Parašė pirkejas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[VLN] Vilnius. Kur tai yra?
Collapse
X
-
Parašė spirit Rodyti pranešimąMan tai toks įtarimas kad čia gali būti buvęs savivaldybės pastatas, arba GDP.
Gedimino 9 kaip ir Vaikų pasaulis statytas 1912-1913 m.
Užuominų reikalaut dar anksti, bet būtų labai gerai žinot ar tai išlikęs pastats ar ne...
Comment
-
Parašė Qbazzz Rodyti pranešimą
Gedimino 9 kaip ir Vaikų pasaulis statytas 1912-1913 m.
Comment
-
Parašė Evilangel Rodyti pranešimąVisi jūsų variantai neteisingi. Pastatas neišlikęs
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Nėra kada rimtų knygų pavartyt, tai tik akį užmetu į Senamiesčio planą ir pamąstydamas kur galėjo būti toooks pastats su erdve per 3 aukštus...
Jei jau taip tai gal kažkuris iš pastatų dabartinio ŠMC vietoje? Ten kiek pamenu buvo bankas ir pastatas kažkada priklausęs iždui... ir dar kažkam... Tiesa prekybos centras nebuvo minimasPaskutinis taisė Qbazzz; 2009.12.17, 13:00.
Comment
-
Galbut tas pastatas stovejo cia http://www.paveldas.vilnius.lt/objek...D=21951&gID=17
Pries kara cia stovejo keletas namu,vienas išsiskyre graziu triauksčiu fasadu,jei nemaisau jame buvo kažkoks viežbutis.
Comment
-
Teisingas atsakymas yra - nepolitiko.
Tai Zalkindo prekybos rūmai, kurie buvo Rūdninkų ir Didžiosios gatvės rytiniame kampe (už rotušės). XIX a. pr. - XX a. pab. šioje vietoje nuo 1872 m. veikė viena didžiausių Vilniuje parduotuvių. Šį ir kitus 3 greta stovėjusius pastatus bei sklypą iš Iciko Leibos Zatelio nusipirko žydų pirkliai Leiba ir Rivka Zalkindai. Nauji savininkai ėmėsi rekonstrukcijų. 1900 m. jie sujungė du Didžiojoje gatvėje stovėjusius namus ir užstatė už jų buvusį uždarą kiemą. Šiai rekonstrukcijai vadovavo archit. Michailas Prozorovas. Darbai vyko ir kiemo teritorijoje. 1909 m. pagal inžinieriaus Vaclovo Michnevičiaus projektą dviaukščiai pastatai, stovėję abipus vartų paaukštinti dar vienu aukštu. Arklių gatvės pusėje virš namo užstatytos medinės mansardos, įrengti nedegami laiptai. Kiemo pusėje įrengtas fotografijos paviljonas. Jame gyveno ir dirbo žinomas fotografas Morisas Grosmanas.
3 aukštų prašmatnioje parduotuvėje buvo net 20 skyrių, pirkėjus aptarnavo 150 darbuotoju. Įėjimas į parduotuvę buvo iš Rūdninkų gatvės. Šalia parduotuvės pastate buvo įrengtas Azovo-Dono komercinio banko Vilniaus skyrius. 1909 m. parduotuvė degė. Po gaisro 1910 m. pastatas rekonstruotas. Pirmo Pasaulinio karo išvakarėse pastate be parduotuvės ir banko buvo dar įrengtas viešbutis. Pastato dalyje prie Rūdninkų gatvės veikė 12 parduotuvių. Kieme šalia fotografijos salono dar veikė sinagoga, transporto kontora, dirbtuvės, spaustuvė, buvo įrengti sandėliai.
L. Zalkindas, vykdydamas dideles rekonstrukcijas, prasiskolino, todėl 1934 m. parduotuvė bankrutavo. Pastatą iš varžytinių 1935 m. įsigijo Krašto ūkio bankas.
Tarpukaryje keitėsi pastato patalpų funkcijos. 1930 m. (tuometiniu adresu Didžioji g. 47) parduotuvės patalpose pagal archit. Bohušo Stanislovo Siestšencevičiaus projektą įrengtas kino teatras. Tuomet jis vadinosi „Casino“. Prieš pat Antrąjį pasaulinį karą pastate veikė kelios privačios gimnazijos (viena berniukų ir mergaičių buvo užėmusi 35 kambarius), kino teatras, A. Zalkindo koncertų salė, žydų draugija, M. Grosmano fotografijos ateljė, spaustuvė, sinagoga, vaistų sandėlis, 10 butų ir net 18 įvairiausių parduotuvių.
XX a. 7 deš. pabaigoje čia veikęs „Maskvos“ kino teatras buvo uždarytas, pastatas rekonstruotas. Rekonstrukcijos metu pastato dalis prie Rūdninkų g. buvo iš 2 aukštų paaukštinta iki 4. Po rekonstrukcijos pastate įsikūrė modelių namai.
1999 m. pastatas atiteko greta įsikūrusiam Radison SAS viešbučiui „Astorija“. Abu pastatai sujungti antro aukšto lygyje per Arklių g. permesta stikline galerija. Pirmo aukšto patalpose įsikūrė prašmatnios parduotuvės: gėlių, tekstilės, avalynės. Šiuo metu pirmame aukšte veikia drabužių ir kvepalų centras „Du broliai botique“.
