Tikrai ačiū! Suprantu puikiai.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kiti Lietuvos dvarai
Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
-
Pagojo dvaras, Raseinių r.
2010 Lapkričio 3 d. 14:52, www.15min.lt
Ardant mūrinę sieną Raseinių rajone mirtinai sužalotas 15-metis
Policijos departamentas trečiadienį praneša apie vakarykštį nelaimingą atsitikimą Pagojo kaime, kurio metu žuvo 15-metis. Apie 16 val. 45 min. šiame Raseinių rajono kaime ardant apleistą sandėlį, griūdama mūrinė siena mirtinai sužalojo R.B. (gimęs 1995 m.).
Aiškėja daugiau aplinkybių, susijusių su nelaime Pagojo kaime. Pasirodo, antradienio pavakarę du Ariogalos miestelio gimnazistai nutarė išardyti apleisto senovinio dvaro ūkinio pastato mūrą. Manoma, kad Ariogalos gimnazijos 9 klasės mokinius domino metalinė sąrama, sutvirtinanti sienos konstrukciją. Įtariama, kad gimnazistai siekė pasipelnyti iš metalo laužo.
Ardant mūrą ant gimnazistų ėmė byrėti akmeninės sienos dalis, esanti virš sąramos. Vienas iš vaikinų spėjo atšokti, tuo tarpu kitą užgriuvo sunkios
mūro nuolaužos.
http://www.raseinietis.lt/raseiniu-n...otas-15-metis/
Comment
-
Degučių bažnyčioje – nauji siurprizai
Šiuo metu restauruojama išskirtinė, vienintelė Europoje trikampė medinė Degučių Šv. Vincento Ferero bažnyčia Šilutės rajone stulbina netikėtais radiniais. Prieš pusmetį atliekant eksterjero tvarkybos darbus tarp pastato sienų aptikti aukso siūlais siuvinėti bažnytiniai drabužiai. Neseniai vykdytų polichrominių tyrimų metu vienoje iš sienų surastas konsekravimo kryžius.
Comment
-
Raseinių r. degė Palūkščio dvaras
Šeštadienį Raseinių r., Palūkščio dvare įrengtoje kaimo turizmo sodyboje apie 16.15 val. kilo gaisras. Degė palėpėje įrengtos patalpos. Ugnis suniokojo iš viso 24 patalpas, iš jų – 15 kambarių.
Apie 20.25 val. gaisras buvo likviduotas. Vėlų vakarą gaisravietėje dar dirbo ugniagesiai, aiškinosi gaisro priežastį.
Tarp sudegusių patalpų – vieneri VIP apartamentai, kiti – 2-3 vietų numeriai.
Žmonės gaisre nenukentėjo. Gaisrą gesinti pasiųstos 6 autocisternos.
http://www.delfi.lt/news/daily/crime....d?id=39340273
Comment
-
Dvaro gyvenamasis nesudegė. Tiesa, jis yra medinis ir labiau panašus į gerą malkinę. Ugnis nepalietė ir malūno. Supleškėjo dalis taip vadinamos Rokynės.Paskutinis taisė Beniux; 2010.12.05, 16:15.
Comment
-
2010-12-28, 19:21
Valstybės saugomo dvaro pastatas neatlaikė sniego
Neatlaikęs sniego nugriuvo vienas iš valstybės saugomo Hugo Šojaus dvaro pastatų Šilutės rajone, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Valstybės saugomu objektu pripažintas dvaras prieš dešimtmetį dėl unikalios Mažosios Lietuvos architektūros įtrauktas į Lietuvos tūkstantmečio programą, tačiau finansavimo restauracijai sulaukė tik šių metų pabaigoje.
Atlaikiusi ne vieną gaisrą ir vietinių gyventojų vagystes, H. Šojaus dvaro daržinė įlūžo nuo sniego. Nugriuvo daugiau kaip pusė medinio pastato.
