Beje ta bjauri lietuviu baznycia yra nedastatyta, tie bokstai dar aukstesni turi buti, tarp tu bokstu dar bus didelis kryzius ir siaip apdaila grazi turetu buti, labai didelis lesu trukumas ten. Ji turetu atrodyt (aisku jai atsiras lesu) mazdaug taip:
Paskutinis taisė Romas; 2014.01.09, 01:12.
Priežastis: Kopija iš temos "Klaipėdos m. bažnyčios"
Gavau Šančių bažnyčios (statytos ant Nemuno kranto) keletą dokumentų.
Vienas iš jų yra 1929 m. statybos leidimas. Radau ir brėžinius, tik labai neryškūs. Jeigu pavyks pakoreguosiu ir įkelsiu vėliau. Galiu tik pasakyti, kad Jurgis Stančiauskas statė įspudingą bažnyčią. Vien tik bažnyčios aukštis siekė 13 metrų.
Gaila, niekur nerandu kada sovietinė valdžia nugriovė šį statinį.
Įkeliu, ko gero, paskutinę nuotrauką Šančių bažnyčios. Priekyje stovi kaunietis Jurgis Stančiauskas- keistuolis bandęs pastatyti, ant Nemuno kranto, didingą bažnyčią. Nors Tarpukario valdžia, pamačiusi kylantį statinį, buvo pradėjusi projektuoti naujas gatves į šią bažnyčią, realios paramos keistuolis nesulaukė.
Nepalaikė šio keisto sumanymo nei Šančių parapija, nei šeima. Nežinau tiksliai, nuo ko jis mirė, bet žinau, kad 1940m.(~80metų amžiaus)
Po karo, matyt, apie 1960 metus sovietinė valdžia tyliai sulygino bažnyčią su žeme.
Dabartiniai kauniečiai, važiuodami Šančių dviračių taku, net nenutuokia kad, po jų kojomis glūdi pamatai bažnyčios- turėjusios papuošti visų mūsų mylimą Kauną.
Nors esu gimęs Šančiuose, ir kaip visi berniūkščiai mėgdavau bastytis Nemuno pakrantėmis apie šią vietą taipogi nieko nežinojau. Atskleisti šią istoriją padėjo istorikai: Alvydas Siurblys, Jonas Palys, Kauno apskrities archyvui na ir žinoma šauniausio Lietuvoje puslapio www.miestai.net forumas. Ačiū.
Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios statyba.Atvirukas
Bažnyčios statyba vyko ilgai.Pradėta statyti pagal inžinieriaus Stepono Stulginskio projektą 1902 m.Iki 1915 m. sienos išmūrytos iki langų.Ja rūpinosi klebonas (vėliau prelatas) Povilas Pukys.Po to statyba tęsta tik nuo 1928 m.Naują bažnyčią 1933 m. rugsėjo 24 d. konsekravo vyskupas Justinas Staugaitis.Bažnyčios projektas iki galo neįgyvendintas,virš navų nepastatytas kupolinis bokštas.
ebay.de
Paskutinis taisė Romas; 2014.01.09, 01:15.
Priežastis: Kopija iš temos "Plungės r. bažnyčios"
Šakių bažnyčia butų didingesnė ir gražesnė jei atstatytų vokiečių per karą susprogdintą bokštą ir nutinkuotu šoninius pastato fasadus. Kaip miestui tokia bažnyčia per prastai atrodo.
Kaune 1929 m. patvirtintas K.Reisono projektas nebuvo įgyvendintas
1928 m., parengus projektines sąlygas, paskelbtas bažnyčios projektų konkursas. Iki 1928 m. lapkričio 9 d. pateikta 15 projektų, tačiau nė vienas jų įgyvendinti netiko. Nepaisant to, premijos buvo paskirtos. Pirmąją premiją (6000 Lt) pelnė inž. J. Krasauskas, antroji premija (4000 Lt) buvo skirta inž. Feliksui Vizbarui, trečioji (2000 Lt) atiteko inž. Karoliui Reisonui. Nutarus rengti naują projektą, pasikviestas trečiosios vietos laimėtojas inž. K. Reisonas.
K. Reisono parengtas ir 1929 m. rudenį visų instancijų patvirtintas naujas projektas liko neįgyvendintas. Projekte buvo numatyta naujoviška bažnyčia su didžiuliu, koplytstulpiais papuoštu ir sūkurio verpetais spirališkai, dinamiškai aukštyn kylančiu bokštu, kurio viršūnėje turėjo stovėti 7 m aukščio prisikėlusio Kristaus statula. Lietuvos visuomenei projektą sutikus šaltai, K. Reisonas, atsižvelgdamas į kritiką, parengė kelis naujus projektus. 1930 m. patvirtintas bažnyčios projektas liko nerealizuotas dėl brangumo (sąmata apie 3 mln. Lt).
Šaltinis: http://www.prisikelimas.lt/index.php?id=29#_d
Į Palonus 1927 m. paskirtas kunigas Mykolas Ruseckas pats suprojektavo bažnyčią ir kleboniją. Projektas pakeistas, pastatyta kuklesnė akmenų mūro bažnyčia.
Vadžgirio bažnyčioje, pasirodo ne paaukštinta zakristija, o nebaigtas statyti bokštas...
Bažnyčios bokštas iki šiol nebaigtas statyti. 1925 m. kai bažnyčios mūro darbai seniai buvo baigti, kun. Povilas Katėla pasirašo naują sutartį su Adolfu Hincu, kad pastarasis išdegtų dar 75000 plytų. Bet plytos liko neišdegtos, o bažnyčia be bokšto. Vėliau plytinė buvo atiduota ar parduota Imeliui Haazei su sąlyga, kad jis išdegtų 40000 plytų (tiek bokštui pakaktų), tačiau ir ši sąlyga liko neįgyvendinta. Sutrukdė karas, trėmimai, pasipriešinimo kovos, bažnyčios niokojimo metai.
Dabartinė mūrinė bažnyčia pradėta statyti 1918 m. Išmūrijus apie 2,5 m aukščio sienas, 1919 m. darbai nutrūko. Statyba tęsta 1929 m. Parapijiečiams pritrūkus pinigų, atsisakyta projekte numatytos išorinės puošybos, likusi sienų dalis betoninė; bažnyčia taip pat buvo pažeminta, atsisakyta bokšto. Pakeitimus bažnyčios projekte atliko pats projekto autorius inžinierius-technikas Liubomiras Hrycevičius. Bažnyčia pastatyta 1933 m
/\ Laimuti, ačiū už papildymus.
Ar pas Tave užteks "atsargų" 1-2 puslapiams vien apie bažnyčių neįgyvendintus projektus (neskaitant Vivulskio bažnyčios Vilniaus Naujamiestyje)?
Gal jau laikas kurti atskirą temą?
Comment