Reikia nepamiršti jog elektrinės nakčiai nėra išjungiamos, tad kažkas turi gi sunaudoti tą gaminamą el. energiją. Kitaip ji prapuls veltui.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Miestų gatvių apšvietimas
Collapse
X
-
Parašė Jegermeister Rodyti pranešimąReikia nepamiršti jog elektrinės nakčiai nėra išjungiamos, tad kažkas turi gi sunaudoti tą gaminamą el. energiją. Kitaip ji prapuls veltui.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąNeprapuls, juk tam yra Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė.
Comment
-
Parašė Jegermeister Rodyti pranešimąJi vienai tikrai negali tiek sunaudoti, kiek kitos pagamina dirbdamos minimaliu naktiniu režimu.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąElektra kainuoja. Nera ko sokineti auksciau bambos. Vat kai uzdarys atomine ir elektra pabrangs kaip minimu 2 o gal ir 2,5 karto, tai paziuresim, ar negrisime 10 metu atgal, kai irgi dege kas 3 stulpas taupumo sumetimais.
Na, išimtis tokiam taupiajam režimui taikyti yra kai viename “taške” yra keli šviestuvai:
pvz.: prospekte, prieš rekonstrukciją, kur vienoje linijoje kabėjo trys šviestuvai ir įjungus ekonominį režimą, “juodosios kišenės” nesusidarydavo.
Šaltinis: http://www.miestai.net/forumas/showp...&postcount=386
Comment
-
Peržvelgiau kelias dešimtis Vilniaus nuotraukų ir susidarė įspūdis, kad nėra vieningo planavimo įrengiant gatvių apšvietimą - išimtis tik Gedimino pr. kur apšvietimas suderintas:
Gedimino pr.
Prie statomo Hansa banko
Naujamiestis
Senamiestis
Stovėjimo aikštelėje ant Tauro kalno
Ant Tauro kalno laiptų
Prie Vilniaus Vartų
Pietinis aplinkkelis
Konstitucijos pr.
Architektūros fotografija: http://www.garbacauskas.com
Comment
-
Parašė xxl Rodyti pranešimąPeržvelgiau kelias dešimtis Vilniaus nuotraukų ir susidarė įspūdis, kad nėra vieningo planavimo įrengiant gatvių apšvietimą - išimtis tik Gedimino pr. kur apšvietimas suderintas:
Senamiestis, mano nuomone, eina teisinga kryptimi link vientisumo, nors gerai pagalvojus - yra visko
Kai kuriose senamiesčio gatvėse, šviestuvai sumontuoti ne ant stulpų, o kabo pritvirtinti ant įtemptų trosų tarp pastatų sienų, kaip nuotraukoje ‘Senamiestis’. Man toks apšvietimo būdas labai ir labai patinka. Taip – mažiau apkraunama siauros gatvės erdvė ir proporcingai apšviečiama…Paskutinis taisė railman; 2011.05.20, 18:42.
Comment
-
Tai, kad Konstitucijos prospektas išsiskiria savo apšvietimo įrenginiais yra faktas. Kyla klausimas: ar modernus Konstitucijos prospektas turi derintis prie Šanchajaus (Šnipiškių) ar Šanchajus prie prospekto???
Šaltinis: http://www.miestai.net/forumas/showp...3&postcount=15
Ir dar: prieš keletą dienų pastebėjau, kad dalis (vidurys) Konstitucijos prospekto - tamsoje. Taip nutinka dėl to, kad kažkur užtrumpina (priežasčių nežinau) ir maitinimo punktuose perdega saugikliai, ir koks kilometras išsijungia. O Vilnius dar neturi tokios technikos, kad "centriniam pulte" būtų parodomas gedimas.
Be komentarų...
Paskutinis taisė railman; 2008.09.10, 13:10.
Comment
-
Parašė railman Rodyti pranešimąPagyvensim, pamatysim... bet miesto apšvietimas senuoju - taupiuoju režimu, kai išjungimas kas trečias ar kas antras šviestuvas yra nesamonė. Tokiose gatvėse avaringumas, mano manymu, gali būti didesnis nei visai neapšvietoje gatvėje.