Comment
-
Parašė Marvenka Rodyti pranešimąlaba diena visiems...gal kas nors ka nors turite apie Marvos dvara????kurio tik kaminas beliko ir tvartai??? lnternete neradau dvaro istorijos.
Lietuvos dvarų duomenų bazė
http://www.heritage.lt/dvarai/ppavad...mentas=#gohereDINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Neišgali susitvarkyti istoriniame Mukulių dvare
Mukulių dvarą J.Buzelis iš valstybės nusipirko 1923 m. Anuomet vienintelis Zarasų daktaras mėgdavo jame vasaroti. Be dvaro pastato, dar išliko du ūkiniai pastatai ir tvartas. Bet atrodo jie labai apgailėtinai. Dar yra pirtelė, tačiau ji nepriklauso Buzeliams.
„Atkūrus dvaro nuosavybę paaiškėjo, kad pirtelė stovi ne mūsų žemėje. Anuomet joje gyveno žmonės. Mano geraširdis vyras ranka numojo – tegul gyvena. O kai išsikraustė gyventojai, taip viskas ir liko. Pirtelė mūsų, o žemė ne mūsų.
Tik ąžuolai gražiai žaliuoja. 1933 m. daktaro J.Buzelio mokiniai prie dvaro pasodino du ąžuoliukus, skirtus lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno atminimui. Mūsų nebeliks, o jie šimtmečius žaliuos. Mėgsta ąžuolai Zarasų kraštą“, – šypsojosi L.Buzelienė ir kvietė užeiti į vidų.
Comment
-
-
Naradavo dvaras, Biržų raj. 5 km. nuo Biržų miesto. Šio dvaro turbūt jau nebėra išlikę nė liekanų.
Atviruko šaltinis: http://lithuanianphilately.com/
Comment
-
Vainežerio dvaras (Justinavo), Lazdijų raj.
Įdomi vieta, dvaro rūmai neišlikę, tačiau išlikę keletas įdomių dalykų, be to numatomas šio dvaro parko sutvarkymas. Pati vietovė yra apie keletą kilometrų nuo Veisiejų ir aišku stipriai istoriškai susijusi. Čia yra paminklas Emilijai Platerytei, kuri čia stovėjusiuose rūmuose ir mirė - plačiau:
Vainežerio dvaro parkas Lazdijų rajonas, Kapčiamiesčio sen., Vainežerio km. Plotas: 12 (20) ha (kartu su miško parku). Buv. dvaro sodybos fragmentai 1995 m. buvo įrašyti į Kultūros vertybių registrą – kultūros vertybės unikalus kodas 268. Projekte numatoma tvarkyti pietinę šios sodybos teritorijos dalį. Iki 1724 m. buvo du Veisiejų dvarai - vieną jų valdė Sluckis, o kitą Kapočius. Veisėjai minimi jau 1253m. Aleksandras 1503 m. šią valdą paskyrė Mykolui Glinskiui, vėliau dvaras tapo Masalskių nuosavybe. Didikai Masalskiai šiuos du dvarus sujungė ir Kapočių dvarą pavadino Justinavu, o Sluckių -Veisiejais.
