Galbūt ne visi žino, kur yra Mitriūnų kaimas. Jis yra Krekenavos seniūnijoje, važiuojant link Pociūnėlių. Prieš kelerius metus dar veikė pradinė mokykla, tačiau vykstant švietimo reformai uždaryta dėl mažo mokinių skaičiaus. Šiuo metu kaime gyvena iki 200 žmonių. Nuotraukoje pavaizduotos "džiunglės" tai dvaro parkas, tačiau labai apleistas. Parkas rajone "garsėjo" dėl savo didelės varnos populiacijos, kiek žinau prieš kelerius metus buvo bandyta jas naikinti.
Šis dvaras pastatytas XIX a. 9-ame dešimtmetyje, o pradėjo griūti apie 1982 m., kai dvarą paliko paskutiniai šeimininkai, tad pamažu jis buvo pradėtas ardyti ir griauti.
Prieš kelerius metus ten buvau dažnas svečias, tai varnos tiesiog buvo Mitriūnų "simbolis"
Na ka Mitriunai mano kaimas pats ta dvara mazas su vyresniais grioviau ieskodamas lobio su metalo detektoriu radom tik soviniu is kitos puse einant iki grudu sandelio nebutu dziungles ir gal dar butum rades koki akmeni nuo maluno dar mazas su tevu miltus vezdavom malti varnos tai jau senai isnyke, kazkoks paslaptingas gyvunelis priverte
Sekundė 2022.10.09 / Delfi Lobių ieškotojus traukęs dvaras virto vaiduokliu
Pusiaukelėje tarp Krekenavos ir Pociūnėlių stūksantis Mitriūnų dvaras kadaise garsėjo turtais, jį supusiais gėlynais, išskirtinio grožio parku, šalia tyvuliavusiais tvenkiniais.
Mitriūniškiai ir patys stebisi, kaip taip greitai galėjo sunykti tokie puikūs, kolonų remiami dvaro rūmai. (...)
Mitriūnų dvaras priklausė Koriznoms, po to jis pateko į Napoleono Juozo Savickio rankas. Šiam mirus, dvarą paveldėjo jo dukra Amelija, o po vedybų tapo Savickiene, mat tekėjo už bendrapavardžio tolimo giminaičio. Žinoma, kad paskutinis dvaro savininkas buvo Vaclovas Savickis, Lietuvą okupavusių sovietų ištremtas į Sibirą. Ar tremtas jis vienas, ar su šeima, duomenų nėra.
Šeimininkų nebelikus, dvaras nacionalizuotas, o jame leista gyventi buvusiai tarnaitei, įkelta ir daugiau žmonių. Mitriūnai sovietmečiu buvo formuojami taip, kad kolūkinė gyvenvietė kūrėsi vienoje dvarvietės pusėje, o kitoje – mokykla, kuri iš pradžių buvo pradinė, vėliau, daugėjant vaikų, tapo aštuonmete. (...)
Paties dvaro nesiimta įrašyti ir į kultūros paveldo registrą, įrašyta tik Mitriūnų dvaro sodybos vieta. Atkūrus šalies nepriklausomybę, prieš 30 metų apžiūrėję šį dvarą paveldo specialistai konstatavo, kad dvaro rūmų ir kitų statinių belikę vien liekanos.
Comment