/\ Šiose nuotraukose, kaip suprantu, akcentuojamas naujasis medinis pėsčiųjų ir dviratininkų takas palei Šventosios upę. Jis prasideda ties patvanka, o kur baigiasi?
/\ Šiose nuotraukose, kaip suprantu, akcentuojamas naujasis medinis pėsčiųjų ir dviratininkų takas palei Šventosios upę. Jis prasideda ties patvanka, o kur baigiasi?
Taip, pėsčiųjų ir dviratininkų takas palei Šventosios upę. Naujasis takas yra medinis, trinkelinis, betoninis. Jis prasideda nuo geležinkelio tilto, eina pro užtvanką, bažnyčią ir baigiasi Dainuvos slėnyje. Medinė tako dalis yra nuo užtvankos link gel. tilto, bet ne iki pat jo. Dar yra keli tilteliai mediniai ir pačiam Dainuvos slėnyje paplūdimyje yra medžio. Visur kitur - trinkelės ir betonas ( lygtais ).
Iš Anykščių traukinių stoties visi kartu kritinėje masėje gana greitai numynėme į centrinę Antano Baranausko aikštę Anykščiuose. Panevėžio klubo „Dviračiai“ vadovas Alfonsas barauskas parodė kaip dviračiu pasveikinti miestą. Taip ir padarę, susiruošėm kopti į apžvalgos aikštelę, esančią šv. Mato bažnyčios bokšte.
Kopiant bažnyčios bokšto laiptais aukštyn, vaizdas pusiaukelėje į apačią.
Bažnyčios bokšto viršuje kabo... oi netikėtumas — varpai
Vienas gražiausių vaizdų nuo 32m aukštyje esančios apžvalgos aikštelės — patvenkta Šventosios upė. Ten, kažkur toli, už medžių lapijos slepiasi ir siauruko stotis bei tiltas... Apačioje dešinėje — paminklas nuo Anykščių krašto kilusiam Seinų vyskupui (1897m.-1902m.) Antanui Baranauskui.
Apžvalgos aikštelėje yra berods 5 apžvalgos langai. Vaizdas ta pačia kryptimi pro kitą langą.
Kryžius iš kaip niekada arti Anykščių miesto fone.
Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelėje tarp apžvalgos langų kabo informaciniai stendai apie siauruką ir Anykščių apylinkes. Nufotografavau tik tai, kas man atrodė įdomiausia.
Nors vieno populiaraus savaitraščio kelintus metus iš eilės vykdomuose šalies savivaldybių reitinguose šiemet Anykščiai vos ne paskutiniai — iš 60 savivaldybių esame 58 vietoje, tačiau turistai į mūsų kraštą traukia vis gausesniais srautais. Ir, matyt, ne tik tam, kad pasižiūrėtų, kaip išgyvena didžiausią bedarbystę patiriančio, brangiausiai už šildymą sumokančio ir daugiausiai socialines išmokas bei nemokamą maitinimą mokyklose gaunančio miesto piliečiai. Turistus į mūsų kraštą vilioja vietos įžymybės, kultūros paveldas, graži ir rami aplinka bei smagios pramogos. Pasak kalbintų turizmą mūsų rajone organizuojančių bei nakvynės paslaugas krašto lankytojams teikiančių įmonių atstovų, šių metų turizmo sezonas, palyginti su ankstesniais metais, yra gana sėkmingas. Kalbinti žmonės tikino, kad mūsų kraštą aplanko vis daugiau žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. ir kad vis dažniau keliautojai mūsų mieste apsistoja net kelioms dienoms. Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus vadybininkė Kristina Kiaušaitė, pasakodama apie besilankančius mūsų krašte turistus, džiaugėsi, jog vis dažniau atvyksta užsieniečių. — Daugiau papasakosiu apie turistus iš užsienio. Jau kuris laikas kartą per tris savaites pas mus apsilanko prancūzų turistų grupės, kurias į Anykščius nukreipia viena Vilniaus turizmo agentūra. Užsieniečiai pas mus atvyksta dviem dienoms su nakvyne. Jie dažniausiai važiuoja siauruku, pėsčiomis keliauja iki Puntuko ir vaikščioja Anykščių šilelio takais. Šiais metais padaugėjo pavienių rusų turistų iš Sankt Peterburgo ir Maskvos, dažnai atvyksta grupės iš kaimyninės Latvijos. Mokinių ir suaugusių grupes atveža kelios latvių turizmo agentūros. Pavieniui mėgsta keliauti vokiečiai, lenkai, šiais metais buvo italų pora, kuri dviračiais keliavo po Lietuvą ir užsuko į siauruko muziejų. Vidutinio amžiaus šeima dviračiu–tandemu keliaudami iš vieno Prancūzijos rajono į Sankt Peterburgą taip pat užsuko į Anykščius. Jiems čia taip patiko, kad pasiliko nakvoti, nors iš anksto to neplanavo, — apie Anykščius atrandančius užsieniečius pasakojo K. Kiaušaitė.
