Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus viešasis transportas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė eigh Rodyti pranešimą

    Viena vertus, pavyzdinis pokytis, kai iš dviejų retai kursuojančių maršrutų atsiranda vienas bent su kažkiek padoresniu tvarkaraščiu. Kita vertus, dėl atsiradusio pavingiavimo per Lazdynus, kelionė nuo Pilaitės iki Stoties prailgės 11 min. Žinoma, greitesne alternatyva tampa 4G autobusas + 7 troleibusas (su persėdimu Narbuto st.), bet kyla rizika, kad 7 troleibusas atvažiuos arba sausakimšas, arba išvis neatvažiuos, nes yra strigęs Žvėryno kamštyje (buvo keltos nuotraukos anksčiau šioje temoje).

    Tai tik parodo, kaip Vilniui reikia stuburinio tramvajaus arba bent jau dabartinių maršrutų pertvarkos, radikalesnio dažninimo ir didesnės talpos transporto priemonių, nes pavieniai pokyčiai, tokie kaip šis, sprendžia tik dalį problemų, bet sukuria naujų.
    Arba Sietyno st. persėsti į 2G/16 tr. Dėl tramvajaus, tai šis meras labai aiškiai pademonstravo priešiškumą šiai transporto priemonei. Aš net nemanau, kad čia jo asmeninė nuomonė. Jis yra prieš greičiau, nes "to nenori žmonės". Pažiūrėkit komentarus kiekvienąkart, kai madeinvilnius ką nors parašo apie tramvajų ar metro. Čia viena. O ir kalbant apie žmones, mane patį labai pradeda erzint kaip jie pradeda kišti tą nacionalinį stadioną. Taip išeina, kad kol tas prakeiktas stadionas nebus užbaigtas, nieko negalima imtis.

    Comment


      Parašė sindiktas Rodyti pranešimą

      Arba Sietyno st. persėsti į 2G/16 tr. Dėl tramvajaus, tai šis meras labai aiškiai pademonstravo priešiškumą šiai transporto priemonei. Aš net nemanau, kad čia jo asmeninė nuomonė. Jis yra prieš greičiau, nes "to nenori žmonės". Pažiūrėkit komentarus kiekvienąkart, kai madeinvilnius ką nors parašo apie tramvajų ar metro. Čia viena. O ir kalbant apie žmones, mane patį labai pradeda erzint kaip jie pradeda kišti tą nacionalinį stadioną. Taip išeina, kad kol tas prakeiktas stadionas nebus užbaigtas, nieko negalima imtis.
      Man atrodo „prieš“ dėl to, kad tramvajų būtų sunku „liberalizuoti“ privatiems vežėjams. Kaip ir dėl troleibusų.

      Comment


        Parašė sindiktas Rodyti pranešimą
        Taip išeina, kad kol tas prakeiktas stadionas nebus užbaigtas, nieko negalima imtis.
        "Prakeiktas stadionas" (C)(R)

        Comment


          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Man atrodo „prieš“ dėl to, kad tramvajų būtų sunku „liberalizuoti“ privatiems vežėjams. Kaip ir dėl troleibusų.
          Jeigu apie žmones, kad jie prieš, tai spėju dėl to, jog bijotų vairuoti šalia tramvajaus. Ir būtų mieste vietų, kur reiktų važiuoti ta pačia juosta kaip tramvajus. Bet suprantama, jog ko nežinome, nemokame, to ir bijome, bei nenorime.
          O meras tik daro tai, ko nori žmones. Nesvaru ar tai gerai miestui, ar blogai.

          O kodėl negalima atiduoti troleibusų ar tramvajų maršrutų privačiam vežėjui?

          Comment


            Parašė Horn Rodyti pranešimą
            Jeigu apie žmones, kad jie prieš, tai spėju dėl to, jog bijotų vairuoti šalia tramvajaus. Ir būtų mieste vietų, kur reiktų važiuoti ta pačia juosta kaip tramvajus. Bet suprantama, jog ko nežinome, nemokame, to ir bijome, bei nenorime.
            Būtų įdomu išsami apklausa ar žmonės už/prieš tramvajų ir kokios priežastys. Deja neteko tokios matyti.

            Parašė Horn Rodyti pranešimą
            O kodėl negalima atiduoti troleibusų ar tramvajų maršrutų privačiam vežėjui?
            Teoriškai galima. Turbūt tektų nuomoti depą ar troleibusų parką, imti infrastruktūros mokestį už bėgius/laidus, kuriuos toliau prižiūrėtų savivaldybė... Vairuotojų ar mašinistų irgi kaip nors rastų. Bet tai yra n kartų sudėtingiau nei autobusai kur nėra jokių infrastruktūrinių apribojimų.

