Saldutiškio dvarininko Mečislovo Jaloveckio vestuvės 1910 m. (veiksmas vyksta kituose rūmuose - jaunosios tėvų namuose prie Minsko)
Jis nutapė apie 1500 akvarelių su Lietuvos ir Lenkijos dvarais. Pridedu turimą Pakriaunių dvaro akvarelės nuotrauką. Tai M. Rydelio pertapytas (iš dalies nukopijuotas) darbas.
Apie Saldutiškio dvarą gal reikėtų pasakyti, kad I pasaulinio karo metais kaizerinės okupacijos metais buvo įkurta daug mažesnių apskričių.
Saldutiškio dvare 1915-1918 m. buvo apskrities (Kreis Sołdaciszki) centras.
Saldutiškis
Niekuo neįžymus miestelis kaizerinės okupacijos metais buvo tapęs apskrities centru - kreis Sołdaciszki, Sylgudiszki ar Saldugischki.
Saldutiškio apskričiai priklausė dalis caro laikų Švenčionių apskrities ir Zarasų (Novoaleksandrovsko) apskrities, apimdamas Ignaliną, Dūkštą, Salaką, Tauragnus.
1918.03.03 Bresto sutartimi nustatyta siena tarp vokiečių okupuotos Lietuvos ir vokiečių okupuotos Rusijos (dalį teritorijos vokiečiai laikė kaip užstatą, kol gaus kontribuciją; taip jos ir nesulaukė iki I pasaulio karo pabaigos)
Siena beveik panaši į dabartinę Baltarusijos sieną, tik ėjo arčiau Vidžių, anoje pusėje paliko Tverečių ir Adutiškį, Lietuvai (t.y., vokiečiams) atidavė Mykoliškes ir Gervėčius.
1940 m., nustatant sieną, Stalinas turėjo į ką pasižiūrėti apkarpydamas Vilniaus krašto ribas
Šaltinis: 1918 m. žemėlapis iš 2010 m. "Baltų lankų" išleistos knygos "Lietuvos sienos"
Saldutiškio dvaras. Jame buvo tos didelės apskrities centras.
Dabar čia - mokykla
Saldutiškio dvaro parkas
Paskutinis taisė Romas; 2013.10.31, 23:07.
Priežastis: Kopija iš temos "Kelionės po Lietuvą. Trumpi aprašymai"
Comment