(Info paimta iš knygos "Valdovų kelias. Rūdningų gatvė. A.R. Čaplinskas, 2001)
Šis pastatas dabar atrodo šitaip:
http://www.paveldas.vilnius.lt/objek...D=21951&gID=17Paskutinis taisė Evilangel; 2009.12.19, 01:05.
Comment
-
Bet "Maskvos" kino teatras atgimimą pasitiko šiame tarybiniame pastate: http://www.paveldas.vilnius.lt/objek...D=21951&gID=17 , o viešbutis "Astorija" tebestovi, tik rekonstruotas, todėl neteisinga sakyti, kad pastatas neišlikęs
Comment
-
Ši tema turi turėti taisykles. Gal pasitarkim.
Ar visi bet kaip dedame nuotraukas, ar deda nuotrauką tik tas, kas atspėjo?
Jei pastarasis variantas, reikia susitarti - kas atspėjo, nemiega ir per porą valandų pats deda kitą nuotrauką ar perleidžia savo teisę kitiems.
O gal čia dedame nuotraukas norėdami patys sužinoti, kur buvo fotografuota?
Šioje temoje kol kas dedamos neišlikusių pastatų ar interjerų nuotraukos (tada tema būtų "kur tai buvo?"...)
Mano galva, pasikartojimas su Šnipiškių 1926 m. statytu namu turėtų nesikartoti. Jei pastatas atspėtas, apie (išlikusio) pastato architektūrą galima buvo puikiausiai kalbėti vienoje iš Šnipiškių temų ar lenkiškos Vilniaus architektūros temoje (ten jau buvo šis pastatas).
Tuo labiau, kad ta mįslė jau buvo įminta ir buvo įdėta kita nuotrauka spėjimui.
Gal susitariam, kad:
- atspėjai,
- trumpas komentaras, jei reikia, iliustracija su pasikeitusia padėtimi ar su platesniu rakursu,
- ir einam prie kitos mįslės.
Jei viskas aišku, (pvz., išlikęs pastatas kaip Šnipiškės' 1926), taikoma lietuviškos patarlės apie traukinį ir laukimą taisyklė - atgal negrįžtam.
Vienu metu minama viena mįslė. Jei kas nors sudubliuoja mįslę, pats išsiima nuotrauką.
Comment
-
šiaip mėgstu aiškumą, bet šiuo atveju taisyklės, bijau, kad sugadins pusę malonumo:}
svarbu, kad vienu metu nebūtų spėliojama daugiau nei 2 objektai, pirmenybė visada atspėjusiam, bet jei jis nenori ar nespėja, tai nieko neatsitiks ir kitiems ką sužvejojus įdomaus. prizų gi nebus vis tiek, ane?:]
Comment
-
Pritariu anaiptol, iš tiesų kiek būtų sugadintas malonumas šios temos, nors gal ne man spręst Na o čia dedamos ne tik neišlikusių pastatų ar fragmentų nuotraukos, o ir dabar egzistuojančių (pasižiūrėk atidžiau Romai). Nuotraukos dedamos tik tų žmonių, kurie žino kur tai randasi ir užduoda klausimą kitiems, kad jie spėliotų. Nemanau, kad dauguma atsakiusių įdėtų ir savo nuotrauką su klausimu iškart po atsakymo (nes taip kolkas nėra) ir ne visi tam turi laiko. Taigi nemanau, kad labai nėra blogai, jei kas nors kitas (o ne atsakiusysis į klausimą) įdeda nuotrauką. Nemanau kad šią temą reiktų skaldyti į dvi ar pan. Dėl tos Šnipiškių nuotraukos atsiprašau Romai, kad pasikartojau tą kadrą tiesiog per vėlai forume pamačiau. Na o ir visų forumo nuotraukų tikrai neprisimenu, nesu dar tiek forumo asas, kaip kad tamsta, be to tų temų su Vilniumi, tai... Prizų tai nebus, bet yra šioks toks malonumas ir azartas. Jei ateityje dar kokią nuotrauką įdėčiau kur jau buvo, tai tiesiog mane informuokit ir ištrinsiu. Dėkui už komentarus, jei ką mane sudrausminkit O dėl pasiūlyto sutarimo tai aš sutinku.
Comment
-
/\ Gal tikrai nebus daug žmonių kurie iškart po spėjimo įdės nežinomo objekto nuotrauką; nebent taip iškirps fragmentą, kad neatpažinsi ir pačio žinomiausio pastato.
OK, nuotrauką dedantis pats turi žinoti, kur tas objektas yra.
Parašė anaiptol Rodyti pranešimąsvarbu, kad vienu metu nebūtų spėliojama daugiau nei 2 objektai, pirmenybė visada atspėjusiam, bet jei jis nenori ar nespėja, tai nieko neatsitiks ir kitiems ką sužvejojus įdomaus.
Nors taisyklės atmuša visą grožį, bet man patiktų, jei būtų nurodomos fotografavimo datos (tegul ir po atspėjimo).
Gal tik neišsiplečiam su atspėtų objektų komentavimais - pakaks poros kito laikotarpio ar kito rakurso nuotraukų. Jei reikia, galima nurodyti forumo temą, kur galėtų būti sumesta visa kita info apie tą objektą.
Dar gerai būtų įdėti nuorodą į šaltinį, po to, kai atspėjama nuotrauka.
Comment
Comment