Gal, Ocelotai, turi galimybę pafotografuoti kas vyksta ? Aš truputį per toli nuo Rokiškio dabar.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Rokiškis
Collapse
X
-
Parašė Aukselis Rodyti pranešimąNoriu patikslinti ne prie "Kepejeles" o prie naujojo Lietuvos draudimo pastato, arba kitoje suseje kelio priesais savivaldybe.
del maximos, nieks dar nieko nestato...
Del foto, nepazadu, bet pasisitengsiu
Comment
-
Apsilankiau Rokiškyje, štai kokios statybos vykta. Statomas 20 butų gyvenamasis namas. Man atrodo kad su šiuo kranu buvo statomas ir registrų centras Utenoje.
Lithuanian Top 5 tallest buildings
1. Europa Tower 126 m. 33 f.
2. Pilsotas 112 m. 34 f.
3. Arfa 100 m. 29 f.
4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.
Comment
-
Parašė mytia Rodyti pranešimąMatyt po labai ilgo laiko, smagu matyt bokštinį kraną Rokiškyje
Comment
-
Rokiškio kalvarija
Rokiškio kalvarija buvo kuriama XIX a. antrojoje pusėje. Tai vienas iš Kryžiaus kelio kompleksų Lietuvoje. Deja, nebaigtas, o, einant laikui, ir gerokai apnykęs. Išlikę 6 statiniai - koplytėlės (yra dar 7 koplyčia, bet dėl jos priklausomybės kompleksui abejojama; apie tai vėliau).
Turbūt pradėta kurti 1864 m., kai sudegė medinė Rokiškio bažnyčia, o grafai Tyzenhauzai pradėjo rūpintis naujos šventovės statyba; taigi, į planus tuomet tikriausiai įtrakė ir didesnio sakralinio komplekso steigimą.
Apskritai, kalvarijos koplytėlės dera prie bažnyčios ir šventoriaus statinių neogotikos stilistikos, o raudonų plytų mūras ir akmenys, iš kurių jos sumūrytos, iš viso yra vienas iš Rokiškio architektūrinės tapatybės veidų. 1886 m. rašoma, jog koplytėlės jau apleistos, griūva. Greičiausiai, sutrukdė caro valdžios draudimai, sekę po 1863 m. sukilimo.
Kalvarija liko neužbaigta, o vėliau kai kurie pastati nugriauti. Tarpukariu dalis koplytėlių suremontuota, o didžiojoje iš jų įrengtas Lurdo altorius su Švč. Mergelės Marijos skulptūra. (Pagal: A. Giniūnienė Viešpaties Kančios kelio pamaldumo tradicija – XVIII-XIX a. Lietuvos kalvarijos. In: Kultūros paminklai, t. 13, Vilnius, 2008).
O dabar pluoštas nuotraukų, iš keleto mano apsilankymų, šioje kalvarijoje.
Viena iš išlikusių komplekso dalių yra senosiose miesto kapinėse (Laukupio g.), netoli Šv. Mato bažnyčios.
Kapinių vartai (nuotr. kairėje matosi viena kalvarijos koplytėlių, o dešinėje - kapinių koplyčia)
Kapinių koplyčia. Dėl jos priklausymo kalvarijai abejojama. Tačiau galėjo būti viena iš komplekso statinių, naudojamų Kržiaus kelio apeigose.
O štai koplytėlė kapinėse, prie tvoros, tikrai priklausė kalvarijai. Priešais ją yra kita, tačiau, deja, nesu nufotografavęs (šiaip ji beveik identiška).
Paskutinis taisė Civis; 2010.02.07, 17:44.
Comment
-
Einame toliau
Kitos trys koplytėlės yra Velniakalnyje (netoli tako į kalvariją yra miesto riboženklis, net nežinau, ar jos mieste, ar jau rajone). Jas pasiekti galima nuo bažnyčios važiuojant (arba einant, visai netoli, gal koks kilometras) Kęstučio gatve, o po to pasukus į kairę, į V.Lašo g. ir tada iki kol. sodų; kairėje V. Lašo gatvės pusėje koplyčios šmežuoja jau iš tolo.
Pirmoji nuo kelio koplyčia, pati didžiausia iš komplekso (jei neįskaitysim kapinių koplyčios), su vidaus erdve. Dabar įėjimas užkaltas lentomis, uždėtas apsauginis stogas, visgi kultūros paminklas... Tai joje dar ir XX a. 5-ajame dešimtm. veikė Lurdo altorius, buvo meldžiamasi per Devintinių procesiją.
