Eklektikos stiliaus rūmai, statyti XIX a. ketvirtame ketvirtyje. Tuo metu savininku buvo Jonas Jasinskis.
Parko gilumoje dar yra svirnas. Deja, nenufotografavau, nes buvo atvykę keli ekipažai gyvų vaiduoklių. Manau, kad svirnas jau baigia ar baigė savo dienas ...
Beje, ir rūmuose kraujas liejasi laisvai - juo sienos aptaškytos ne prasčiau kaip per kaubojišką filmą. Kulkomis išvarpintos šių dienų "freskos'. Apie tai jau ne kartą buvo rašoma ir spaudoje. Mistinę aplinką "migdo" tvenkinukas su sala.
Statiniai ir žemė turi savininkus, bet jų "vasiukiniais" užmojais įrengti ten **** viešbutį neverta tikėti. Viskas pardavinėjama už nekuklią sumą. Privažiavimas - labai prastas. Kelią (apie 2 km ilgio) parodė vietinis žmogelis.
Paskutinis taisė digital; 2023.09.08, 20:32.
Priežastis: atkurtos nuotraukos
o autentiškai išlaikytų tikrai mažuma, bent Kauno ribose tikrai tokių nežinau.(Raudondvaris, Freda..) kur būtų išlaikytas tiek interjeras, pastatų išorė, parkas.
o autentiškai išlaikytų tikrai mažuma, bent Kauno ribose tikrai tokių nežinau.(Raudondvaris, Freda..) kur būtų išlaikytas tiek interjeras, pastatų išorė, parkas.
O ko jūs norite? Sovietmečių visi dvarai buvo naikinami kaip "buržuazinė atgyvena"... Džiaukimės bent tuo, kad patys pastatai dar stovi. Pamažu ateities kartos atstatys.
o autentiškai išlaikytų tikrai mažuma, bent Kauno ribose tikrai tokių nežinau.(Raudondvaris, Freda..) kur būtų išlaikytas tiek interjeras, pastatų išorė, parkas.
Tikiu, kad visi mielai atkurtų autentiką, kuri suniokota tarybiniais laikais, bet ne taip pigiai ir lengvai ji atkuriama. O parkai... - didžioji dalis parkų lieka valstybei, jų negalima privatizuoti net jei įsigyji dvaro pastatą parko teritorijoje, o kad parką tvarkyti per savivaldybes irgi daug laiko turi nutekėti ir daug darbo turi būti padaryta. Didžioji dalis žemių net nėra sutvarkyta kaip valstybių ar savivaldybių nuosavybė. Bent jau aš asmeniškai susiduriu pirmiausia su šiomis problemomis. O dvarai tuo metu griūna... Parkai nyksta...
jei bus ką atstatyt galbūt atkurs.. Su tokiu požiūriu 'žiūrėt ir džiaugtis' kad dar stovi, ne tik dvarai išnyktų bet ir miestai sektų jų pėdomis, jei vien tik džiaugtumėmės bežiūrėdami į tai kas liko, ir visi tiketųs kad kažkas ateitį pradės kažką daryt.
Man teko Lt. su vieno dvaro valdytoju pabendraut, skundžiasi paveldosauga, jog net ir mažos interjero detalės autentiškas atkurimas brangiai atseina. aišku skundžiasi valdžia, na dar prasitarė jog atkūrimas dvaro rūmų, bet vien tik rūmų apie 30mln kainuotų..(dar klausimas kiek to unikaluma galima išskaityt iš archyvų, nuotraukų, kitų dokumentų) na nieko aišku nestebina tai. Apie sovietmetį aš dar tyliu (buvo), bet kai dabar bandoma "prikelti" moderniai rekonstruojant (Lietuvoj konkrečiu pavyzdžių negaliu įvardint, Latvijoje pvz .. na tas į Baisiogalos panašus, nepamenu pavadinimo), nei šis nei tas, atrodytų kad tik pavadinimas ir telikęs ir istorija kad buvo.
