Kagi kagi, pasiknaisiojau po ta baze, idomiu objektu yra, nors dauguma atrodo labai apleisti ir niekam jie nerupi
keletas idomesniu (visos foto is www.heritage.lt)
Labai ačiū už nuorodas, Johnai
Nežinojau, kad Lietuvoj tokia yra. Milžiniškas darbas
Nenuvertinant tos bazės, pora "špilkų": (turbūt bazės rengėjui /-ams)
[quote="John"]
Parašė John
Norviliškių dvaras
Norviliškėse - lyg ir ne ne dvaras, o vienuolynas. Na nieko, vienu dvaru bus daugiau.
Šalčininkų rajone yra Dieveniškių "apendiksas". O tame apendikse - mažytis Norviliškių "apendiksas" , iš visų pusių apsuptas Baltarusijos. Teko ten porą kartų būti. Dar 1994 ais be jokių problemų nuėjau į kaimyninį BY kaimą "Kalhasp Piackuny" /Peckūnų kolūkį. Iki sienos nužymėjimo bažnyčia buvo LT, o kapinės BY. Dabar kapinės atsidūrė LT.
Vietiniai turėjo leidimus ir be didelių problemų vaikščiojo vieni pas kitus.
Įstojus į ES visiems reikia važiuoti aplink per muitinę. Neseniai per LTV rodė reportažą, kaip ten laidoja žmones - kunigas meldžiasi vienoj sienos pusėj, laidotuvininkai - kitoj. Po to per vielų užtvarą perduoda karstą, kad palaidotų....
Parašė John
Vyžulėnų dvaras
Vilniaus krašte lyg ir neturėtų būti žemaitiškų -ėnų, o tik dzūkiškai aukštaitiški Vyžulionys, pvz, Arnionys, Bezdonys
Beje, dėl Bezdonių - jie turbūt turėtų vadintis Bedugniais (išvertus PL Bezdancy).
Su tais vietovardžių pritaikymais yra ir panašus atvirkščias atvejis - netoli Adutiškio,
bet jau BY pusėje yra Galatilčiai, išversti į Golotylcy (gud. Plikagaliai arba Plikauodegiai)
http://img203.exs.cx/img203/143/belved18ru.jpg
Belvederis - panemune kelias Kaunas - jurbarkas, jei ka rodos vis dar uz 1lt privatizuoja, tiesa reikia investuoti koki ...mln, bet uz tat ant siaurinio fasado sienos kabo lentele su pienininku suvaziavimo 1980 paminejimu...
2006 m. lapkričio 16 d. – 2007 m. sausio 7 d. paroda Lietuvos nacionaliniame muziejuje Architektas Arūnas Paslaitis. Piešiniai.
A. E. Paslaitis – vienas ryškiausių lietuvių architektų, turintis savitą braižą ir profesionaliai sprendžiantis šiuolaikinės architektūros problemas. Platūs architekto interesai, pomėgis gamtai ir istorijai, kelionėms per daugelį metų padėjo sukurti architektūros paveldo metraštį – piešinius, kuriuose užfiksuoti nykstantys dvarai, pilys ir kiti senosios architektūros statiniai.
Šioje parodoje pateikiama didžiausia architekto A. E. Paslaičio piešinių kolekcija, kurioje matome ir gerai žinomus, ir jau spėjusius išnykti senosios architektūros objektus ne vien Lietuvoje, bet ir visoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje. Architekto akis jautriai fiksuoja apgriuvusios konstrukcijos grožį ir tobulumą, išryškina detales.
A. E. Paslaičio piešiniai – tikras lobis kultūros paveldo tyrinėtojams.
Daug parodoje pavaizuotų kultūros paminklų tik dar labiau nunyko per kelis dešimtmečius.
Tiesa, vienas pavaizduotas objektas (Sintautų bažnyčia) buvo atstatytas 1994 metais.
Palyginimui - A.Paslaičio 1990 m. piešinys ir mano 2005 m. nuotrauka
mane domina bendradarbiavimas su paveldo gerbejais kuriant ir pletojant nauja internetini projekta. Mums reikia paveldo objektu nuotrauku ir aprasymu.
mes per kelias savaites planuojam isplesti savo www.pilys.lt svetaine itraukiant info ne tik apie dvarus ir pilis, bet ir kitus paveldo objektus. darbinis
Noreciau, kaip kurias jusu foto perkelt i musu tinklapi, aisku, nurodant autoryste. taip at noreciau sulaukti pastabu ir pasiulymu del tinklapio pletros.
