ELTA ir lrytas.lt inf. 2011-08-17 15:45 Į Plungės dvaro rūmų karūną sugrąžintos prarastos deivės (nuotraukos)
Plungės dvaro rūmų restauroriai atliko vieną svarbiausių pastato atkūrimo projekto darbų - ant šiaurinio rūmų rizalito užkėlė ir sumontavo prieš šešetą dešimtmečių sunaikintą trijų deivių skulptūrinę kompoziciją. Ji Žemaitijos versaliu vadinamiems rūmams sugrąžino tikrąjį, istorinį, jų vaizdą.
Nuotraukos: ELTA
Į 15 metrų aukštį iškelta skulptūrinė kompozicija - paskutinė grandis restauratorių kruopščiai atkurtoje Plungės dvaro rūmų karūnoje. Nuo praėjusių metų pavasario čia dirbantys specialistai restauravo visas rūmų rezidencijos stogų perimetrą juosiančias skulptūras. Jų čia esama šešiolika. Iš dviejų rūmų pietinį ir šiaurinį rizalitus puošusių skulptūrinių kompozicijų iki šių dienų buvo išlikusi tik viena, esanti pietinėje fasadų pusėje. Na, o šiaurinės dalies deivių trejybė, suniokota per 1941-ųjų gaisrą ir dėl nežinomų priežasčių nesulaukusi restauravimo pokariu, iš užmaršties prikelta tik dabar.
Nepriklausomybės dešimtmečio proga pastatytas paminklas
Plungės herbas
Vartai į bibliotekos kiemą
Tiltas per Babrungo upę
Babrungas nuo tilto
Tiesei Oginskių rūmai dešinėn laikrodinė
Perkūno ąžuolas
Meilės kalnelis sakoma ,kad čia palaidoti Oginskių žirgai
Tilteliai parke:
Aukštyn laiptais
Apžvalgos aikštelė
Oginskių rūmai
Nauja skulptūra
Žirgynas
VI Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis
Nu ir ka tu jam
Laikrodinė renovuojama. "Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka įsikurs Plungės kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro ansamblio restauruotoje laikrodinėje-oranžerijoje (statyta 1846m.)."
Pagaliau ir aš nulėkiau su fotiku į Plungę. Juk čia gimiau Mielas miestukas, beproto išgražėjęs per pastaruosius dvejus metus. Oginskio dvaras tiesiog sužavėjo
1.
2.
3. Tos senovinės alėjos tiesiog užburia..
4.
5. Rekonstrukcijos darbai jau į pabaigą, teks dar sugrįžt
6. Renginiai viduje vyksta pilnu tempu.
7. Ar daug kam tenka tokia galimybė psėdėt ant skulptūros? ir dar tokioj pozoj
8. Profiliu
9. Tikrs žemaitišks pavadinims
10. Iš kiemo pusės jau galima pamatyti nuostabųjį Oginskių dvarą ir įsivaizduot jo klestėjimo metus..
2015 m. skelbiami M. K. Oginskio metais, todel tokie ir pokyčiai. Bet vis tiek sakau, Oginskių turtas yra nuostabus ir vertas džiuginti akį, kažko rūmai premena Tikškevičių rūmus Palangoje...
O kaži juose viduj kokie ekspozicija vyksta?
,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
- Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."
2015 m. skelbiami M. K. Oginskio metais, todel tokie ir pokyčiai. Bet vis tiek sakau, Oginskių turtas yra nuostabus ir vertas džiuginti akį, kažko rūmai premena Tikškevičių rūmus Palangoje...
O kaži juose viduj kokie ekspozicija vyksta?
prieš porą metų buvo ypatingai nyki ekspozicija su ypatingai pikta prižiūrėtoja, kuri slankiojo iš paskos ir neleido nieko fotografuoti - tiesą pasakius viduje tuomet ir nebuvo ką fotografuoti. Kaip yra dabar nežinau.
prieš porą metų buvo ypatingai nyki ekspozicija su ypatingai pikta prižiūrėtoja, kuri slankiojo iš paskos ir neleido nieko fotografuoti - tiesą pasakius viduje tuomet ir nebuvo ką fotografuoti. Kaip yra dabar nežinau.
Teko būti šiemet pavasarį.
Dėl vidaus - visas rumu interjeras buvo sunaikintas per kara kilusio gaisro metu -
dabar tik baltos sienos ir baltos lubos ba jokios ornamentikos likusios.
Ekspozicija tikrai pasirode nuobodoka - išeivijos dailininkų dovanoti darbai, didelė kolekcija vietinio kalvio kičinių rankdarbių ir t.t... Gal kažkiek įdomesnė pasirodė antikvarinių tautodailės kūrinių kolekcija.
Šiaip manau vieta turi potencialo tapti kultūriės traukos objektu - viena jauna buvusi plungiškė, dabar vilnietė entuziastė dvaro teritorijoje šiemet pirmą kartą organizavo nemokamą šiuolaikinio meno ir muzikos festivaliuką "atgaiva".
keletas akimirkų reportaže: http://vimeo.com/24758234
pasakysiu kaip liudininkas - akivaizdu kad vietinė publika sunkiai suprato šiuolaikinį meną ir muziką, bet lankė renginį ir domėjosi (vis šiokia-tokia pramoga provincijoje). aišku, mano nuomone, meninė dalis buvo silpnoka, bet atleisti galima, nes pirmas kartas, o iš klaidų mokomasi. Šiaip renginys dar sutraukė žiūrovų ir klausytojų iš kitų lietuvos miestų, o minimalistinė elektroninė muzika tikrai įspūdingai derėjo su pompastiška rūmų architektūra
Trečiojo etapo projektui, kurio įgyvendinimo laikotarpis 2012-2015 metai, skiriama 5 mln. Lt. lėšų iš ES struktūrinių fondų paramos.
„Džiaugiamės Oginskių dvaro atsigavimu, tačiau dar reikia įdėti darbo. Dabar dvaras labai gražus tik iš fasadinės pusės, todėl trečiojo projekto etapo metu norime atkurti autentišką dvaro vidų. Dauguma lankytojų nustemba pamatę skirtumą tarp vidaus ir išorės, todėl atkūrę autentiką, eksponuodami to meto paveikslų kopijas, tikimės, kad pakeisime ir lankytojų nuotaiką,“ – pasakoja Žemaitijos dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas.
Išlikusiuose dvaro rūmuose yra visiškai sunaikintas autentiškas rūmų interjeras ir inžinerinė rūmų infrastruktūra. Šildymo sistema ir elektros instaliacija - senos ir prastai veikiančios. Todėl didžioji dalis masinių renginių yra organizuojami ne rūmuose, o dvaro teritorijoje.
Ateityje planuojamas ir ketvirtasis projekto etapas, kurio metu norima Mykolo Oginskio dvaro žirgyną paversti Žemaitijos filharmonija.
Plungės kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaras, ilgus dešimtmečius merdėjęs, ir jau beveik virtęs vaiduokliu, išgyvena atgimimą ir tampa Vakarų Lietuvoje vienu geriausiai tvarkomu, vientisu dvaro ansambliu.
Grafų Zubovų XIX a. statydintoje laikrodinėje-oranžerijoje, dėl savo panašumo į itališkų rūmų architektūrą vadinamoje Palazzo Vecchio, jau atidaryta Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.
Comment