Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[VLN] Vilniaus aukštutinės pilies atstatymas
Collapse
X
-
-
Negi neimano kazkokius kuolus ar inkaruoti (net ir metalinius kur staciau) kad velena ir slaitas laikytusi.
Negi nera specialistu kurie si reikala sutvarkytu ir padarytu normalu projekta."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimąNegi neimano kazkokius kuolus ar inkaruoti (net ir metalinius kur staciau) kad velena ir slaitas laikytusi.
Negi nera specialistu kurie si reikala sutvarkytu ir padarytu normalu projekta.
Comment
-
Tai ir atliktų darbų Lietuvoje yra. Pvz. Kaune savanorių pr. šlaitas. Inkaruotas daugybe keliolikos metrų ilgio inkarų, kurių gale užmauta plokštė, prispausta prie šlaito ir užkasta. Dabar paviršiuje pievelė, net neįtartum kas po žeme. Aišku reiktų pasižiūrėt ar ir čia per šią žiemą nenuslinko paviršinis sluoksnis.
Comment
-
Tai jo, bet kokia ten dabartinė būklė? Kažkur čia rašė, kad neaiški dabartinė būklė - gal stovi, gal užgriuvę kai kurie, o gal ne. Gal pvz. viena dalis jau ketina greitai griūti ir pan. Sutvarkius tunelius ne tik būtų užtikrintas tam tikras kalno stabilumas, bet ir potencialus naujas traukos objektas atsivertų.
Comment
-
Lyg buvo skelbta spaudoj, kad buvo nuspręsta galutinai užpilti tunelius. O čia apie patį tunelį truouti:
https://www.facebook.com/media/set/?...8541254&type=3
Jei tikėt šiuo planu tunelio, tai naują įgriūva virš tunelio ir yra. Nors jei gerai pamenu, tai kalnas slinkdavo visai ne tose vietose kur tas tunelis yra, nebent tai tik dalis jo
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąYra, pilna. Reikia tik noro ir, svarbiausia, pinigų!
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąUžpilti tunelius būtų logiška tik tuo atveju jei jie buvo mediniai. Kitu atveju tai būtų kultūros paveldo naikinimas. Juos tikrai būtų galima įdomiai panaudoti, prijungiant prie Žemutinės pilies ekspozicijos maršruto.
" Čia pasmuko žemės ,kuriomis be jokio sutvirtinimo buvo užlyginta nedidelė šlaito įdauba . Gerokai anksčiau - apie 1988 m.kita dalis kalno šlaitų buvo sutvirtinta gręžtiniais apibetonuotais ankeriais sujungiant juos į trikampius gelžbetonio stulpeliais ir apipilant žemėmis . Tose vietose šlaitai neslenka."
Comment
-
Geologai ragina gelbėti Gedimino pilies kalną
Dėl Gedimino kalvos, kuri yra beveik 40 m aukščio, sudėtingos geologinės struktūros ir stačių šlaitų praeityje būta ir katastrofiškų grunto nuošliaužų. Viena iš jų, istorinių šaltinių liudijimu, – Gedimino kalno nuošliauža 1396 m. – nuslinko nuo kalno vakarinio šlaito, sugriovė Vilniaus vaivados Montvydo rūmus ir nusinešė net 15 žmonių gyvybes. Šiam šlaitui sutvirtinti XVI a. buvo įrengta atraminė siena.
http://alkas.lt/2016/02/15/geologai-...-pilies-kalna/
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąUžpilti tunelius būtų logiška tik tuo atveju jei jie buvo mediniai. Kitu atveju tai būtų kultūros paveldo naikinimas. Juos tikrai būtų galima įdomiai panaudoti, prijungiant prie Žemutinės pilies ekspozicijos maršruto.N N N
Comment
-
Parašė LBP Rodyti pranešimąJeigu mediniai - tai jau ne paveldas? Kas čia per rasizmas?
Comment
-
Na, jeigu jau sutrūnijusi, tuomet nebėra tų tunelių. Seniai užslėgti ir užpilti natūraliai. Aišku, tokiu atveju tikriausiai matytųsi šlaitų deformacijos išorėje.
Jeigu nesutrūniję, tuomet tereikia sustiprinti paprastuoju būdu iš vidaus, prieš tai kažkokiu būdu juos radus, jei jie dar nerasti Aš ne archeologas, nieko šitoje srityje nesuprantu.N N N
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
p.s.: ir vėl nuorodos ir nuotraukos iš alkas.lt Oj rizikuojat, oj rizikuojatPaskutinis taisė Jemelia; 2016.02.16, 14:10.
Comment
Comment