Na, išimtis tokiam taupiajam režimui taikyti yra kai viename “taške” yra keli šviestuvai:
pvz.: prospekte, prieš rekonstrukciją, kur vienoje linijoje kabėjo trys šviestuvai ir įjungus ekonominį režimą, “juodosios kišenės” nesusidarydavo.
Šaltinis: http://www.miestai.net/forumas/showp...&postcount=386
Taigi, 2004 metais Lietuvoje isigaliojo Europos standartas del gatviu apsvietimo. Jo keliami reikalavimai grieztesni nei lig tol buvusiojo, o tikslas yra sumazinti avaringuma.
Gal bene didziausias skirtumas, ko lig tol nebuvo, tai kad turi buti uztikrinamas gatves apsviestumo tolygumas!!! Zmogaus regejimas patekus is sviesos i tamsa ar atvirksciai pablogeja ir tik po kurio tai laiko akis normaliai adaptuojasi. Galit pabandyt paprasta eksperimenta - isvaziuokit is apsviesto Vilniaus i uzmiesti ir stebekit kaip keiciasi jusu matomumas. Is pat pradziu bus labai tamsu, taciau kazkiek laiko pavaziavus tamsoje matysite ryskiau
Taigi, ka daro VGAET, nakties metu gatvese atjungdami dali sviestuvu, yra visiskas absurdas. Normaliai tokiu bajeriu jau nieks nedaro. Tam tikslui gali buti naudojamas apsvietimo valdymas, kuris leidzia automatiskai pagal darbo rezima apsviestuma didinti ar mazinti bei nustato ir informuoja apie apsvietimo gedimus. Aisku mazinant sviesa kazkiek nukencia apsvietimo tolygumas, bet ne tiek ziauriai. Be to normaliai apsvietimo mazinamas taikomas tik nejudriose gatvese, judriose gatvese ir nakties metu nemazinamas, o uztikrinamas reikiamas apsviestumas.
Na negalvokit, kad uzsienieciai netaupo palikdami pleskinti visa apsvietima nakties metu. Taip nera, pirmiausia sutaupo ant to, kad sumazeja avaringumas, antra naudoja naujos technologijos auksto efektyvumo gatves sviestuvus. Tai leidzia su mazesniu kiekiu sviestuvu ir mazesnem energijos sanaudom pasiekti reikiama apsviestuma. Gali man kazkas papriestarauti, kad tokie sviestuvai brangus, o mes tam neturim pinigu. Atsakau - taip, naujos technologijos kainuoja daugiau, bet kaip minejau tokiu sviestuvu reikia maziau reikiamam apsviestumui pasiekti, automatiskai mazesni kastai irengimui, elektros energijos sanaudoms ir eksplotacijai. Bendroje sumoje projektas tiek pat kainuoja, kai kuriais atvejais net ir maziau. O be turim galimybe tokiems projektams pasinaudoti ES lesomis.
Taigi, ne taupymo sumetimais Lietuvoje vadovaujamasi, o tiesiog esam nerangus ir korumpuoti........
Comment
-
Kažkada po 1951 metų, Vilniuje radosi pirmieji gatvių šviestuvai, kuriuose jau nebuvo naudojamos paprastos kaitrinės lempos. Naujuosiuose gatvių šviestuvuose buvo naudojamos liuminescencinės lempos (tokios, kur virš galvų mokyklose zyzdavo ). Viename šviestuve, būdavo dvi arba trys pusantro metro ilgio lempos. Liuminescencinės lempos šviesdavo 3-4 kartus geriau nei kaitrinės lempos. Tačiau žiemomis kildavo problemų. Dėl minusinės temperatūros tuometinės liuminescencinės lempos neužsidegdavo arba šviesdavo labai blankiai (draugai fizikai, pataisykit jei nusigrybauju, prašau). Po penkių metų "sureguliuota" serijinė gyvsidabrinių lempų gamyba ir tikėtina, kad liuminescencinių lempų gamyba sustabdyta, šviesuvai pamažu demontuoti. Aš esu matęs tokius šviestuvus kokiais 1987 metais Dzūkijoje, vieno vaikų darželio teritorijoje, o taip pat prieš trejetą metų Vilniuje, Šnipiškėse – stulpus su tokių šviestuvų likučiais. Pabandysiu paieškoti…. Nuotraukoje (iškarpa iš atviruko): “garsieji” tarybinai šviestuvai Pilies gatvėje.
