Lietuvos žinios 2016.10.12 Alytus griaus sovietinius riboženklius
Alytaus miesto valdžia netrukus skelbs konkursą nukelti bei utilizuoti tris riboženklius. Teigiama, jog sovietmečiu pastatyti riboženkliai, kurių viena paskirčių buvo papuošti miestą, laikui bėgant ėmė darkyti Dzūkijos sostinės veidą.
Alytaus miesto ribas šiuo metu žymi trys skirtingi betoniniai statiniai su užrašu „Alytus“. Vienas jų – autorinis darbas (prie įvažiavimo į Alytų kelio nuo Miklusėnų pusės yra autorinis architektės Jadvygos Mainelienės darbas), kiti du meninės vertės neturi.
Visų šių riboženklių netrukus turėtų nebelikti.
Ar jie bus pakeisti kitais, dar nenuspręsta. (...)
AlytusPlius.lt 2016.10.11 Sukritikuoti miesto riboženkliai bus nukelti
Prieš keletą dienų portalas alytusplius.lt išspausdino žinomo fotomenininko, Alytaus miesto garbės piliečio, kultūros premijos laureato Zenono Bulgakovo nuomonę apie miesto vaizdą gadinančius riboženklius. „Stovi nepajudinami riboženkliai dar nuo sovietinių laikų ir visi skirtingi, nors jų vieta jau seniai turėjo būti kokiame nors muziejuje. Miestas gražėja, valdžios keičiasi, o tokia svarbi detalė, kuri turi kurti miesto įvaizdį, pamiršta“. (...)
Prie įvažiavimų į Pilviškių miestelį pasitinka... šventasis
Prie trijų įvažiavimų į seniūnijos centrą – nuo Vilkaviškio, Antanavo ir Šakių – įtvirtinti šio miestelio vardo žymekliai su šv. Jono Nepomuko iš ąžuolo drožtomis figūromis. Jos visos vienodos kaip kokie trynukai: kaip ir miestelio herbo ženkle – šventasis stovi su kunigo rūbu, kairėje rankoje laiko kryžių, dešinėje – palmės šakelę, virš galvos – penkios šešiakampės žvaigždės. Prašvitus pavasariui prie šių ženklų bus sutvarkyta ir aplinka.
Idėja miestelio prieigas papuošti Pilviškių herbo akcentais bendruomenės nariams buvo kilusi seniai, bet įgyvendinti pavyko, kai šį entuziazmą perėmė ir pilviškietis medžio drožėjas Kęstutis Lazauskas.
Miestelio bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė pasidžiaugė, kad praėjusiais metais, dar prieš pirmąjį karantiną, bendruomenės tarybos susirinkimuose suplanuoti darbai tapo realybe, kai pavyko suderinti seniūnijos ir bendruomenės narių idėjas bei veiklas.
Dar pavasarį K. Lazauskas pilviškiečius pradžiugino padovanotu medžio drožiniu, kuris papuošė viešąją erdvę prie seniūnijos pastato. Kūrybiškasis bendruomenės narys vasarą miesteliui sukūrė ir suoliukų su pelėdos simboliu. Bendruomenės pirmininkės Loretos teigimu, puoselėjama svajonė, kad miestelyje ateityje atsirastų ir daugiau mielų akcentų, ir ne tik su pelėdomis.
Istorijos šaltiniuose „naujasis miestelis Pilviškiai“ minimas jau 1559 m., o 1792 m. vasario 23 d. iš karaliaus Stanislovo Augusto gavo laisvojo miesto teises ir įteisino herbą su šv. Jono Nepomuko atvaizdu.
Po daugiau nei dviejų šimtų metų atkuriant istorinį Pilviškių herbą nutarta jame įprasminti pačių miestiečių anais laikais pasirinktą šv. Joną Nepomuką (dailininkė Laima Ramonienė). Lietuvos Respublikos Prezidentui 1999 m. kovo 16 d. dekretu patvirtinus Pilviškių herbą, tą pačią vasarą miestelio centre buvo įamžintas ir herbo akcentas: medžio drožinys – stela su šv. Jonu Nepomuku. Jį tada sukūrė pilviškietis drožėjas Antanas Mykolaitis.
Panevėžio m. savivaldybė pasielgė praktiškai. Paskaičiavo kad pigiau ne remontuoti ar sukurti kažką naujo, o pasakyti, jog riboženkliai yra "sovietinis paveldas" ir nugriauti.
15min.lt 2021.07.15 Panevėžyje griaunamas sovietinis paveldas: nebelieka senų riboženklių
Panevėžio m. savivaldybė pasielgė praktiškai. Paskaičiavo kad pigiau ne remontuoti ar sukurti kažką naujo, o pasakyti, jog riboženkliai yra "sovietinis paveldas" ir nugriauti.
15min.lt 2021.07.15 Panevėžyje griaunamas sovietinis paveldas: nebelieka senų riboženklių
Comment