O ar gali būti kitaip, kai Lietuvoje visada konkursus laimi pasiūlę mažiausią kainą?
Tai ir sakau tai yra pinigų švaistymas, geriau brangiau bet kokybiškai būtų padaryta. O dabar ar vėl taip pat restauruos ir po kiek laiko išlįs brokas.
Man tai biški nesuprantama kada kažkas pradedama rekonstruoti ir užstringa, kaip kad pvz. Mažvydo biblioteka. Juk kai pastatas stovi be paskirties ir tuščias - jis praradinėja pinigus. Sapiegų rūmų rekonstrukcija taip pat atrodo užstrigus žvelgiant iš išorės. Išoriniai darbai jau kokie metai nevykdomi. Bet gal taip yra dėl to, kad viduj daug darbo yra ir neskubama su išore, kol vidaus neįrengs. O vidus atrodo turi didelį potencialą. Labai tikiuos, kad pastato paskirtis bus parinkta tinkama ir kad jis bus gyvas.
O tas kupolas čia i Sapiegų? Kažkaip neatrodė, kad toks ten yra.
Rūmų restauracija brangi ir ypatingai didelės apimties todėl vyks daug metų. Kaip pavyzdys gali būti neseniai atrestauruota pusė vienos palangės dekoruotos augaliniais motyvais. Šį darbą atliko studentė kaip baigiamąjį bakalauro darbą.
Rūmų restauracija brangi ir ypatingai didelės apimties todėl vyks daug metų. Kaip pavyzdys gali būti neseniai atrestauruota pusė vienos palangės dekoruotos augaliniais motyvais. Šį darbą atliko studentė kaip baigiamąjį bakalauro darbą.
o pilno reportažo iš ekskursijos negalima? ar čia bus gabaliukais?
Sapiegų rūmų interjerai. Restauravimo vizijos ir metodai
Nuo birželio 28 d. Sapiegų rūmuose veiks Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedros Interjero restauravimo specializacijos magistrančių Dovilės Morkūnaitės (vad. prof. dr. Jonas Rimantas Glemža) ir Anastasijos Komanovos-Puzanskajos (vad. lekt. Vidutė Povilauskaitė) baigiamųjų darbų paroda. Norinčius pamatyti parodą kviečiame registruotis kristina.karaliune@kpd.lt arba telefonu 8-5-273 42 31.
Pastarąjį dešimtmetį intensyviai vykdomi Sapiegų rūmų Antakalnyje tyrimo ir restauravimo darbai tapo puikia medžiaga būsimiesiems restauratoriams studijuojant istorinių interjerų planinę ir dekoratyvinę sąrangą, galvojant apie atkūrimo galimybes ar parenkant skirtingus restauravimo metodus.
2011 m. apie rūmus jau turėta nemažai archeologinių, architektūrinių ir istorinių dailėtyrinių duomenų, kuriuos pasitelkdama ir taikydama rekonstrukcinį metodą Dovilė Morkūnaitė parengė vaizdų projektą, kuriame nužymėjo išaiškintų patalpų paskirtį bei dekorą. Šis projektas padeda bent įsivaizduoti, kad šiandien tuščios pastato vidaus erdvės kadaise tarnavo prabangiam gyvenimui ir reprezentacijai.
Sapiegų rūmų interjerų sunykimo laipsnis toks didelis, kad klasikinis rekonstrukcinis metodas ilgainiui ėmė kelti tam tikrų abejonių, todėl 2015 m. Anastasija Komanova-Puzanskaja baigiamąjį darbą skyrė iškilių, tačiau smarkiai sunaikintų paveldo objektų interjerų atgaivinimo metodų detalesnei paieškai. Rūmams Antakalnyje magistrantė pasiūlė taikyti kelis metodus. Tose patalpose, kur išliko daugiau autentiškų elementų, pasitelkti restauravimą ir konservavimą, o ten, kur tėra tik rašytinės žinios – pritaikyti stilistinį interpretacinį metodą, drąsiai diegiant naujas medžiagas.
Šie Vilniaus dailės akademijos studenčių svarstymai ir siūlymai nepraradę aktualumo ir šiandien. Rūmų interjeras - vis dar atvira laboratorija idėjoms.
Comment