Nuostabus šiemet ruduo visoje Lietuvoje. Teko lapkričio pirmąją lankytis Palangoje. Spalvos fantastiškos - ta proga sukurpiau šiokį tokį foto pasižvalgymą po Tiškevičių valdas.
Išsamus straipsnis apie Eduardo Andrė (Édouard François André) kurtus parkus Lietuvoje - grafų Tiškevičių (Tyszkiewicz) dvaruose Palangoje, Lentvaryje, Užutrakyje, Trakų Vokėje
---
VGTU žurnalas "Urbanistika ir architektūra". 2011, t. 35, Nr. 3, p. 184-199
Vaiva Deveikienė, Steponas Deveikis Eduardo Andrė Lietuvoje kurtų parkų istorinės ir meninės raidos tyrimai: naujausi faktai, atradimai ir įžvalgos
Palangos botanikos parkas - vienas gražiausių ir unikaliausių parkų Lietuvoje. Šis parkas kultūriškai vertingas ne tik dėl sėkmingo parko plano projekto, bet ir dėl tinkamai parinktos vietos, gamtinio bei istorinio unikalumo. Čia panaudoti kūrybiniai komponentai, jų gausa ir įtaigumas nepalieka abejingų. Tačiau net ir tokioms vietoms, kaip botanikos sodai, prireikia žmogaus rankų. Per ilgą gyvavimo laikotarpį parke yra nusidėvėję takai, pasenusios laistymo sistemos, iškyla problemų su parko apšvietimu. Todėl šiuo metu yra atliekami baigiamieji sodo renovacijos pirmojo etapo darbai.
Šįmet Lietuvos dailės muziejus pradeda savo padalinio - Palangos Gintaro muziejaus (grafų Tiškevičių rūmų) restauravimo ir kapitalinio remonto darbus, kurie truks dvejus metus. Siekiant pritaikyti šimtamečius rūmus, kuriuose jau pusę amžiaus veikia Gintaro muziejus, vis didėjantiems lankytojų srautams, bus pritaikomos ir plečiamos ekspozicinės ir renginių erdvės, įrengiami liftai ir tualetai neįgaliesiems, vario danga nušvis rūmų stogas, į puošnųjį interjerą sugrįš meninis parketas.
Comment