvo vienų ar kitų perėjūnų, okupantų Lietuvoje sugriauta ar sunaikinta. Niekas nei Europoje, nei Lietuvoje per daug nesiginčija, kad, tarkim Valdovų rūmai buvo 1. apleisti, 2. specialiai sunaikinti, siekiant likviduoti čia gyvenančių identitetą. Todėl natūralu, kad REIKIA IMTIS PRIEMONIŲ saviidentifikacijai atkurti / iš naujo formuoti. Tačiau, šioje vietoje, manau, užmirštami keli klausimai: vienas vidinis - ar nuo to pradedame, ar tai (tarkim objekto atstatymas) tikrai yra mums svarbiausias prioritetas?
Antras išorinis - o kaip mes atrodome kitiems (pirmiausia europiečiams), kurie turi išlikusį savo identitetą? Ar normalu/etiška/kultūringa/protinga etc. imti ir iš eilės viską atkūrinėti?
Pirmuoju atveju reiktų išskirti: 1. svarbiausius Lietuvai ir atskiriems jos miestams/regionams objektus (šiuo atveju Valdovų rūmai yra išskirtiniai) 2. diskusijose imti skirti atstatymą nuo nulio, dalinį atstatymą ar restauravimą. Įprastinė praktika rodo, kad nykstančio objekto restauravimas visada yra pageidautinas, dalinis atstatymas priklauso nuo įvairių aplinkybių (jų gali būti labai daug), o visiškas atkūrimas yra retas ir nerekomenduojamas. Tačiau, kalbant apie Valdovų rūmų atkūrimą, reikia nepamiršti, kad tai Lietuvos istorijai ir jos gyventojų, jos piliečių savimonės formavimui išskirtinai reikšmingas ir, todėl manau, būtinas atstatymas (be to, jis vyksta ne tuščioje vietoje - tiksliai žinome, kad ten ne vieną šimtmetį Valdovų rūmai stovėjo, kad (laimei) išliko jų rūsiai, kad juos tyrinėjo archeologai, istorikai ir kiti specialistai (ne vieną dešimtmetį). Todėl Valdovų rūmų atvejis, nors ir atrodytų kai kam nepriimtinas, yra kompromisinis variantas - Lietuvai jų (nesvarbu, kad neturime išlikusių autentiškų brėžinių), dėl daugelio priežasčių, tikrai reikia.
Kauno pilis yra taip pat labai reikšmingas objektas savimonei formuoti (pamenate pilies gynybą ir Vytauto priesaiką?). Be to, faktas ir tai, kad Kauno pilis geriau išsilaikė, nei Valdovų rūmai. Tad kodėl neatstačius? Atrodytų, kas čia tokio - imkim kokį PST, duokim pinigėlių, kaip mat suręs ką tik nori. Šiuo atveju, trūksta rimtų archeologinių - istorinių tyrimų, kurie buvo Valdovų rūmų atveju, kad nepastatytume tai, ko ten niekada nebuvo (panašiai, manau, derėtų elgtis ir visų kitų Lietuvos objektų atžvilgiu). Derėtų pirmiausia turėti visaapimančią viziją (kas mums svarbiausia), po to ateis eilė ir veiksmų programai. Manau, pirmiau derėtų atsatyti/restauruoti tai ką turime ir kas yra apleista (kad ir Vilniaus Sluškų/Sapiegų rūmai ar Kauno šv. Jurgio bažnyčia/ Muitinės 2 objektas), tačiau skirti lėšų ir pastangų (konservuoti/ieškoti išlikusios medžiagos/atlikti archeologinius tyrimus), tokius objektus kaip Kauno pilis. Aišku, jei galėtume viską ir vienu metu atkurti, būtų puiku, bet deja, kai atkuriami Valdovų rūmai, nyksta kiti.
Todėl tik nuo mūsų požiūrio į paveldą, tinkamo lėšų paskirstymo jo restauravimui/atkūrimui ir elgesio priklausys ir mūsų savimonė, ir europiečių (užsieniečių) požiūris į Lietuvą.
Comment
Comment