            Comment


              Parašė Horn Rodyti pranešimą
              O kodėl negalima atiduoti troleibusų ar tramvajų maršrutų privačiam vežėjui?
              Viskas įmanoma, mūsiškiai net traukinių neperka naujai Rail Baltica II, nes tikisi, kad mistiškai atsiras vežėjas, sandėlyje užkaupęs kelias dešimtis greitųjų traukinių.

              Šiaip tai taip, akivaizdu, kad VMS visomis išgalėmis bando nusikratyti viešojo transporto, nes mato, kaip sunkiai sekasi tvarkytis. Bet problema, manau, yra tai, kad tramvajus beveik neabejotinai taptų antru stadionu - užtruktų, išbrangtų, o meras juk nenori palaidoti antrosios kadencijos.

              Comment


                Parašė sindiktas Rodyti pranešimą

                <...> Taip išeina, kad kol tas prakeiktas stadionas nebus užbaigtas, nieko negalima imtis.
                Lygiai taip pat, kol nebus užbaigti kelio rekonstrukcijos darbai Sakalaičių ir Kelmijos soduose, tol apie traukinio sustojimą bus galima tik pasvajoti bet čia jau kita tema.
                Daugiau mano nuotraukų >>
                Mano rajonas ir apylinkės >>

                Comment


                  Deja, Meiželytė nepaneigė, kad bus naikinamas kontaktinis tinklas Basanavičiaus g. O vis norėdavau tikėti, kad čia tik pletkai.

                  https://www.facebook.com/share/p/yrV9LbYdaRcDa7U6/

                  Comment


                    O kas būtų blogai jei panaikintų? Perkami troleibusai gali 20 km nuvažiuoti autonomine eiga, tai jie niekur nedingtų, tik a) būtų švaresnė vizualinė erdvė b) nereikėtų tvirtinti kontaktinio tinklo prie paveldo pastatų, taip juos pamažu ardant.

                    Comment


                      Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
                      O kas būtų blogai jei panaikintų? Perkami troleibusai gali 20 km nuvažiuoti autonomine eiga, tai jie niekur nedingtų, tik a) būtų švaresnė vizualinė erdvė b) nereikėtų tvirtinti kontaktinio tinklo prie paveldo pastatų, taip juos pamažu ardant.
                      Troleibusai su autonomine eiga turėtu būti naudojami maršrutų pratesimui į miestų pakraščius. Pavyzdžiu 10/17 pratesti iki Metalo gatvės. Dėl žadamo kontaktinio tinklo keitimo centre tai tampa nelabai įmanoma. Be to jei kontaktinis tinklas bus panaikintas tarkim Pylimo gatvėje, reikės labai daug troleibusų su autonomine eiga, kurie žinoma yra brangesni.

                      Comment


                        Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
                        O kas būtų blogai jei panaikintų? Perkami troleibusai gali 20 km nuvažiuoti autonomine eiga, tai jie niekur nedingtų, tik a) būtų švaresnė vizualinė erdvė b) nereikėtų tvirtinti kontaktinio tinklo prie paveldo pastatų, taip juos pamažu ardant.
                        Turint omenyje dabartinę praktiką, jei autonominė rida suges – jos niekas netvarkys, o baterijų talpai smarkiai sumažėjus niekas naujų baterijų nepirks ir nekeis. Ir tada turėsim Basanavičiaus gatve važiuojančius dyzelius. Vat šitai ir būtų blogai.
                        Lietuva visiems.

                        Comment


                          Nu kodėl taip pesimistiškai? Elektromobilių baterijoms dabar duodama daugiau nei 10 metų garantijos, o čia gi jiems nereikia net dešimtadalio jų resurso Basanavičiaus gatvės pravažiavimui (ji iš viso 1km ilgio). Mane labiau domina kitas klausimas - kaip bus vėl uždedami ūsai, vėl užvažiavus ant tinklo? Ar rankomis, ar yra kokios automatizuotos sistemos?

                          Comment


                            Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
                            Nu kodėl taip pesimistiškai? Elektromobilių baterijoms dabar duodama daugiau nei 10 metų garantijos, o čia gi jiems nereikia net dešimtadalio jų resurso Basanavičiaus gatvės pravažiavimui (ji iš viso 1km ilgio). Mane labiau domina kitas klausimas - kaip bus vėl uždedami ūsai, vėl užvažiavus ant tinklo? Ar rankomis, ar yra kokios automatizuotos sistemos?
                            Esu matęs vaizdo įrašą, kaip Rygoj ūsai yra pakeliami automatizuotai, vairuotojui nereikia išlipti. Tai gal ir čia taip bus. Įtariu, kad jei bus panaikintas tinklas ten, greičiausiai bus panaikintas ir 12 tr maršrutas. Del Pylimo g, nežinau. Ten labai daug troleibusų važinėja.