Paskutinis taisė railman; 2008.12.28, 12:39.
Comment
-
Užsienyje
Į rankas papuolė rusiškas laikraštukas. Jekaterinburgas nusprendė apsitvarkyti miesto dienos proga, o pagrindinis tikslas sutvarkyti centro apšvietimą. Taip pat nuspresta nupirkti ir eksplotuoti užsienietiškas, berods Philips lempas, kurios nors ir gerokai brangesnės, bet tarnaus daug ilgiau. Nes pigios, rusiškos, anksčiau naudotos Saransko gamybos lempos “ištraukdavo” 2-3 mėnesius. Neveltui sakoma, kad pigią mėsą šunys ėda...Paskutinis taisė railman; 2008.09.16, 13:51.
Comment
-
Parašė railman Rodyti pranešimąLa, turėdamas keletą laisvų minučių, pasivaikščiojau keletu gatvelių centre ir supratau kodėl ten taip trūksta šviesos. Supratau, kad geresniam apšvietimui pasiekti trūksta ne superinių technologijų, o pjūklo ir kirvio... Nuotrauką nusiunčiau į savivaldybę
Gal nusipelnėm gyventi šviesiau
Comment
-
ЖКУ 35-РКУ 33
Iš pažiūros ir pagal “popierius” - šiuolaikinės išvaizdos ir šių dienų reikalavimus atitinkanktis gatvių švietuvas. Pagamintas Rusijoje. Kaina jo – konkurencinga. Pirk, kabink ir džiaukis. Nardant po rusiškus forumus radau nuomonę žmonių, kurie dirba gatvių apšvietimo tarnyboje. Pasirodo po modernia išvaizda slepiasi visiška “chaltūra”: maždaug po 2-jų eksplotacijos metų perdega lempų uždegimo mechanizmai (droselis), surūdija tvirtinimo elementai, apsauginio gaubto laikikliai – “segtukai” nebelaiko ir t.t. Kaip sakoma, pigią mėsą...Paskutinis taisė railman; 2008.09.21, 21:17.
Comment
-
Pradėjus aukštaslėgių gyvsidabrinių lempų gamybą, prasidėjo nauja gatvių apšvietimo era, kuri atminty įstrigo kaip baltos šviesos (su žydros priemaiša) arba mirtinai blyškių šviesų laikai... Tuo pačiu imta gaminti ir naujos kartos gatvių šviestuvai (su naujųjų lempų uždegimo įranga). Tiesa, gyvsidabrinių lempų šviesa iškraipo šiek tiek spalvas. Kiek prisimenu, kai kurias spalvas "elektrina"...
Info (rusiškai ir angliškai)apie aukštaslėges gyvsidabrines lempas http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%...BC%D0%BF%D1%8B
http://en.wikipedia.org/wiki/Mercury_lamp
Gal šiuolaikinės aukšto slėgio gyvsidabrio lempos turi geresnes charakteristikas, bet tarybinių laikų lempos šviesdavo mažgaug 12 tūkstančių valandų, o laikui bėgant gyvsidabrio lempų šviesos srautas mažėdavo. Tačiau visos visų laikų gyvsidabrinės lempos – neekologiškos, į šiukšlinę neišmesi, jas reikia utilizuoti!
Kokie buvo pirmieji šios kartos šviestuvai pasiekę Vilnių galima sužinoti pavarčius tų laikų nuotraukas… 1980-1990 Vilniuje buvo naudojama ne mažiau kaip 10 gatvinio apšvietimo šviestuvų rūšių. Tarybiniu laikotarpiu Vilniuje naudojami šviestuvai buvo tokie patys kaip ir visoje SSRS, ir (bent jau kai kurie) socialistinėse Rytų Europos šalyse.
