Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Valdovų rūmai (atstatyta dalis)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Valdovų rūmai (atstatyta dalis)

    Valdovų rūmų A dalis ruošiama atidarymui.

    http://www.valdovurumai.lt/aktualijo...s#.UcQcbPnHvDc

    #2
    Pasakiškai atrodo jau dabar. O kai bus pilnai apstatyta...

    Comment


      #3
      Parašė Creatium Rodyti pranešimą
      Pasakiškai atrodo jau dabar. O kai bus pilnai apstatyta...
      Ne veltui šie rūmai buvo didžiausios to meto Europos valstybės Lietuvos valdovų rezidencija. Galima tik įsivaizduoti kokie turtai ir lobiai buvo sukaupti ten... Kiek visko buvo prarasta. Norėtųsi tikėti, kad bent maža dalis visko, kas puošė jų gyvavimo laiku grš atgal.
      "Niekas nėra suku,kas tarnauja kilniai idėjai"

      Comment


        #4
        Valdovų rūmų statytojai išlaikė šimtmečio egzaminą

        Bilietas į muziejų kainuos 10 litų. Ekskursijos kaina – 50 litų, užsienio kalba – 70 litų. Bus galima pasirinkti apie 10 užsienio kalbų.

        Comment


          #5
          Dar reikia pabrėžti, kad rstauracija ir vidinė apdaila nebaigta. Čia padaryta tik pora etapų iš keturių. Bus toliau tvarkomos ir apdailinamos lubos, be to, nuolat ieškoma ikonografinės VR medžiagos, kuri gali stipriai įtakoti dabartinius darbus arba priversti daryti jau atkurtų rūmų rekonstrukciją. Apie tai specialistai nuolat kalba, bet plačioje visuomenėje ir kritikos triukšme šie žodžiai pasimeta...

          Comment


            #6
            Nagi gražu. Labai gražiai ištapyti austiniai frizai salėse, o tos glazūruotos žaliai geltonos grindys tikrai fantastiškos. Tik įdomu, kada bus tos lubos užbaiginėjamos, nes anksčiau buvo kalbos apie lubų polichromiją, o dabar niekur nieko negirdėti. Būtinai progai pasitaikius reikės apsilankyti rūmuose.

            Comment


              #7
              Vakar teko prasieiti pro Valdovų rūmus (na, pavaikščioti kieme). Tai nustebino žmonių, norinčių patekti į vidų, kiekis. Eilės buvo net kieme (kasos kaip suprantu yra po žeme).

              Comment


                #8
                Valdovų rūmai (atstatyta dalis)

                Šiandien teko apsilankyti Valdovų rūmuose, taigi pasidalinsiu įspūdžiais.

                Pradėsiu nuo terminalo. Šis pavadinimas tai juodai erdvei (ši spalva tiesiog ten dominuoja) tinka, taip pat čia galima apžiūrėti pirmuosius eksponatus - pamatus. Tiesa, kai kuriose vietose lempos šviečia per tam tikrą tinklą, atstojantį lubas.

                Praėjus pro specialius vartelius, pro kuriuos įeiti yra įmanoma tik jūsų turimą bilietą patikrinus, galima patekti į ekspoziciją. Rūsiuose ši ekspozicija - rūsiai (kai kurių yra net labai arti lankytojų) ir archeologiniai radiniai. Pakilus į pirmą aukštą, archeologiniai radiniai tampa svarbiausi ir užima didžiąją dalį šio aukšto erdvių. Beje, tarp archeologinių radinių yra eksponuojamos koklinių krosnių kopijos, sumažintos kelis kartus.

                Antrame ir trečiame aukštuose yra išsidėsčiusi tipinė muziejaus ekspozicija, tiesa nemenką įspūdį sudarė trečiasis aukštas, turintis 4-5 metrų aukščio lubas.

                Beje, Valdovų rūmuose fotografuoti yra galima, bet tik asmeniniam naudojimui. Jei nuotraukas norėčiau publikuoti viešojoje erdvėje, reiktų gauti raštišką muziejaus leidimą.

                P. S. Į šiuos rūmus einant pirmą kartą galima užtrukti labai ilgai .
                Paskutinis taisė ultra laverdi; 2014.04.18, 16:18.

                Comment


                  #9
                  Parašė ultra laverdi Rodyti pranešimą
                  Beje, Valdovų rūmuose fotografuoti yra galima, bet tik asmeniniam naudojimui. Jei nuotraukas norėčiau publikuoti viešojoje erdvęje, reiktų gauti raštišką muziejaus leidimą.
                  O aš kaip tik norėjau įkelti nuotraukų..

