/\ aš manau, kad jie nesivaiko didelių pelnų, nors pelnas apie $500mln. Svarbu, kad pritraukti turistų, kurie dar ir NT nusipirktų. Bet čia tik teorija.
Jei kas netingit, galima palyginti kaštus, gal ten atsispindėtų tas pigesnis kuras. Bet čia jau tada gaunasi subsidija.
Nežinau, ar kuras tiesiogiai susijęs, bet subsidijos, be abejo, atlieka vaidmenį. Bet net ir su subsidijomis pirkti 140 vienetų A380'ų yra WTF.
Deja, bet Vilniuje takas per trumpas A 380 nutūpti, net sukvietę lenkus, gudus ir latvius nepririnktume pilno
O jei rimtai, tai visos trys bendrovės: Emirates/Qatar/Etihad, turi savo hub'us išsidėsčius vos keli šimtai kilometrų vienas nuo kito. Jos visos atima didelius srautus, tiek iš Azijos tiek Europos bendrovių. Ir labai paprastai, jos turi lėšų dideliems lėktuvams. O kuo didesnis lėktuvas, tuo pigesnė kėdės savikaina.
A380 turbūt pakeis augančius maršrutus, kuriuos aptarnauja b777. Pridėkim dar 150 naujos kartos b 777, bei A 350. Srautai, kuriuos jie galės pervežt bus įspūddingi.
Maža to jos yra suinteresuotos ten tik išoriniais, bet ir vidiniais Europos srautais, tai puikiai parodo jungimasis su "Air Berlin" ar investicijos į "Al Italia".
"Qatar" atlikinėja vidinius Azijos reisus.
Nežinau, ar kuras tiesiogiai susijęs, bet subsidijos, be abejo, atlieka vaidmenį. Bet net ir su subsidijomis pirkti 140 vienetų A380'ų yra WTF.
Manau, čia panaši avantiūra kaip Dubajaus apstatymas dangoraižiais, tik lėktuvas paklausi prekė, bet kada gali išsiparduoti. Įdomu, naudoto lėktuvo kaina daug krenta? Nes kiek girdėjau, detalių tarnavimo laikas skaičiuojamas gana tiksliai - valandomis.
Labai nuo daug ko priklauso lėktuvo kaina: skrydžio valandų, nusileidimų skaičiaus, lėktuvo patobulinimų (upgrade). Bet lėktuvo, kaina nekrenta taip, kaip automobilių, jie gan ilgai "išlaiko" vertę. "Emirates" atveju, užtruktų, kol rinka sugebėtų įsisavinti 140 A380, 150 b777.
Nes net pardavinėjant juos mažesne kainą nei rinkos, vienetas kainuotų, kokie 700-800 mln. lt. O tam, kad įsigyti A380 reikia turėti didžiulius srautus, eksplotacijos kaštai irgi beprotiški.
Žinoma, tai užtruks ne vienerius metus, kol visi A380 bus pagaminti, dalis pakeis senesnius, kažkiek gal bus parduotų. Bet jų planas ir yra augti, o A380 yra greičiausias kelias į tai.
Vargu ar jie žiūri į A380, kaip į tiesioginę investiciją, manau visų pirma jie žiūri į tranzitinio srauto auginimą per Dubajų (žmonės laukdami kito lėktuvo, palieka daug pinigų oro uoste), kitas dalykas siūlydami mažesnę kainą už geresnę kokybę, jie žudo kitas avialinijas, operuojančias tarp Europos-Azijos/Australijos. Reikia nepamiršti ir ambicijos -būti pirmiems.
/\ aš tik riziką bandžiau primesti. Aš manau, kad dempinguos kitas avialinijas. Jų tikslas didelės apyvartos, o tada uždirbs ne vien iš didelės apyvartos bet ir sąlyginai monopolio.
Rusija ir Kinija artimiausiu metu pradės plataus korpuso tolimojo nuotolio lėktuvo gamybą. Atitinkama sutartis tarp Jungtinės lėktuvų gamybos korporacijos (JLGK) ir Kinijos kompanijos COMAC buvo pasirašyta antradienį Šanchajuje per oficialių Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Kinijoje. Apie tai pranešama oficialiame Rusijos lėktuvų gamybos koncerno pranešime.
Nauji Swedavia duomenys byloja, kad šių metų birželio mėnesį reikšmingai padidėjo keleivių skaičius Stokholmo Arlanda (ARN) oro uoste. Bendras keleivių srautas birželį šiame oro uoste padidėjo 13%, o bendras keleivių srautas šalyje padidėjo 11%. Per pirmąjį šių metų pusmetį keleivių skaičius oro uostuose Švedijoje padidėjo 8%. Pastaraisiais metais didžiausias oro uostas aptarnavo virš 20 mln. keleivių ir jų skaičius vis didėja. Stokholmo Arlanda yra vienas iš 10 pasaulio oro uostų, kuriame pastebimas žymus keleivių skaičiaus didėjimas nuo 2010 m. (wiki)
Comment