aciu ir iki
Mindaugas Danys
Socialines ir ekonomines pletros centras
Social and Economic Development Centre
J.Galvydþio g. 3-205, 08236 Vilnius, Lietuva/Lithuania
Fax: 370 5 2784200, mob. 370 686 01247
Tel.: 370 5 2750925, 2745870, 2745871, 2745872
El. paðtas: md@sepc.lt , http://www.sepc.lt
skype: mdanys4282
___________
pirmas coworking'o centras Lietuvoje - Hub Vilnius
Nežinau kiek šita tema čia dar gyva, bet kaip žadėjau, truputį įdėsiu info apie Tauragės krašto dvarus. Iki Antrojo pasaulinio karo būta apie 60 dvarų, kuriuose vyko intensyvus ūkinis ir kultūrinis gyvenimas. Deja, iki šių dienų neišliko nė vieno nenuniokoto dvaro komplekso - pakeisti teritorijų planai, apleisti parkai, pastatų architektūra dažniausiai praradusi formas, o dvarų istorija neretai liko gyva tik rašytiniuose šaltiniuose, senose fotografijose ir vietos žmonių atmintyje. Tauragės krašte nedaug teišliko įspūdingų mūro architektūros didikų dvarų ansamblių, reprezentacinių rūmų. Čia daugiausia vienaukščius medinius dvarelius, dar vadinamus ponų namais, ir mūrinius ir medinius ūkinius kompleksus statėsi vidutinio sluoksnio vietos bajorai. Daugelio šio krašto dvarų sodybų pastatų architektūra artima liaudiškai statybos tradicijai.
Taip pat, dvarų tyrimai tik prasideda ir kol kas stinga duomenų, kurie leistų atskleisti nuoseklų žemėvaldos, savininkų kaitos, architektūros ir kultūros vertybių raidos vaizdą. Nepaisant to visgi, ryžausi čia pateikti geriausiai išlikusių arba neišlikusių, bet buvusių reikšmingų, šiandienos požiūriu turinčių vertingų architektūros raidos ypatumų ar unikalių istorijos bruožų Tauragės krašto dvarų sodybų ansamblius.
Visa info bus iš 2007m. leidinuko "TAURAGĖS KRAŠTAS: istorija, kultūra, meno paminklai"
Paminėjus Vyriausybės patvirtintą Dvarų paveldo išsaugojimo programą, P.Juknevičius sakė, kad iš jos 10 milijonų litų skiriama Valdovų rūmams atstatyti, o visiems kitiems objektams lieka vos 18 milijonų litų.
įdėjau skelbimą musupaveldas.lt, gal sudomins forumo dalyvius:
Kviečiame pasidalinti savo įspūdžiais ir atsiliepimais apie aplankytus paveldo objektus su www.musupaveldas.lt lankytojais.
Kiekvienas paveldo ir kultūrinio turizmo gerbėjas paskelbęs savo atsiliepimus apie 10 skirtingų paveldo objektų nemokamai paštu gaus mūsų išleistą Lietuvos pilių ir dvarų žemėlapį. Žemėlapyje pateikta informacija apie 56 objektus su nuotraukomis.
Paskelbus savo atsiliepimus, prašome mums apie tai pranešti el. paštu: info@musupaveldas.lt, nurodant savo vardą, kuriuo buvo pasirašyti atsiliepimai ir adresą, kuriuo mes išsiųsime žemėlapį.
o cia neblogas lenko gyvenanacio prie pat LT sienos blogas. daug Lietuvos miesteliu ir dvaru nuotrauku, paziurekit net jei ir nelabai suprasit teksta http://marcinimatylda.blox.pl/html
šį mėn. Ingrida Semaškaitė išleido jau trečią knygą apie Lietuvos dvarus (Dvarai.Spindesys ir skurdas), gal ką sudomins. Joje pateikti virš 200 dvarų aprašymai ir nuotraukos.
___________
pirmas coworking'o centras Lietuvoje - Hub Vilnius
Taip. Cia yra Bīriņu Pils... didziule teritorija, puikiai sutvarkyta... jei kas vaziuos i Sigulda, uzsukite ir i Birini... tikrai grazi/idomi vieta... http://www.ltn.lv/~birini/index-continue.html
Ka tik radau zinute apie idomu projekta, gal sudomins ir Jus: Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose. 2008 m. balandžio 4 d. startuoja kultūrinis projektas „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose 2008“. Projekto metu, balandžio 4 – gruodžio 31 dienomis, skirtingose istorinėse vietose, bus pristatyta 38 personalinės dailininkų parodos. Daugiau info: http://www.musupaveldas.lt/lt/main/renginiai?id=22405
___________
pirmas coworking'o centras Lietuvoje - Hub Vilnius
Paskelbėme moksleivių fotonuotraukų ir piešinių paveldo tema konkursą "Mūsų paveldas ir aš", gal ką iš jūsų sudomins.
Daugiau info mūsų svetainėje: http://www.musupaveldas.lt/lt/main/fotokonkursas
___________
pirmas coworking'o centras Lietuvoje - Hub Vilnius
Comment