Minėtojo malūno likučiai:
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[KAU] Kaunas, Panemunė
Collapse
X
-
Parašė taipgis Rodyti pranešimą
Comment
-
Vargu ar kada nors atsiras kokios nors ikonografijos su seniausią Aukštosios Panemunės bažnyčią, kuri stovėjo kitoje gatvės pusėje negu dabartinė. „Prūsiško mūro“ bažnyčia liko tik apraše, jos vietoje likęs tik tuščias buvusių kapinių kalnelis galbūt šioje, nuo Vaidoto gatvės atitvertoje raudonų plytų tvora. Už bažnyčios buvo įsikūręs Panemunės dvaras.
Paskutinis taisė Ramūnas kns; 2014.02.09, 10:02.Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
www.airfoto.lt
Comment
-
HM, labai įdomu. Štai koks dalykas, visad galvojau, kad šiame 180? metų (Naujosios Rytų Prūsijos provincijos karinis žemėlapis) žemėlapyje pažymėta senosios sugriuvusios bažnyčios (Ramūno žinutėje aprašytos) ir dabartinės bažnyčios vietos, bet sugretinus matau, kad yra ne taip. Beje, šis žemėlapis yra pakankamai tikslus. Vienos mįslės!!!
Ar tik tai nebus Miškinio (Miškinis A. - Užnemunės miestai ir miesteliai) paminėta kaip iš Ukrainos atvykusiems naujakuriams pastatyta nedidelė unitų bažnytėlė. Kitų variantų tiesiog nebelieka.
- 1 patinka
Comment
-
Totoraitis savo Sūduvos istorijoje irgi mini unitų bažnyčią.
....Bažnyčią Panemunėje pastatė minėtasis Simonas Sirutis 1702 m., pašvęstą šv. Simono ir Judo apaštalų vardu. 1771 m. jis aprūpino ją 7% procentais nuo 50.000 auksinių, hipotekuotų Panemunės turtuose. Pirmas klebonas buvo kun. Bernardas Motiejus Sirutis, pijoras, turėjusis dvare gyvenimą ir kambarį. Greit ta bažnyčia, nors mūro, dėl nerūpestingos statybos sugriuvo, ir pamaldos buvo laikomos nedidelėje unitų bažnyčioje, kurią Sirutis buvo pastatęs iš Ukrainos pargabentiems naujakuriams.....
Comment
-
Taip jūsų planelis fragmentas netikėtas ir labai vaizdžiai nurodo abiejų statinių „1“ ir „2“ vietas. Po truputėlį i Aukštąją Panemunę sugrįžta ne tik Šventųjų apaštalų Simono ir Judo bažnyčia, bet ir unitų bažnytėlė. Planelis parodo ir kelių gatvelių atsiradimo užuomazgas, o gal ir paslėpta Į A. Miškinio užuominą „ ...šioje vietoje galėjusią būti pilį...“
Įkeliu puslapį iš J. Totoraičio knygos.
Paskutinis taisė Ramūnas kns; 2014.02.09, 12:30.Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
www.airfoto.lt
Comment
-
Na su 1 bažnyčios vieta, tai kaip ir aišku (Siručio statyta ir neužilgo sugriuvus, vėliau evangelikų liuteronų kapinės). Juolab ir klebonijos namai šalia. Pasak sutartinių ženklų MAPS4U Pf. - (Pfarr hof) gali būti parapijos namai. Man didelė nuostaba sukėlė 2 bažnyčios vieta žemėlapyje.
Niekur išskyrus pas Totoraitį ir Miškinį apie unitų bažnyčią naujakuriams iš ukrainos,nebuvau sutikęs, o čia šiame žemėlapyje atrodo būtent ji ir bus pažymėta.
BažnyčiaPaskutinis taisė freimq; 2014.02.09, 11:40.
Comment
-
1894 m. carinė valdžia išpirko iš Hassfortų giminės Aukštosios Panemunės dvarą (prie Sėmenos upelio) ir greta buvusį miestelį. Dvaro žemėje buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje oro uostas, pastatyti oro balionų ir lėktuvų angarai.
