Kadangi kaip ir nėra temos, skirtos įvairiems Panevėžio vaizdams, tai dedu čia. Nuotraukos ne mano (o brolio), fotografuota iš Dainavos gatvėje (šalia Nemuno g.) stovinčio monolito 10-ojo aukšto. Tikiuosi, bus įdomu
1.
2. Ko gero, geriausias butas pasaulyje (® Carlsberg)
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Šiam kartui tiek, gal kai pats nuvažiuosiu, reikės naktinių nuotraukų padaryti
Gal autorius neprieštaraus, jei tema būtų perkelta į skiltį "Miestai ir architektūra".
Tuo pačiu gal reikėtų kiek patikslinti pavadinimą - "Panevėžio panoramos" ar panašiai
Gal autorius neprieštataus, jei tema būtų perkelta į skiltį "Miestai ir architektūra".
Tuo pačiu gal reikėtų kiek patikslinti pavadinimą - "panevėžio panoramos ar panašiai"
Tai jo, reikia perkelt į tinkamesnę vietą ir pervadint gal tiesiog "Panevėžys" ar "Panevėžio vaizdai", kaip, kad yra Kauno tema "Kaunas (didžiulė nuotraukų kolekcija)".
Čia patalpinus šio žmogaus darytas nuotraukas Panevėžys būtų kaip ant delno Gal kas nors jį pažįstate? Manau gautume jo sutikimą nuotraukas publikuoti internete
Panevėžietis pensininkas norėjo pateikti šventinį rekordą - tūkstantį savojo miesto nuotraukų, bet tokio jo sumanymo niekas nesuprato.
Žiemą sėdo ant dviračio
"Esu įsimylėjęs", - prisipažįsta ne-trukus 70-ies sulauksiantis panevėžietis Viktoras Ramutis Vitkauskas. Vyriškio širdį užkariavo ne kokia paslaptinga gražuolė.
Didžioji vyro meilė - gimtasis miestas.
V.R.Vitkauską Panevėžyje galima sutikti kasdien. Vaikščiodamas ar dviračiu važinėdamas po miestą, vyriškis lanko istorines, taip pat su savo, draugų ar artimųjų gyvenimu susijusias miesto vietas, randa daug mielų, jaudinančių kampelių.
O šių metų pradžioje jis sumanė nuotraukose įamžinti visą tūkstantį Panevėžio vaizdų ir kolekciją skirti šalies vardo tūkstantmečiui.
"Sausio 25 dieną sėdau ant dviračio, pasiėmiau "muilinę" ir pradėjau savo paieškas", - prisimena entuziastas.
Iki liepos kolekcija buvo baigta. Fotostudijoje padarytos nuotraukos buvo sudėliotos į krūveles po 100. Kiekvienoje iš 10-ies gumutėmis apjuostų kolekcijos dalių - žiemos, pavasario ir vasaros Panevėžio vaizdai.
Liko nesuprastas
Čia nemažai V.R.Vitkauskui mielos Senvagės, centrinės miesto dalies vaizdų. Užfiksuotos ir miesto prieigos, mikrorajonai, turgus, senos ir naujos gatvės. Žmonių nuotraukose nedaug.
"Bičiuliai pasiūlė kolekciją pateikti kaip rekordą", - sakė autorius.
Vyras stebėjosi, kad dabar tų rekordų atsiranda visokių. Prikabino prie automobilio 1000 ąžuolo lapų - ir jau rekordas, nors jokios išliekamosios vertės tai neturi.
Su dėžute nuotraukų panevėžietis apsilankė ir miesto savivaldybėje, ir kraštotyros muziejuje. Bet visur pasijuto nesuprastas.
"Buvo pasiūlyta dėl rekordo registravimo kreiptis į tuo užsiimančias organizacijas", - prisiminė vyriškis.
Lygina su senais vaizdais
V.R.Vitkauską gimtojo miesto fotografavimo liga užkrėtė, pasirodo, mūsų laikraštis.
Prieš keletą metų kiekviename dienraščio numeryje būdavo nuotraukų su Panevėžio vaizdais. Vyras tas nuotraukas rinko ir sukaupė apie 280 iškarpų kolekciją.
Kai nuotraukų laikraštyje jau pasirodė per maža, kolekcininkas pats ėmėsi fotografuoti miestą. Ypač vyrui patiko daryti lyginamąsias fotografijas.
Turėdamas prieš 20, 30 ar daugiau metų darytų nuotraukų, išstudijuodavo, iš kurio kampo buvo fotografuota, ir taip pat tą pačią vietą įamžindavo.
Rado jis ir beveik nepakitusių, ir visiškai skirtingais tapusių vaizdų. V.R.Vitkauskas turi keletą senų geležinkelio stoties nuotraukų kopijų. Stotis fotografuota prieš karą, vokiečių okupacijos metais, po karo ir 1960-aisiais. Ciklą papildė dabartinės nuotraukos.
Vaikystės gatvė neįamžinta
Panevėžį V.R.Vitkauskas pažįsta kaip penkis pirštus. Niekur kitur per beveik 70 metų ir negyventa. Čia jis gimė, užaugo, čia ir aukštąjį išsilavinimą įsigijo, čia ir žmoną, taip pat panevėžietę, išsirinko. Po keleto metų auksines vestuves švę-sianti pora užaugino sūnų, anūkės susilaukė.
Su žmona Regina ilgus metus abu dirbo baldų fabrike.
"Per abu - 70 metų darbo stažo", - juokėsi įmonėje inžinieriumi mechaniku dirbęs vyriškis.
Užaugo V.R.Vitkauskas miesto centre, prie Kranto gatvės buvusioje Rokiškio gatvėje. Dabar tos gatvės, kaip ir čia pat buvusios Kupiškio, - jau nebėra. Ir nežinia, ar kas yra nufotografavęs jas.
Ne brangiau nei cigaretės
Savo pomėgio panevėžietis nevadina brangiu malonumu.
"Sunkmetį ir aš jaučiu, ir man jis aktualus. Bet savo pomėgiui aukoju ne daugiau, kiek dūmais paleidžia rūkalius per pusmetį, surūkydamas po pakelį per dieną", - paaiškina.
Tūkstantmečiui skirtos nuotraukos jam kainavo tūkstantį litų. Na dar "muilinė" ir vienas "sudrožtas" dviratis.
Kolekcininkų klubo veikloje dalyvaujantis panevėžietis renka ir pašto ženklus. Tačiau didžioji jo veiklos dalis - rinkti tai, kas susiję su Panevėžiu. Originalių senojo miesto fotografijų jis neįperka, jos gana brangios, tad tiesiog pasidaro jų kopijas.
Dauguma kolekcijoje sukauptų knygų, leidinių apie Panevėžį - su autorių autografais
Comment