2012-07-13 ~2030 tarp Aleksoto tilto ir Kauno Tarpgalaktinio (ar kaip jį ten) Upių Uosto.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vidaus vandens keliai
Collapse
X
-
Nemuno kanalo (senvagės) žemutinėje dalyje (truputėlį žemiau Maironio gatvės tilto į salą) stovi ant seklumos užkliuvusi barža "Alantas", iš salos vežiojusi iš kanalo vagos pašalintą dumblą. Matyt, vanduo Nemune žemiau Kauno HES nuslūgo tiek, kad baržai plaukti šansų neliko... Matyt, belieka laukti vandens lygio pakilimo...
Comment
-
Parašė r08n Rodyti pranešimą
http://www.kaunas.lt/index.php?3553072664
Comment
-
Del krovinių uosto statybos Marvelėje. Jau yra laimėtojas!
http://www.liwa.lt/documents/0000/vi...ulymu_eile.pdf
Naujos Marvelės krovininės prieplaukos Kaune I etapo statybos darbų pirkimas
Informacija apie sudarytą pasiūlymų eilę
Išnagrinėjus ir patenkinus tiekėjo pretenziją, šiame pirkime sudaryta nauja pasiūlymų eilė:
1. UAB „Kamesta“- pasiūlymo kaina 9 460 621,54 Lt;
2. UAB „Hidrostatyba“- pasiūlymo kaina 12 574 536,76 Lt;
3. AB „Kauno tiltai“ – pasiūlymo kaina 12 979 774,10 Lt.
Laimėjusiu pripažintas UAB „Kamesta“ pasiūlymas ir nuspręsta su šiuo tiekėju sudaryti viešojo statybos darbų pirkimo sutartį. Perkančioji organizacija negali sudaryti pirkimo sutarties anksčiau negu po 15 dienų nuo rašytinio pranešimo apie jos priimtą sprendimą išsiuntimo pretenziją pateikusiam tiekėjui, suinteresuotiems kandidatams ir suinteresuotiems dalyviams dienos. T.y. pirkimo sutartis bus sudaryta ne anksčiau kaip 2012 m. rugsėjo 21 d.
Comment
-
Žemsiurbė padės visiems, tik ne gamtai?
Nemuno žemupyje ties Uostadvariu visu korpuso ir gruntolaidžio ilgiu išsirangė žemsiurbė „Nemuno 11“. Ji užgulė dugno seklumas, rašo lrytas.lt.
„Žemsiurbė pagilins laivakelį į Uostadvario žiemos uostą, kad dugno sąnašos netrukdytų “, - užkalbintas sakė vietinis gyventojas, ilgametis vidaus vandens kelių prižiūrėtojas kapitonas Steponas Gintalas. Pasak jo, kai šis laivakelis bus garantinio 1,5 metro gylio, žemsiurbę vilkikas per žiotis nutemps į dešinįjį intaką Miniją. Ši pakankamai gili upė įteka į Atmatą kitapus Uostadvario.
Comment
-
O kam tie tiltai buvo naudojami?
Parašė Prodigal Stranger Rodyti pranešimąJurbarko uostas. Be galo liūdna ir graudu matyti visa tai...
Tiltas Nr. 1
Tiltas Nr. 3.
Tiltas Nr. 2.
Comment
-
Laivybos Nemuno upe ypatumai
Pasigirdus kalboms, kad Nemunas dabar labai seklus, kad juo plaukti neįmanoma, klaipėdietis Kęstutis Grigaitis nusprendė pats tuo įsitikinti, kai tik pasitaikė proga išbandyti naujai pastatytą upinį katamaraną, pritaikytą vandens turizmui. "Šia upe plaukti galima, ji tikrai graži, įspūdžių daug, tačiau civilizuotu būdu pasipildyti degalų atsargas, išskyrus Šilutės uostelį, nėra kur", - sakė jis grįžęs.