(...)
Pasak turizmą organizuojančių ir turistinius objektus prižiūrinčių įmonių, šių metų turizmo sezonas yra sėkmingas, nes apsilanko vis daugiau žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Pasidomėjus, ar tai nėra tik taip vadinamieji „vienadieniai“ turistai, kurie žymius objektus aplanko per dieną ir nakvoti keliauja kitur, viešbučių administratoriai tikina, kad nakvynę Anykščiuose pasirenka vis daugiau turistų. — Ypatingai šią vasarą birželio ir liepos mėnesiais pajutome klientų pagausėjimą. Kad mūsų viešbutį turistai renkasi savaitgalį, tai jau buvo lyg ir įprasta, tačiau vis daugiau turime užsakymų ir savaitės viduryje. Būna, kad kambarį užsisako vienai parai, vėliau dar parai prasitęsia, — įspūdžiais iš darbingos praėjusios vasaros dalijosi viešbučio administratorė Aistė Čepukė. Pasakodama apie turistaujančių mūsų krašte ypatumus, A. Čepukė tikino, kad kelioms dienoms viešbutyje apsistoję turistai dažniausia renkasi žymiausius muziejus ir pramogines atrakcijas, mėgsta keliones siauruku, dažnai renkasi ramų poilsį gamtoje — keliones dviračiais arba pasivaikščiojimus. Pasidomėjus, kokių dažniausiai tenka išgirsti nusiskundimų, atsakė: — Skundžiasi dėl viešojo transporto stygiaus, nes žmonės dažnai atvažiuoja autobusais, tad iki mūsų viešbučio jiems tenka keliauti arba pėsčiomis, arba naudotis taksi paslaugomis. Taip pat žmonės pageidauja, kad būtų daugiau dviračių nuomos punktų, nes dabar jiems tenka savu transportu keliauti į kitą miesto pusę, paskui jau su dviračiais važiuoti norimais maršrutais...
(...)
Taip, pėsčiųjų ir dviratininkų takas palei Šventosios upę. Naujasis takas yra medinis, trinkelinis, betoninis. Jis prasideda nuo geležinkelio tilto, eina pro užtvanką, bažnyčią ir baigiasi Dainuvos slėnyje. Medinė tako dalis yra nuo užtvankos link gel. tilto, bet ne iki pat jo. Dar yra keli tilteliai mediniai ir pačiam Dainuvos slėnyje paplūdimyje yra medžio. Visur kitur - trinkelės ir betonas ( lygtais ).
Šventosios vandens lygiui ties Anykščiais pakilus beveik tris metrus, užlietas tik prieš pusmetį už 7 milijonus litų įrengtas medinis pėsčiųjų takas. Gyventojai buvo įspėję, kad takas per arti vandens ir jis bus užlietas, tačiau projektuotojai į tai nekreipė dėmesio. Kokią žalą takui padarė upė, paaiškės pavasarį.
Anykščiai 2014 06.
Vaizdas nuo panoraminio taško įvažiuojant į miestą nuo Ukmergės pusės.
Užtvanka ir kavinė, kurioje nerekomenduočiau pavalgyt net ir mirštant badu. Kainos nėra didelės, bet tiesiog neskanūs buvo tie orkaitėje kepti ir dar gerai persūdyti šašlykai
Comment