Parašė TrippleA
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Didieji Radvilų rūmai, Vilnius
Collapse
X
-
"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 2 patinka
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
velgi pasikartosiu, butu uzteke pasendintu fasadu deranciu prie aplinkos ir senamiesio erdves, viduj galejo net but dideles erdves su stumdomomis sienomis, liftais, bei kino salemis.
Comment
-
O ar nebūtų šiuo atveju geriausias sprendimas tiesiog vilnietiškai Nieko Nedaryti? T.y., kažkoks Katedros aikštės variantas apibrėžti buvusius tūrius, o parkelyje įrengti šašlykinę, tramplynų kolekciją ar šešiaaukštį parkingą, čia jau kaip leudis norės. Pastatyti kokią informacinę lentelę, kad čia va buvo galbūt tokie rūmai. Kai kokie lenkų, vokiečių ar latvių istorikai archyvuose atras informacijos apie rūmus, bus galima pradėti šią akciją iš naujo, ir kapotis ar iš tikro verta istorinius pastatus atstatyti jei juose negyvenome ir nežinome 100% kaip atrodė.
Nežinau kaip galima rimtu veidu sakyti, kad statom šiuolaikinę 'interpretaciją' ir 'galėsim nugriaut ateity'. Nieks nieko negriaus. Stovės kaip ŠMC, gadinantis vaizdą. Čia visgi ne šiaip eilinis namas senamiestyje, o nemažai potencialo turinti vieta, kuri tikrai galėtų būti ant atviručių jei tie rūmai kada vėl būtų atstatyti.Paskutinis taisė Košutas; 2023.01.28, 18:12.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Košutas Rodyti pranešimąO ar nebūtų šiuo atveju geriausias sprendimas tiesiog vilnietiškai Nieko Nedaryti? T.y., kažkoks Katedros aikštės variantas apibrėžti buvusius tūrius, o parkelyje įrengti šašlykinę, tramplynų kolekciją ar šešiaaukštį parkingą, čia jau kaip leudis norės. Pastatyti kokią informacinę lentelę, kad čia va buvo galbūt tokie rūmai. Kai kokie lenkų, vokiečių ar latvių istorikai archyvuose atras informacijos apie rūmus, bus galima pradėti šią akciją iš naujo, ir kapotis ar iš tikro verta istorinius pastatus atstatyti jei juose negyvenome ir nežinome 100% kaip atrodė.
Nežinau kaip galima rimtu veidu sakyti, kad statom šiuolaikinę 'interpretaciją' ir 'galėsim nugriaut ateity'. Nieks nieko negriaus. Stovės kaip ŠMC, gadinantis vaizdą. Čia visgi ne šiaip eilinis namas senamiestyje, o nemažai potencialo turinti vieta, kuri tikrai galėtų būti ant atviručių jei tie rūmai kada vėl būtų atstatyti.
Comment
-
Apie autentiško stiliaus rūmų atstatymo galimybes buvo daug diskutuota architektūrinio konkurso temoje, temos tolimesniuose puslapiuose yra sudėta daug informacijos, ką žinome apie tą autentišką vaizdą. Pakartoju ir savo nuomonę šiuo klausimu:
Parašė bucaneer Rodyti pranešimąNemanau, kad visiškas originalių rūmų atstatymas šiuo atveju būtų geriausias sprendimas. Reikia nepamiršti pastato specifinės istorijos. Tai nėra šimtmečius stovėjęs ypatingos simbolinės reikšmės pastatas, kuris buvo nugriautas ir nuo to laiko jo vietoje tiesiog laukė tuščia vieta, kaip kad buvo Valdovų rūmų atveju. Tai nėra staigios katastrofos sunaikintas paveldas, kurį galima iškart atkurti pagal buvusį pavyzdį, kaip kad nutiko su daugeliu karo metu nuniokotų senamiesčių. Šie rūmai griuvėsiais virto netrukus po statybų ir po to kelis šimtmečius buvo kanibalizuojami kitų pastatų naudai, o aplinkui miestas vystėsi lyg tų rūmų būtų nė nebuvę. Aplinkos kontekstas dabar visai kitas - rūmai statyti apytuščiame priemiestyje, apsupti sodų, o dabar jų liekanos įspraustos tarp masyvesnių miesto centro daugiabučių ir administracinių pastatų. Tad jei dabar būtų bandoma pilnai atkurti XVII a. vaizdą - vientisus gražius rūmus, kokių nepavyko išlaikyti ir patiems XVII a. Radviloms - jie naujame kontekste atrodytų keistai, o tokia rekonkstrukcija užglaistytų per didelį gabalą tikros istorijos, kuri atsispindi dabartinėje rūmų būklėje.
Tinkamiausias sprendimas mano nuomone būtų originalių tūrių atstatymas su šiuolaikine stilistika, grąžinant rūmų kompleksui vientisumą, bet nepaslepiant fakto, kad matomas vaizdas sulopytas per ilgą ir nelengvą istoriją. Keista, kad tik nedidelė dalis konkurso dalyvių pasirinko tokią kryptį, ir gaila, kad nė vienas nepateikė iki galo įtikinančio sprendimo.
