Pastebėjau, jog forume šių troleibusų fotografijų nėra, tad nusprendžiau juos sumedžioti ir nufotografuoti P.S. Visi fotografuoti troleibusai yra rezerviniai.
Škoda 14Tr numeris 2410, Pašilaičiai, Skalvių žiedas. Stovi rezerve
Škoda 14Tr numeris 1455, Saulėtekis, Senosios plytinės žiedas, 19 maršrutas.
Škoda 14Tr numeris 1417, Saulėtekis, Senosios plytinės žiedas, 14 maršrutas
Paskutinis taisė digital; 2025.01.13, 17:50.
Priežastis: atkurtos nuotr.
Buves rezervinis troleibusas, odabar priskirtas normaliai į linija, numeris 1577 po kapitalinio remonto, Saulėtekis, Senosios plytinės žiedas, 21 maršrutas.
Tai ką reiškia tobulėji, kai paties nuotraukos kreivos, troleibusas ne visas kadre ar užstotas mašinos, fotografuota per toli, prieš saulę arba šešėlyje? Jei mano foto labai prastos kokybės, tai tokių aš bent jau į forumo albumą nekeliu.
Ačiū Nadhob! Įspūdingi kadrai. Įdomūs puslapiai, tačiau labai retai atnaujinami.
Tais laikais jau buvo nurašomi pirmieji Skoda 9Tr troleibusai, vienas iš jų buvo pritaikytas kaip dispečerinė Žvaigždžių žiede 1976-77 metais. Gaila numerio nežinau.
Elementaru. Nuotraukoje aiškiai matosi žmonių veidai, kurie nėra vieši asmenys ir juos fotografuoti be jų sutikimo - draudžiama. Tai galioja ir troleibuso vairuotojai (troleibusą fotografuoti galima, bet vairuotojo veidas nuotraukoje neturėtų matytis).
Kur parašyta, kad fotografuoti žmones, net ir be jų sutikimo, viešoje vietoje yra draudžiama ?
Ištrauka iš LR visuomenės informavimo įstatymo:
13 straipsnis. Asmens teisių, garbės ir orumo apsauga
1. Siekiant nepažeisti asmens teisių, apsaugoti jo garbę ir orumą, renkant ir viešai skelbiant informaciją draudžiama:
1) be asmens sutikimo filmuoti, fotografuoti, daryti garso ir vaizdo įrašus fizinio asmens gyvenamojoje patalpoje, fizinio asmens privačioje namų valdoje ir jai priklausančioje aptvertoje ar kitaip aiškiai pažymėtoje teritorijoje, nepaisant to, ar tas asmuo yra nurodytose vietose;
2) filmuoti, fotografuoti ar daryti garso ir vaizdo įrašus neviešų renginių metu be organizatorių, turinčių teisę rengti tokius renginius, sutikimo;
3) filmuoti ir fotografuoti žmogų ir naudoti jo atvaizdus reklamai visuomenės informavimo priemonėse be šio žmogaus sutikimo;
4) filmuoti ir fotografuoti asmenį su aiškiais fiziniais trūkumais be šio asmens sutikimo arba filmuoti ir fotografuoti asmenį jam esant bejėgiškos būklės dėl sveikatos sutrikimo;
5) filmuoti, fotografuoti vaiką ar daryti jo garso ir vaizdo įrašus be nors vieno iš tėvų, globėjų ar rūpintojų ir paties vaiko sutikimo. Draudžiama naudoti vaikų fotografijas, garso ar vaizdo įrašus erotinio, pornografinio ir smurtinio pobūdžio informacijose;
6) be mirusiojo ar žuvusiojo šeimos narių sutikimo filmuoti, fotografuoti mirusįjį ar žuvusįjį stambiu planu ar daryti jo vaizdo įrašus.
2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyti draudimai netaikomi fiksuojant teisės pažeidimus ir šio įstatymo 14 straipsnio 3 dalyje nurodytais atvejais.
Juo labiau, kad fotografavimo objektas yra ne žmonės. Ir nereikia prieiti iki absurdų, kai žmonės nuotraukose tampa "beveidžiais" ar dangstomi visų automobilių numeriai, nes tai atrodo tiesiog juokingai.
Visiškai pritariu sleader. Jeigu žmogus į viešąją vietą išeina nedangstydamas veido bei neuždengdamas plėvele automobilio numerio, vadinasi, jis jau neturi teisės reikšti pretenzijų, jei kas tyčia ar netyčia nors pamatė jo veidą/numerį. Vistiek, jei jau išeini už savo namo ribų, tai tave tikrai gali pamatyti mažų mažiausiai kiti praeiviai. Tai koks skirtumas, jeigu kas nors ir internete pamatys? Vistiek pagal veido nuotrauką nesužinosi nei asmens pavardės, nei vardo ar kokių kitų asmens duomenų.
Tas pats ir su stebėjimo kamerom, kurias daugelis kritikuoja.
2. Asmens sutikimo nereikia, jeigu šie veiksmai yra susiję su visuomenine asmens veikla, jo tarnybine padėtimi, teisėsaugos institucijų reikalavimu arba jeigu fotografuojama viešoje vietoje. Tačiau asmens nuotraukos (jos dalies), padarytos šiais atvejais, negalima demonstruoti, atgaminti ar parduoti, jeigu tai pažemintų asmens garbę, orumą ar dalykinę reputaciją.
Taigi, klausimas ar tie žmonės, kurie pateko į kadrą aiškiai matė, jog juos fotografuoja ir ar galėjo pasinaudoti teise uždrausti kažkur publikuoti nuotraukas? Jei ne, tai jau yra jų teisių pažeidimas.
Taigi, klausimas ar tie žmonės, kurie pateko į kadrą aiškiai matė, jog juos fotografuoja ir ar galėjo pasinaudoti teise uždrausti kažkur publikuoti nuotraukas? Jei ne, tai jau yra jų teisių pažeidimas.
O kur parašyta, kad minėti žmonės apskritai turi minėtą teisę drausti kažkur publikuoti tas nuotraukas?
O kur parašyta, kad minėti žmonės apskritai turi minėtą teisę drausti kažkur publikuoti tas nuotraukas?
Tačiau asmens nuotraukos (jos dalies), padarytos šiais atvejais, negalima demonstruoti, atgaminti ar parduoti, jeigu tai pažemintų asmens garbę, orumą ar dalykinę reputaciją.
Comment