Radau kai ką įdomaus. aeronuotrauka daryta iki 1916 m. Matosi Panemunės dvaras, Sėmenos upelis, kraštelis Nemuno, visai nesenai apie 1912 – 1913 m. pastatytas oro uosto angaras, kelias ateinantis nuo Vaidoto gatvės ir kelias kuris vėliau gaus Kampiškių gatvės pavadinimą. Kaip suprantu pastatas su sodeliu (ar kaip čia geriau jį pavadinti - darželiu, parkeliu) turėtų būti pagrindinis dvaro pastatas.
Sugretinau dar dabartinį vaizdą iš google earth.
Būtų šaunu jei kas vokiškai suprantantis padėtų tiksliau išversti užrašą kuris buvo prie nuotraukos.
Der russische flugplatz und die luftschiffhallen in Kowno. Nach einer russischen fliegeraufnahme, die in der eroberten Festung aufgefunden wurde.
Šaltinis: Reclams Universum 1916 Nr.9
- 1 patinka
Comment
-
Su būsimu gatvės pavadinimu klydau, bus pavadinta ne Kampiškių, o Perlojos gatve. Didelė painiava su gatvės pavadinimu, vos ne visi keliukai ten Perlojos gatvė.
Buvau nuvažiavęs vietoj pasidairyti kas likę iš šio dvaro.
Pastatas pažymėtas pirmu nr. neišlikęs, vietoj jo stovi štai toks mūras.
1
Antru nr. pažymėtas dvaro pastatas dar išlikęs, bet stipriai apgriuvęs ir atrodo nedaug jam liko stovėti, jei artimiausiu metu niekas nepasikeis.
2
2
Trečiasis (kairiau) panašu, kad išlikęs, ar dalinai išlikęs.
3
Ketvirtuoju nr. pažymėtas angaras išlikęs ir atrodo geriausiai iš visų nuotraukos pastatų.
4
5 nr. neišlikęs vietoj jo stovi mūrinis garažas, matosi 3 nuotraukos dešinėje.
6 nr. neišlikęs, jo vietoje, o galbūt kiek toliau, stovi šis plytų lipdinys.
7 nr. neišlikęs.
- 3 patinka
Comment
-
Keista, kad kultūros vertybių registro sąrašuose nėra Aukštosios Panemunės dvaro ar buvusios dvarvietės . Sąrašuose yra Kauno ketvirtasis karinis miestelis, vad. Panemunės kareivinėmis apimantis šią teritoriją, bet dvaras minimas jau nuo 1559 m. ir jei net nieko nelikę iš jo, pati dvarvietė žinoma ir verta būti įrašyta į sąrašus. Toks vat pamastymas.
Comment
-
Ten kur dabar tas naujas murinis pastatas (1 foto) anksciau buvo kitas namas,bet cia pries kokia 15 metu kai as isvis vaikas dar buvau, kaip dabar atsimenu ten gyveno senelis su senele ir tas senelis su motoriniu dviraciu vazinejo ir mes ji visalaik vaikydavomes bandydavom aplenkti.
O kur pats dvaras ten anksciau kas norejo galejo eiti ir daryti ka nori nes buvo atvira. Ne taip ir blogai jis dar atrode, bet poto ten pradejo jo plytas vogti ir visokie benamiai gyventi. Veliau galbut apie 2001 ten pradejo zmones kaska daryti aptvere tvora pririso suni ( kuri mes erzindavom) ir kaskuriam ten pastate isikure nes masina stovedavo.
Man draugas kaskada yra sakes jog skaite kaskokiam laikrasti apie sita panemunes dvara, tik neaisku kokiam.
Comment
-
Karo mokyklos VI laidos išleistuvės. Krašto apsaugos ministrą plk. Teodorą Daukantą, atvykusį išleistuvių pamaldas Aukštosios Panemunės bažnyčioje, sutinka mokyklos viršininkas gen. ltn. Jonas Galvydis-Bikauskas. Kaunas, 1924 m.
Karo mokyklos VI laidos išleistuvės. Po pamaldų Aukštosios Panemunės bažnyčioje, kariūnai grįžta į mokyklą. Vaidoto gatvė, Kaunas. 1924 m.
Comment
Comment