Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[VLN] Vilniaus senamiestis
Collapse
X
-
Čia toks pakankamai neįprastas Paupio gatvei statinys. Šis pastatas yra paprastas carinio vėlyvojo klasicizmo pavyzdys(maždaug 1800-1840), tačiau jis turi labai išskirtinį bruožą- jis pastatytas prie kažkokio buvusio barokinio statinio(kolkas darau prielaida, jog tai koplyčia priklausiusi vienuoliams misionieriems, kuriems kažkada priklausė sklypas. Cariniais metais šitas statinys sudarkytas, tačiau iki šiol išlaiko ryškius baroko bruožus.
Gal kas turi žinių kas konkrečiai buvo Paupio 29 namo vietoje.Paskutinis taisė digital; 2018.07.19, 23:29.Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
- 1 patinka
Comment
-
Vilniaus senamiestyje karas tęsėsi iki Nepriklausomybės atkūrimo
Kalbėdamas apie Vilniaus senamiesčio skaudulius, žinomas paveldosaugininkas Vitas Karčiauskas lygino Antrojo pasaulinio karo metus ir sovietinės okupacijos pokario laikotarpį. Jis teigė, kad sovietmečiu buvo sunaikinta nepalyginamai daugiau pastatų, negu per karą.
V. Karčiausko – paveldosaugininko, Vilniaus skyriaus vedėjo Kultūros paveldo departamente (KPD) prie Kultūros ministerijos, nuomone, tai, ką mieste sunaikino Antrasis pasaulinis karas, urbanistine prasme turėtų būti atkurta – kaip ir po visų karų ir gaisrų. Tačiau blogis senamiesčiui buvo daromas ir po karo sovietmečiu.
Per karą sugriauta tik 11 pastatų
„Pasibaigus karui, okupacinės valdžios buvo sudarytos komisijos, kuriose dirbo to meto vilniečiai, daugiausia lenkų tautybės, ir apskaičiuota senamiesčiui padaryta žala, – LŽ kalbėjo V. Karčiauskas. – Buvo konstatuota, kad iš viso sugriauta 11 namų. Dar 145 namams reikėjo kapitalinio remonto. Ir tūkstančiams – paprasto, kosmetinio remonto.“......„Tikrasis Vilniaus senamiesčio griovimas prasidėjo 1949-aisiais ir tęsėsi maždaug iki 1959 metų, – sakė V. Karčiauskas. – Pavyzdžiui, ten, kur yra Sirvydo skveras, tvirti, gražūs pastatai buvo nugriauti 1956–1957 metais.“
O pastatas prie Nacionalinės filharmonijos visai nenukentėjo. Tačiau, kaip pasakojo paveldosaugininkas, sovietams reikėjo nufilmuoti, kaip jie užima Vilnių, tad jie namus tiesiog padegė, tai darydami...
© Lietuvos žiniosPaskutinis taisė lukass; 2018.07.19, 21:27.Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąKažko labai tuščias miestas dienos metu. Kur dingo tos nuotraukose matytos netelpančių į Senamiesčio kavines minios žmonių?
Kokiu metu buvo fotografuota?
Comment
-
Parašė Zorro Rodyti pranešimąTarp 12:30 ir 13:30
Labai keista, kai net per per pietų pertrauką ten visiškai tuščia.
Nors ko stebėtis. Vis dėlto sėkmingai pasiektas tikslas išvalyti senamiestį nuo Vilniaus miesto gyventojų.
Nelabai linksmi tokie vaizdai iš užsieniečių gyvenusiems Senamiesčio viešbučiams, kavinėmsir Airbnb savininkams.
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąTurbūt darbo dieną....
Parašė Zorro Rodyti pranešimąPostkarantininio pirmadienio popietė.
Comment
Comment