- 6 patinka
Comment
-
O gal kaip tik, turint mintyje rūmų istoriją iki pat mūsų dienų, daryti ne istorinį (,,istorinį''?) atstatymą, bet trūkstamus korpusus interpretuoti šiuolaikiškai? Aišku reikia kokybiškos architektūros, bet čia jau kita tema.
Man abu keliai priimtini - svarbu tik tegu greičiau stato (neaukojant kokybės žinoma).
- 1 patinka
Comment
-
Parašė TrippleA Rodyti pranešimą
Nueikit keliais puslapiais sioj temoj atgal ir ten yra visa informacija graziai isdestyta, koks rumu likimas buvo po Tvano, ir kad rumu nemaza dalim jau nebuvo like 18a. Pastatu restauracija normaliose salyse nera darom del atviruciu, o siekiant issaugot autentika. Beje, SMC yra geras velyvojo moderno pavyzdys, Vokieciu g. daug labiau zaloja chrusciovlkes, turi skverai, kur galimai pagert ir staliniai pastatai, o ne SMC pastatas.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąBet jei man leistų nugriaut vieną pastatą - tikrai rinkčiaus ŠMC
- 1 patinka
Comment
-
Man ŠMC labiausiai trukdo žiūrint ne iš Vokiečių gatvės, o rotušės aikštės. Be jo fone būtų ryškiai smagiau.
Pačioj Vokiečių gatvėj šiaip ar taip nesenamiestiška. Ir einant ja daug labiau į akis krinta Salomeikė nei namai esantys šone.
Stalinofkes turbūt gelbėja ir gatvės linkis. Stalininiai dingsta už kampo ir nesimato. Vietoj to matosi išorinis linkis kitoje gatvės pusėje. Bet tas taip pat išryškina Š malimo centrą
- 4 patinka
Comment
-
Aš pirmiausia griaučiau visas chruščiovkes iš Lietuvos miestų senamiesčių ir naujamiesčių. Stalinkės solidžiau laikosi ir atrodo, solidžiau įsipaišo į aplinką, yra patogesnės žmonėms gyventi, bet lieka atpažįstamos, kaip stalinkės, o chruščiovkės - tos išvis tragedija.ПТН ПНХ
«Русский военный корабль, иди нахуй!»
- 3 patinka
Comment
-
Nieko griaut nereikia. Reikia tiesiog nebūt maumais ir imti tvarkyti pastatus.
Pirma, ŠMC. Reikalinga rekonstrucija, jau nekalbant apie praėjimą po ŠMC į Rūdninkų g. Ten grindinio plytos pakilusios kai kur vos ne 45 laipsnių kampu
Antra. Rasti būdą kaip suvienodinti Vokiečių g stalininio namo pirmo aukšto fasadus. Kišiniovas prie Baltijos.
Trečia. Pirmo aukšto galerija Pilies g. pastatas vietoje Kardinalijos. Tai yra pzd, kuriam net žodžių nėra.
Ir t. t., sėdim apsišikę iki ausų
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąNieko griaut nereikia. Reikia tiesiog nebūt maumais ir imti tvarkyti pastatus.
Pirma, ŠMC. Reikalinga rekonstrucija, jau nekalbant apie praėjimą po ŠMC į Rūdninkų g. Ten grindinio plytos pakilusios kai kur vos ne 45 laipsnių kampu
Antra. Rasti būdą kaip suvienodinti Vokiečių g stalininio namo pirmo aukšto fasadus. Kišiniovas prie Baltijos.
Trečia. Pirmo aukšto galerija Pilies g. pastatas vietoje Kardinalijos. Tai yra pzd, kuriam net žodžių nėra.
Ir t. t., sėdim apsišikę iki ausų
Įdomu bus pamatyti, kaip MO atrodys po dešimties metų. Nors ten gal privatininkai prisižiūrės.
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąAntra. Rasti būdą kaip suvienodinti Vokiečių g stalininio namo pirmo aukšto fasadus. Kišiniovas prie Baltijos.
Comment
-
Parašė bucaneer Rodyti pranešimąJei man leistų nugriauti vieną pastatą, net ir apribojus - vieną pastatą, matomą iš Rotušės aikštės, rinkčiausi pirmiausiai stalinistinį griozdą Didžioji g. 20, kuris stovi vietoje keturių atskirų iki karo ten buvusių pastatų.
Arba tą siaubūną Vokiečių 15 / Dominkonų g. 3 (kampinis) šalia namo-soliterio.
- 4 patinka
Comment
-
Rūmai būtų galėję būti vietos dominante, jei istorija būtų susiklosčiusi kitaip - jei savo laiku rūmai būtų pilnai užbaigti, nenusiaubti, o Jonušas Radvila ir jo palikuonys būtų išlikę turtingi ir įtakingi valstybės veikėjai. Tuomet galbūt vietoj dabartinės pro šoną sukančios Palangos g. trasos turėtume alėją, vedančią tiesiai į rūmų centrinius vartus, o pastatai aplinkiniuose sklypuose - kurie taip pat priklausė Radviloms - būtų buvę derinami prie rūmų jų neužgožiant. Bet, deja, gavosi taip, kad per šimtmečius rūmų griuvėsiai faktiškai nedarė jokios įtakos apylinkių vystymuisi.
- 2 patinka
Comment
Comment