Jurbarko meras tikisi, kad Raudonės pilį pavyks atgaivinti per porą metų
Jurbarko rajono valdžia su ekspertais ir gyventojais pradėjo diskusiją, kaip geriau turizmui pritaikyti Raudonės pilį.
Po antradienį vykusio pirmo platesnio pasitarimo šia tema Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius BNS sakė, kad pilį būtų galima atgaivinti per porą metų. Jurbarko rajone esančio Raudonės miestelio bendruomenės atstovai savo ruožtu aiškina, kad svarbu plėtoti ne tik apgyvendinimo, bet ir užimtumo paslaugas, pramogas. (...)
Anot jo, iš pilies baigiant išsikelti čia ilgus metus veikusiai mokyklai, pastate kitos veiklos intensyviau galėtų būti rengiamos jau nuo šio rugsėjo, o didesni pilies pritaikymo apgyvendinimui ar maitinimui darbai galėtų trukti porą metų. Tam numatoma ieškoti investuotojo.
Pastaruoju metu didžioji dalis pilies patalpų buvo skirta mokyklai, tačiau ji iš čia jau baigiama iškelti – pasak mero, likę tik techniniai dalykai, kurie iki rudens bus baigti. Pilies patalpose šiuo metu dar veikia vietos bendruomenės naudojamos salės.
„Realiai pilis yra puikios būklės, jau nuo rugsėjo ten bus galima rengti konferencijas, koncertus, šventes (...), labai tikiu, kad tikrai atsiras susidomėjimas tų, kurie įžvelgia verslo nišą, tikrai galima naudotis jau tuo, kas dabar yra. O didesnis vidaus pertvarkymas turbūt galimas per gerus pusantrų metų, nes išorinių grandiozinių darbų nereikia. Kita vertus, dar užtruks paties parko tvarkymas (...). Manau, kad 2020 metų vidury turėtų viskas visu pajėgumu funkcionuoti“, – dėstė S.Mockevičius.
Lietuvos Hogvardsas, gaila, kad mokykla iskelia, tai turejo palikt teigiama ispauda, idomu jei yra cia kolegu psichologu, kad pravestu kokia tai apklausa, koki tai tyrima, kaip tokia aplinka itakojo mokinius
Lrytas.lt 2020.12.05 Raudonės pilies parko tvarkymas – seniai lauktas žingsnis
Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras sako, kad tvarkyti Jurbarko rajone esančios Raudonės pilies parką yra būtina, nors ir tenka pašalinti dalį medžių. (...)
Anot departamento vadovo, palei Nemuną įsikūrusios pilys ir dvarai buvo orientuoti į slėnyje atsiveriančias erdves. „Visi prie Nemuno šlaitų įsikūrę dvarai, pilys buvo orientuoti į slėnyje atsiveriančias erdves, iš jų puikiai matydavosi upės vingiai ir jos slėnio kontūrai, o keliaujantiems upe ar paupiais – pilių bokštai ar dvarų fasadai“, – teigė V. Bezaras. (...)
Jurbarko rajono laikraštis „Šviesa“ šią savaitę pranešė apie Raudonės pilies parke kertamus medžius. Tai sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Socialinius tinklus apskriejo prie pilies išguldytų senų medžių nuotraukos, palydimos aštrių komentarų parko „tvarkytojų“ adresu.
Idiotai sėdi ministerijose jeigu sveikus medžius parkuose leidžia kirsti, tokio naikinimo medžių miesteliuose ir miestuose kaip dabar niekas nėra matęs.
Nėra vien tik balta arba juoda. Kenksmingi abu kraštutinumai - ir beatodairiškas plikas kirtimas ir užleidimas savaiminiais tankumynais. Tokios vietos, kaip pilių šlaitai, turi būti nuolat prižiūrimos savo srities žinovų.
Jei bus atvertos apžvalgos aikštelės, tai tik į gerą. Tačiau palyginamojoje nuotraukoje iškirsti medžiai alėjoje - neaišku, ar jie užstojo vaizdą į Nemuną.
Tai ką matote šiandien yra paskutinės atliktos rekonstrukcijos vaisius. Renesansiniai fasadai geriausiai išliko šiauriniame korpuse, išliko senieji XVI a. rūsiai. Šis didysis bokštas XIX a. 2 pusėje buvo apmūrytas nauju plytų sluoksniu, iškirsti dideli langai. Nesužinosime niekada kaip atrodė renesansinis bokštas. 1944 m. rugpjūčio 6 d. traukdamiesi nacistinės Vokietijos kareiviai susprogdino didįjį pilies bokštą, kuris virsdamas sugriovė ir dalį pietinio korpuso.
Comment