                            Bendrai vizualinės taršos argumentas man atrodo nerimtas. Dėl dyzelio, nėra taip, kad ES draus miesto gatvėmis nuo 2030 riedėt dyzeliniams autobusams?

                            Comment


                              Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
                              Nu kodėl taip pesimistiškai? Elektromobilių baterijoms dabar duodama daugiau nei 10 metų garantijos, o čia gi jiems nereikia net dešimtadalio jų resurso Basanavičiaus gatvės pravažiavimui (ji iš viso 1km ilgio). Mane labiau domina kitas klausimas - kaip bus vėl uždedami ūsai, vėl užvažiavus ant tinklo? Ar rankomis, ar yra kokios automatizuotos sistemos?
                              Žiūrint koks dydis. Kuo didesnė baterija, tuo geriau laiko. Jei tokio pakraunamo baterija bus pilnai pakraunama ir iškraunama kelioliką kartų per dieną tai gali ilgai nelaikyt. Kaip neretai būna su pluginhibridais jei naudojami pagal paskirtį.

                              Comment


                                Parašė sindiktas Rodyti pranešimą

                                Esu matęs vaizdo įrašą, kaip Rygoj ūsai yra pakeliami automatizuotai, vairuotojui nereikia išlipti. Tai gal ir čia taip bus.
                                Įdomu kaip tie ūsai ant kontaktinio tinklo pataiko. Čia gi juvelyrika yra taip tiksliai privažiuoti, kad pakeliant iš kabinos užsimontuotų.

                                Parašė sindiktas Rodyti pranešimą

                                Bendrai vizualinės taršos argumentas man atrodo nerimtas.
                                Aš irgi taip galvojau kol labiau nepakeliavau po pasaulį ir neapsižiūrėjau (toje pačioje Varšuvoje Nowy Šwiat gatvė, kaip gerai atrodo be kontaktinio tinklo, su elektra varomais autobusais). Nes objektyviai žiūrint, tai yra tarša. Taip, ne pati didžiausia, bet tarša nonetheless. Ir jeigu šiuolaikinės technologijos leidžia tos taršos atsisakyti neprarandant funkcionalumo, tai aš visom rankom už.

                                Comment


                                  Įdomu, kaip kraunamos tos baterijos - ar reikia sustoti, ar baterija gali krautis iš kontaktinio tinklo važiuojant. Jeigu antras variantas, tai kontaktinio tinklo centre nuėmimas maršrutų pratęsimui netrukdo.

                                  7 troleibuso pratęsimas iki Fabijoniškių per Perkūnkiemį galėtų būti pirmasis testas. Atkarpa trumpa, infrastruktūra yra - pirmyn

                                  Comment


                                    Parašė eigh Rodyti pranešimą
                                    Įdomu, kaip kraunamos tos baterijos - ar reikia sustoti, ar baterija gali krautis iš kontaktinio tinklo važiuojant. Jeigu antras variantas, tai kontaktinio tinklo centre nuėmimas maršrutų pratęsimui netrukdo.
                                    Kažkur Feisbuke skaičiau kad gali krautis važiuojant. Visa esmė tame. Bet gal labiau nusimanantys gali patvirtinti arba paneigti.

                                    Comment


                                      Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą

                                      Kažkur Feisbuke skaičiau kad gali krautis važiuojant. Visa esmė tame. Bet gal labiau nusimanantys gali patvirtinti arba paneigti.
                                      Tai tuomet viskas gerai. Juolab, Basanavičiaus g. važiuojančių 6 ir 12 troleibusų nelabai ir yra kur pratęsti, tai baterijos turėtų laikyti normaliai. Ateityje, kai bus daug autonominių troleibusų, visai nesupykčiau, jeigu panaikintų laidus ir prie Kudirkos aikštės, Sodų, Gėlių gatvėse, bet su sąlyga, kad tuo pačiu jas normaliai humanizuotų, nes dabar laidai tose gatvėse tikrai nėra didžiausia problema.

                                      Comment


                                        Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą

                                        Įdomu kaip tie ūsai ant kontaktinio tinklo pataiko. Čia gi juvelyrika yra taip tiksliai privažiuoti, kad pakeliant iš kabinos užsimontuotų.

                                        Tokiu atveju įrengiamos gaudyklės, kurios nukreipia ūsus ant KT.

                                        Comment


                                          Parašė Ignalina Rodyti pranešimą

                                          Tokiu atveju įrengiamos gaudyklės, kurios nukreipia ūsus ant KT.
                                          Vienas niuansais: trosų išvyniojimas turi veikti, tad jo negalima remontuoti lipnia juosta ir medvaržčiais.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X