                  Man labiausiai patiko būtent rūsys-pamatai, ten viskas įrengta tiesiog puikiai, virš pamatų padaryti gražūs takeliai ir šiaip visa aplinka su archeologinių radinių ekspozicija labai gerai padaryta. Ta dalis tikrai nedaro gėdos net palyginus su pakankamai rimtais vakarų muziejais.

                  Salės su interjerų ekspozicija, tuo tarpu, man sukėlė šiokio tokio neišbaigtumo įspūdį. Lubos dar plikos medinės, paveikslai ir gobelenai pakabinti ant akivaizdžiai matomo rėmo einančio aplink visą salę, kai kur į akį krenta per daug matomose vietose padarytos šiuolaikinės detalės (kokios nors vėdinimo grotelės, techninės durys ir pan. ). Vienu žodžiu, ten dar darbo nemažai kol atrodys taip kaip reikia. Bendrai, tai atrodo panašiai kaip kitų panašių pilių, kad ir Varšuvos.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                    #10
                    Parašė index Rodyti pranešimą
                    O aš kaip tik norėjau įkelti nuotraukų..
                    tai ikelk, kas trukdo? taigi cia ne pardavimu tinklapis

                    Comment


                      #11
                      Valdovų rūmų prieigos

                      http://www.youtube.com/watch?v=Snd5t3INyFs

                      Comment


                        #12
                        Atkurti Valdovų rūmus lietuviams padėjo ir artimiausių kaimynų patirtis

                        ...Dar visai neseniai vyravo relikvijų, autentiškų daiktų, materialiojo paveldo kultas. Manyta, kad neradus pakankamai daug išlikusių relikvijų, negalima nieko atstatinėti...

                        Comment


                          #13
                          Parašė oivej
                          tai kad net išlikus aibei ikonografinės medžiagos, nesugebėjo tos pilies atstatyti tokios kokia ji buvo, bet tiesa tada dar interneto neturėjo

                          ir šiaip, tam straipsny tik koklių kolekciją giria, o apie patį pastatą savaime suprantama nieko negali pasakyti, kai atstatinėjo savo pilį ir senamiestį, galėjo remtis ir istoriniais šaltiniais, ir ikonografija ir galų gale liudininkų dar buvo, bet pas must kažkodėl labiau mėgsta bandyti atkurti tai kam daugiausiai vaizduotės reikia, todėl niekas nepuolė senamiesčio atstatinėti, nors nuo jo išgriovimo tebuve prabėgę keli dešimtmečiai, nes įdomiau pagal kamarausko akvareles rūmus iš betono lieti.
                          Klausimas, kas tas "atstatymas"?
                          Jeigu mūsiškiai "specialistai" reikalauja atstatyti pagal dabartinius STR. Pvz.: 200 metų senumo gegnes pakeisti 4 kartus didesnio skerspjūvio (jeigu pušies), panašiai ir su perdangomis.
                          V.ž. XVII a. pastatas pagal mūsų "specialistus" turėjo būti seniausiai sugriuvęs.

                          Comment


                            #14
                            Kaip bebūtų gaila, dar neapasilankiau VR. Prie progos reikės surinkti chebrą ir nueiti. Manau, delfi-skeptikai (eilinisyk) suklydo.

                            Comment


                              #15
                              bet ar tūlam lankytojui, pvz., man, toptels į galvą, kad VR pastatyti iš šiuolaikinių plytų, jei aš atėjau pasižiūrėti visumos vaizdo, ekspozicijų, pasiklausyti gido? Gal tiesiog mes pernelyg sureikšminame detales? Vokietijoje, kuri atstomi ne tokie rūmai, irgi girdėti daug kritikos (kas yra normalu), bet restauratoriai nesuka galvos iš kokių medžiagų bus atstatyti buvę rūmai. Valdovų rūmai papildė Vilnaius pilių kompleksą ir dabar pilių teritorija atrodo labai gerai. Beliko sulaukti, kada atstatys Aukštutinę pilį, galutinai sutvarkys visą teritoriją. Net jeigu planuotų atkurti kuriuos nors miesto vartus, pvz, Pranciškonš varpinę (kam Savivaldybė ieško investuotojų) - ją atstatant matyt naudotų senovines plytas, nes tai gotika, o ne Renesanso kūrinys, kuris yra užtinkuotas.