Vienas iš tarybinių laikų šviestuvų...
Fabijoniškėse... still in use?
Šeškinėje... tai kas iš jų liko... šviestuvuose gyvena žvirbliai...
Ten pat… mokyklos stadionas tikriausiai miesto GA tarnybai nepriklauso…
"Batonai" senamiesty sovietmečiu...
http://www.miestai.net/forumas/showp...3&postcount=52Paskutinis taisė railman; 2011.05.20, 18:44.
Comment
-
Tęsiu savo monologą ir pristatau
dar vieną plačiausiai naudojamų šviestuvų tarybiniais laikais.
Jie buvo gaminami Lenkijoje ir kiek prisimenu, švietė šviesiau nei šviestuvai aprašyti pranešime #36, gal reflektoriai buvo geresni.
Buvo dar du panašūs Rytų Vokietijos gamybos šviestuvai:
Ir be „snapelio“, pritaikytas kabinimui ant ant lyno... Nuotraukoje užfiksuota ne tik šie šviestuvai, bet ir tų laikų šventinė instaliacija
Autorius: M.SakalauskasPaskutinis taisė railman; 2011.05.20, 18:46.
Comment
-
Parašė railman Rodyti pranešimąLenino aikštės žibintai.
Taip Lenino, ne Lukiškių... Tai ideologiniai žibintai: ne tik dėl to, kad būta sovietinių simbolių, bet ir todėl, kad tokius žibintus turėjo visos SSRS respublikų sostinės ir miestai – didvyriai. Tiesa, dabar aikštėjė įrengti žibintai nėra originalūs... Iki tol kol stovėjo Leninas ir aikštėje nuolatos budėjo milicininkas, suprantama nenukentėjo nei vienas šviestuvas; tačiau po kurio laiko situacija pasikeitė radikaliai. Žibintų rezervas baigėsi. Bandžiau ieškoti internete aikštės nuotraukų su sudaužytais. Gal blogai ieškojau, bet radau tik čia:
http://www.balsys.lt/Balsys/Projektu.../Lukiskes.html (aplankykit šį saitą)
Aš pats tada fotografavau aikštę, bet stengiausi „baisybių“ į kadrą nepaimti. Mat negražu.
Kai prieš keletą metų buvo pabantyta šiek tiek patvarkyti, atsitiko štai kas: bandant juos atidaryti, jie tiesiog rankose sutrupėdavo.
Čia galite surasti tikruosius lenininius žibintus: http://www.miestai.net/forumas/showp...16&postcount=6
...Lenino era baigiasi, artėja aikštės rekonstrukcija... 2008 09 06
Atvaizdas
Taip, jie nėra unikalūs pasauliniu mastu. o nauji prospekto žibintai unikalūs? gražesni?
Galbūt Jūs esate vienas iš tų, kurie žiūri į žaliąjį tiltą ir į Lukišlių aikštės žibintus ir mato tik tarybmečio simbolius bet nemato pačio objekto grožio?
Kurie žibintai Jūsų manymu gražiausi Vilniuje, įdomiausi? Ir išvis ar daug turime įdomių žibintų, skulpturų, fontanų? Ar Jūs kada nors buvote Paryžiuje? Ten yra daug ir visko, ir aukšto meninio lygio o ne tokio kaip mūsų kičinis fontanas prie rotušės. Taip kad turint taip nedaug kažko tikrai įdomaus reikėtų tai išsaugoti, o ne pakeisti "modernu" (dažniausiai pigiu ir beveidžiu).Paskutinis taisė [sp]; 2008.10.08, 19:54.
Comment
-
Parašė [sp] Rodyti pranešimąTie žibintai nuostabūs, tie žibintai gal net gražiausi mieste.
iki gedimino prospekto rekonstrukcijos stovejo savivaldybes aiksteje (dabar kudirkos)
-matyt tuo metu buvo derinami prie cerniachovskio paminklo.
gaila neradau detalesnes foto, bet si bei ta galima iziureti:
Comment
Comment