Ta prasme Sodybos(dvaro) pastatai kaip ir priklauso privatininkui, o parkas/ žemė valstybei? ar kaip..
Ta prasme Sodybos(dvaro) pastatai kaip ir priklauso privatininkui, o parkas/ žemė valstybei? ar kaip..
Taip. Būtent su tokiu atveju susidūriau - galima privatizuoti tik pastatą, o žemė - valstbės, išnuomojamas tik siauras ruoželis apie pastatą. Ar tai daugiau trūkumas ar privalumas kol kas vertinti negaliu - bus matyti vėliau.
Viena nuotrauka iš Narvydiškių dvaro. Mes su draugais irgi biški paklaidžiojom kol ji radom, bet radom, Praminėm jį sniego dvaru, nes buvo pilnas privarytas kaip sodos, interjero vidui nerasta originalaus. Sovietinei laiptai kaip devynaukščio laiptinei ir tradicinė spalva sienų perpus nutepliota. Man jau bloga daros nuo tokio stiliaus ir visko darkymo. Aš nesuprantu kodėl negalėdavo palikti interjerą toki koks buvo, typo nemadinga?
Narvydiškių dvaro sodybos Širvintų rajone išsaugojimas bei pritaikymas turizmui
Projekto būsena: Įgyvendinimas
Bendra projekto vertė: 3.811.782,00 Lt
Projektui skirtas ES finansavimas: 2.477.658,00 Lt
Projektui išmokėta lėšų: 1.809.125,83 Lt
UAB "Centro Parkas" planuoja įgyvendinti projektą "Narvydiškių dvaro sodybos Širvintų rajone išsaugojimas ir pritaikymas turizmui".
Projektas paskatins apgyvendinimo paslaugų plėtrą Širvintų rajone, kurio statistiniai rodikliai pagal apgyvendinimo įstaigų ir vietų skaičių patys žemiausi Vilniaus apskrityje. Tokio atsilikimo prižastys - nepakankama turizmo infrastruktūra ir paslaugų kiekis rajone, sezoniškumas.
Projekto pagrindiniai tikslai: išsaugoti restauruojant Narvydiškių dvaro sodybą, pritaikyti Narvydiškių dvaro sodybos rūmų pastatą kompleksiniam turizmui. Projekto metu sukurta infrastruktūra ir paslaugos prisidės prie Vilniaus regiono turizmo plėtros ir sezoniškumo mažinimo, sukurs naują turizmo traukos centrą ir pritrauks papildomą turistų srautą.
Įvykdžius projektą, kurio metu pagal atliktus architektūrinius, polichrominius tyrimus bei parengtą tvarkomųjų paveldosaugos darbų projektą bus restauruotas Narvydiškių dvaro rūmų su priklausiniu pastatas, parengus pilną techninį darbų projektą dvaro rūmų pastatas bus pritaikytas apgyvendinimo, maitinimo, konferencijų bei kitoms kompleksinėms turizmo paslaugoms teikti, bus pradėtos teikti ir Lietuvoje mažai žinomos "Gyvenimo lėtinimo" paslaugos. UAB "Centro parkas" įdarbins 10 nuolatinių darbuotojų, kas mažins nedarbo lygį Musninkų seniūnijoje.
Paslaugos bus orientuojamos į vidutines ir aukštesnes pajamas gaunančius užsienio ir Lietuvos turistus bei poilsiautojus, įmonių ir įstaigų darbuotojus, privačių švenčių ir renginių dalyvius.
Projektas iš kitų išsskiria tuo, kad yra įgyvendinamas dvaro sodyboje, kuri įtraukta į kultūros paveldo vertybių registrą. Turizmo paslaugų kompleksas autentiškoje aplinkoje yra žymiai patrauklesnis ir vertingesnis už naujos statybos kompleksus ir turi didesnę paslaugų pridėtinę vertę.
Comment