                              Comment


                                #16
                                Parašė oivej
                                mano nelogišku ir vaikišku supratimu - 'atstatymas' yra paskutinių pastato formų ir tūrių atkūrimas naudojant kiek įmanoma daugiau statybinių medžiagų ir technologijų kurios buvo naudotos to pastato originalo statyboje. bet ką čia galima kalbėti apie atstatymą, kai net mūsų 'specialistų' prižiūrima 'restauracija' dažniausiai baigiasi visko kas dar išlikę nulupimu iki kapitalinių sienų mūro, o tada jau galima derinti senovę su šiolaikiškumu iki euroremontinių standartų.
                                Pastatas pastatytas ant polių apglėbiant išlikusius senuosius mūrus. Tai apie kokias senovines medžiagas ir konstrukcijas dar galima šnekėti, tai visai naujas pastatas atkurtas pagal ikonografinę, istorinę ir archeologinę medžiagą. Taip atstatyta Biržų pilies rūmai, Senasis Vilniaus žemutinės pilies arsenalas, net Trakų salos pilyje sienos atstatant padarytos tuščiavidurės, plytos senoviškos tik iš išorės. Kam šiais laikais naudoti senąsias mūrijimo technologijas kai jų nesimatys: po tinkų ar mūro viduje. Skliautai Medininkų pilies donžone iš metalinio tinklo ir aptinkuoti, bet atrodo kaip senovėje ir nieks tai dėl to nesuka galvos.

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė oivej
                                  kam reikia kartoti tą pačią fantaziją apie nebūtą 'ikonografiją'; iš lvr.lt:



                                  lygiai taip pat buvo manipuliuojama vieša nuomonė kalbant apie 'atstatymą' ir galų gale viskas baigėsi 'visai nauju pastatu'.

                                  o dėl šiuolaikinių medžiagų naudojimo, man asmeniškai daug įdomiau lankytis pastate staytam naudojantis tuometinėmis technologijomis, o ne istoristinėse gelžbetonio interpretacijose. nesukti sau galvos yra paprasčiausia.
                                  Nesuprantu tavo pasakymo viskas baigėsi 'visai nauju pastatu'. juk tai ir yra naujas pastatas, ko tikėjaisi senoviško XIII-XVIII a. pastato, jo senai nebėra buvo nugriautas 1800 m. Ir kur tas naudojamas senoviškas mūro technologijas matytum, po tinkų? Visi senieji mūrai išlikę ir gerai matomi po naujuoju pastatu, dabartiniai rūmai ir buvo pastatyti kaip gaubtas seniesiems mūrams išsaugoti.

                                  Comment


                                    #18
                                    Kam režia akį, o kam nerežia. Čia tik tavo nuomonė. Man asmeniškai tie rūmai normaliai atrodo, o ypač nuo Gedimino kalno. Ir man giliai nusispjaut, ar buvo jis statomas pagal senobines tradicijas, ar ne.
                                    Paskutinis taisė bebop; 2013.07.20, 18:09.
                                    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė oivej
                                      aš irgi kolkas nematau kaip man būtų galima sutikti su ponu nesutikti, nes pono 'normaliai atrodo'/'nusispjaut' nuomonė, jei taip galima pavadinti, nelabai aišku kuo remiasi, nebent principu kad geriau nesukti sau galvos; tokiu atveju net neaišku kaip ta nuomonė atsirado.
                                      Remiasi principu - Jeigu patinka, reiškiasi darbai pavyko Ir kiek girdėjau atsiliepimų iš ten buvusių, daugumai žmonių irgi patinka.
                                      Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė oivej
                                        dar vienas kiša man žodžius į burna, kokius 'autento puritonus', kokias 'sąskaitas su tauta', koks 'geluonis'? kas čia per kliedesiai, kokie čia 'faktai'? faktas kad prakišo atbukusiai bandai marazmą kaip milijonus turistų pritrauksiančią ir tautos sąmonę pažadinsiančią ir dydybę prikelsiančią panacėją, o gavosi milijoninės korupcijos irštva ir pustuštė betono fantazija su transformatorine vietoj viduramžių krosnies; čia ir baigiasi visas kūrybinis aktyvumas ir kultūrinis savistovumas, ir kadangi bandai nėra prasmės sukti sau galvą, dėl to ir stojasi čia piestu.
                                        Jau senai ne kartą girdėta ši gaidelė, gal laikas jau baigti kalbėt apie irštvas ir panacėjas, besikurenančias viduramžių krosnis ir betono fantazijas.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X