Ankstyvojo laikotarpio dvaro vieta nežinoma. Tačiau Justinavo dvaro teritorijoje (ant Ančios
ežero kranto) yra išlikę Vainežerio senovės gynybinis įtvirtinimas, vadinamas Okopka (yra registruota kultūros vertybė – kultūros vertybės unikalus kodas 5295). Jie užima net 0,9 ha plotą. Apie 40 x 60 m dydžio aikštė, i kurią buvo įvažiuojama iš pietryčių kampo, apjuosta 5~6 m aukščio pylimu. Įtvirtinimai buvo įrengti Vainežerio dvaro sodybos pakraštyje, neabejojama, kad jie buvo naudoti Šiaurės karo (1701-1721) metais. Archeologai nustatė, kad XVII-XVIII a. įtvirtinimai buvo įrengti kitados ten buvusioje akmens ir geležies amžiaus gyvenvietėje. XVIII a. pabaigoje Justinavo dvarvietėje buvo dvaro rūmai ir ūkiniai pastatai. XIX a. ši dvarą valdė Ablomovičiai, o vėliau Murauskai. Po Pirmojo pasaulinio karo Justinavą pradėta vadinti Vainežeriu. 1922m. vykdant dvarų parceliavimą, dvaro žemės buvo išdalytos valstiečiams, o rūmuose įkurta miškų urėdija ir mokykla. Dvaro rūmai labai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą, o 1948 m. visiškai sudegė. Šiuo metu parkas priklauso Veisiejų miškų urėdijai. Peizažinio stiliaus Vainežerio parkas įkurtas XVIII a. Jame vyravo vietiniai medžiai ir krūmai - paprastieji uosiai, skroblai, beržai, eglės, ievos, blindės, kalninės guobos. Iš egzotinių medžių čia vešėjo ir iki šių dienų išliko pilkasis kėnis, europinis maumedis, baltažiedžiai vikmedžiai, baltauogės meškytės, paprastosios alyvos ir kt. Parką galima suskirstyti į dvi dalis - buvusios dvaro sodybos želdinius ir Vainežerio ežero šlaituose esanti miško parką. Buvusios dvaro sodybos teritorijoje šiuo metu auga tik 5 rūšių introdukuoti sumedėję augalai.
Viešieji pirkimaiPaskutinis taisė Depeche; 2012.01.03, 00:13.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Pašventupio dvaras, Kelmės raj.
83 metų Pelagija Ėmužienė papasakojo apie Ėmužių šeimą, kelių kartų ūkininkus, turėjusius Pašventupio dvarą Kelmės rajone. Senelis buvo agronomas, Dotnuvoje mokslus anais laikais baigęs. Aplink dvarą buvo per 80 ha dirbamos žemės. Prasidėjus trėmimams šeima paliko kaimą ir išvažiavo į miestą...
...Nuvažiavo ji į Kelmę, aplankė Pašventupį.
Buvusiame dvare – gal 11 šeimų po vienu stogu. Pamatė parką ir tuoj ėmėsi kurti planus, koks gražus bus atkurtas parkas, kiek visokių medžių prisodins. Pašnekėjo su gyventojais. Kai kurie neslėpė priešiškumo, sakė, apsigyvens, tai namas supleškės ir nebus jai čia gyvenimo.
Comment
-
Parašė anaiptol Rodyti pranešimą
<...>
ši nuotrauka iš seno albumo taip pat neatpažinta:
(tiesa, negarantuoju, kad čia Lietuvoje...)
Tai Cėsys (Cēsis, Latvija). Laiptai (apie 1936 m.) parke, vedantys link pilies.
Comment
-
Šalyno dvaras skęsta musėse ir nesutarimuose
Kretingos rajone tarp Kalnalio ir Nasrėnų esanti nuošali sodyba jau menkai primena kažkada buvusį Šalyno dvarą. Įgriuvęs stogas, suknežusios grindys, vagių valiai paliktas raudonų plytų tvartas jau 16 metų kelia galvos skausmą dvare gyvenantiems Juozui ir Genovaitei Bružams.
Comment
-
Kupiškio raj. Vaduvų dvaro rūmai.
Šaltinis: Lietuvos dvarai: kultūros ir šaltinių tyrinėjimai. – Dailė: Acta Academium Artium Vilnensis, t. 47–48, Vilnius: VDA leidykla, 2008,
Dvaro rūmai sunaikinti Pirmojo pasaulinio karo metais, vėliau dvarą išparceliavus neliko ir pačių rūmų griuvėsių. Kada jie pastatyti nebuvo parašyta, bet sprendžiant iš šios nuotraukos buvo nemaži, dviejų aukštų su dviaukščių portiku, klasicizmo stiliaus.
Comment
Comment