UAB "Etnos ekspozicija" generalinis direktorius K. Grigaitis norėjo savo akimis pamatyti, kaip atrodo tos brangios investicijos į Nemuno vandens turizmą naudojant Europos Sąjungos (ES) paramą. Vien tik įvairioms turizmo galimybių studijoms buvo išleisti 200 tūkst. Lt, o prieplaukoms ir uosteliams statyti - net 40 mln. Lt. Projektai įgyvendinti prieš dvejus metus, tačiau apie tai, kaip tos prieplaukos naudojamos, iki šiol daugiau nieko nebuvo girdėjęs.
Comment
-
-
1974 m. keleivinį Nemuno laivyną sudarė 5 „Moskvič“ , 2 „Zaria“ tipo laivai, 4 „Raketos“. Krovininį laivyną aptarnavo apie 20 savaeigių 300 t. ir nesavaeigių 600 t. talpos baržų ir buksyrų. Be šių laivų Kauno techninio ruožo žinioje buvo žemsiurbių, žemkasių, katerių, brandvachtų, kurą vežiojantys laivai, plaukiojantieji kranai ir net laivas-biblioteka. Tais laikais Kauno vandens techniniame ruože, Kauno uoste ir keleivių prieplaukoje, Kauno laivų remonto įmonėje dirbo per 500 žmonių. Tais laikais trasa nuo Kauno iki Nemuno žiočių buvo modernus, nužymėtas 700 navigacinių ženklų, visą parą veikiantis vandens kelias. Garantuojamas upės gylis nuo Kauno iki Jurbarko – 1,15 m., toliau iki Rusnės - 1,5 m.
Jei tikėti 70-tųjų metų laivybos tvarkaraščiais, tai Kauno- Nidos- Klaipėda maršrutu plaukiojo trys „Raketa-02“, 03, 04 laivai. Keleivinė navigacija prasidėdavo gegužės pradžioje ir baigdavosi spalio mėnesį. Iki rugsėjo 10 d. „Raketos“ tipo laivai į Klaipėdą plaukdavo du kartus per dieną. Trasos ilgis 273 km., išplaukdavo iš Kauno prieplaukos 8.00 val.ir 15.30 val. Kelionėje laivas keletui minučių sustodavo: Vilkijoje, Plokščiuose, Jurbarke, Tilžėje(Sovietck), Rusnėje, Nidoje, Juodkrantėje. Kelionė užtrukdavo apie penkias valandas, laivas skriedavo 65 km. per valandą greičiu. Viduje salono veikdavo bariukas, keleiviams leisdavo išeiti atsigaivinti į triukšmingąjį galinį laivo denį.
Apie 80- uosius ir man teko plaukti „Raketa“ į Nidą, kelionė paliko neišdildomus prisiminimus. Pamenu Kuršių mariose kilo didelės bangos, laivas sulėtino greitį ir nugrimzdo beveik iki langų į vandenį, ėmė siūbuoti. Kapitono paliepimu išsigandę keleiviai buvo varinėjami iš vieno salono šono į kitą, o mes keletas vaikų laivo priekyje žiūrėjom į šėlstančias bangas.
Be greitaeigių „Raketų“ iš Kauno senamiesčio prieplaukos plaukiodavo ir lėtaeigiai keleiviniai laivai tai „Zaria“ ir „Moskvič“. Sezono metu jie padėdavo keleiviams nusigauti į kolektyvinius sodus, pionierių stovyklas, pakrantės kurortus – Kačerginę, Kulautuvą, Lampėdius. Esu keletą kartų plaukęs „Zaria“ir vadinamaisiais garlaiviais „Moskvič“, bet apie juos gal kokį kitą kartą.
"Zaria" savo gimtinėje.
"Moskvič" tipo laivai.
Iš K.Bartkaus, R.Darškaus, Valiaus.V prisiminimų.Paskutinis taisė Ramūnas kns; 2013.03.03, 20:20.Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
www.airfoto.lt
Comment
Comment