Comment
-
Kiek paejėjus, kita koplytėlė...
...ir trečia
O čia matosi visos trys Velniakalnio koplytėlės
Bendras pirmų dviejų vaizdas. Kiek matosi, jog pirmoji, didžioji stovi ant iškilumos. Tai ir yra pats Velniakalnis, jo viršūnė. Sakralinio komplekso proga bandyta kalvą ir vietovę perkrikštyti... Velykalniu.
Nuo Velniakalnio – puiki Rokiškio šiaurės vakarų panorama su rajono ligonine ir bažnyčia.
Paskutinis taisė Civis; 2010.02.07, 01:03.
Comment
-
Papildydamas pranešimą apie Rokiškio kalvariją, įdedu dar vienos koplytėlės nuotrauką. Tai 1932 m. nugriauta koplytėlė, viena iš kalvarijos stočių (stacijų). Iš išvaizdos atrodo panašiai kaip ir Sodų gatvės koplytėlė. Ši, kaip ir dauguma kitų išlikusių, yra stelos pavidalo, kiekvienoje jų likę arkinės nišos šventiems paveikslams.
(Nuotrauka iš asmeninio Algimanto Miškinio rinkinio, publikuota leidinyje: Rokiškis: Miestas. Kraštas. Žmonės. Vilnius: Diemedžio leidykla, 1999, p. 104).Paskutinis taisė Civis; 2010.02.07, 18:44.
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimąKodėl 1932 metais nugriovė?
Comment
-
Rokiškio žydų kapinės
Rokiškio vakariniame pakraštyje, šalia Aušros gatvės pradžios yra žydų kapinės.
Seniausioji - pietinė kapinių dalis. Joje po žolę išsibarstę antkapiai, seniausia data ant vieno jų - 1882 metai. Maceivos akmeninės.
Šiauriau - naujesnioji dalis. Maceivos daugiausia iš tarpukario, šiek tiek yra ir iš pokario. Daug jų yra mūrinių, taip pat akmeninių ar mišrių. Kai kurios primena kažkokius namelius arba sarkofagus...
Comment
-
Koplytstulpis Šv. Augustino bažnyčiai atminti. Yra Vytauto g., netoli Laukupės. Šv. Augustino bažnyčia veikė tarpukariu buvusioje Rokiškio stačiatikių cerkvėje, rekonstruotoje į katalikišką šventovę. Kadangi visai netoli buvo didžiulė Rokiškio parapinė bažnyčia, tai naujoji "specializavosi" kaip mokinių šventovė, joje pamaldas laikė gimnazijos kapelionas. Po karo joje įrengta sporto salė, o 1957 m. nugriauta.
Comment
-
Labai džiugu, nes atrodo, kad Rokiškyje kuriasi nauja kultūrinė erdvė, dar viena lankytojų traukos vieta. Iš privačios iniciatyvos atsirado Valdovų kiemelis. Jis yra UAB "Leokordis" teritorijoje (Perkūno g. 4). Nuo 2009 m. rudens kiemelyje jau yra keliolika medžio skulptūrų, sukurtų drožėjų iš visos Lietuvos. Gegužės 21-22 d. čia pirmąkart įvyks istorijos ir teatro festivalis „Tūkstantmečio atspindžiai".
Žr. čia: Valdovų kiemeliui – teatrų krikštas.
Comment
-
Perkeliu čia savo pranešimą iš Infrastruktūros mažesniuose miestuose temos, kadangi Rokiškio tema jau reikalauja atnaujinimų
Rekonstruojama viena pagrindinių Rokiškio gatvių, vedanti nuo miesto senosios dalies/centro link naujojo mikrorajono. Stabtelėjau prie parduotuvės ir kaip tik fotoaparatas buvo šalia, tai keletas kadrų. Gatvė rekonstruojama iš pagrindų: tiesiamos naujos komunikacijos, iškirsti seni medžiai, keičiami šaligatviai ir panašiai.
Į daugiabučių mikrorajono pusę
Į miesto centro pusę
Čia prisiminimui iš mano reportažo apie Rokiškį, tai prieš rekonstrukciją gatvė atrodė taip:
Comment
Comment