Pataisysiu dėl nurašytų autobusų: nurašyti yra tik turkiški MB, o likę Soliariai, Citaro ir Ikarus EAG yra užkonservuoti, t.y. numesti patvory, nes šiuo metu nereikalinga jų tiek. Tame puslapyje out of service reiškia, kad jis nevažiuoja, bet dar nenurašytas.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[LV] Viešasis transportas Latvijoje
Collapse
X
-
Na, tai praktiškai, jei nuramesti patvoryje, reiškia, kad vargu ar jau bevažinės. TYra skelbiama, kad Rygoje yra virš 400 autobusų. Realiai nemaža dalis jų jau niekada nebus naudojami.
Reikia pripažinti, kad su transporto priemonių įsigijimu Rygoje yra vykdoma geresnė politika. Padėvėti autobusai buvo perkami tik nepriklausomybės pradžioje. Nuo 1997 m. pradėti pirkti nauji autobusai, padėvėtų tuo metu buvo įsigyta nedaug ir jų jau nebėra. Apsiribota tik 3 gamintojų autobusais ir jų modelių įvairovė nedidelė, kas leidžia taupyti eksploatacines lėšas ir lengviau bei pigiau remontuoti. Tuo tarpu Vilniuje, Kaune ir kituose AP daug skirtingų modelių autobusų ir tai apsunkina bei pabrangina jų eksploataciją. Beje, paskutinieji Ikarusai 280 nurašyti 2006 m., o 260 dar metais anksčiau.
Padėvėtų Škoda 14Tr troleibusų taip pat buvo nupirkta vos keletas, naujų pirkimas pradėtas 1998 m. (Škoda 14 Tr), kai paskutiniai sąjunginio paskirstymo buvo Škoda 15Tr 1991 m.
Tramvajų amžius solidesnis, bet jie ir skirti ilgesniai eksploatacijai nei autobusai ar troleibusai. Seniausi tramvajai yra 1976 m. o naujausi 1990 m., neskaitan kol kas vienintelio žemagrindžio, pirkto šiemet.
Dar pataisiau ankstesnį pranešimą, nes vietoj MB Citaro nuotraukos buvau įdėjęs tą pačią Ikaruso nuotrauką.Paskutinis taisė Al1; 2010.07.28, 08:42.
Comment
-
Šiuo metu Rygoje yra 20 troleibusų maršrutų, numeracija nuo 1 iki 27, bet nėra 2, 6, 8, 10, 12, 21 ir 26.
Troleibusai yra antroje vietoje po autobusų pagal pervežamų keleivių skaičių.
Rygoje yra du troleibusų parkai.
Škoda 14Tr nykstanti rūšis. Seniausi jų yra 1988 metų, bet jau visi nebenaudojami. Vos kelios keturioliktos Škodos, pagamintos 1989 m., vis dar važinėja. Yra 1996 m. gamybos troleibusas, nupirktas 1999 m. iš Uzbekistano ir tų pačių metų gamybos nupirktas iš Lenkijos 2000-aisiais. 1997 metais nupirkta partija naujų troleibusų. 1998 metais nupirkta partija 14TrM, bet didžioji jų dalis jau nebenaudojama. Taip pat 2000-aisiais buvo įsigytas paskutinis Škoda 14Tr serijos troleibusas - mažai naudotas tų pačių metų gamybos iš Slovakijos.
Būnant Rygoje, aš mačiau tik vieną Škodą 14Tr ir dvi 14TrM.
Du kartus pagavau tą patį Nr. 11167. Beje, vieną iš seniausių, t.y. pagamintų 1989 m.
Seniausi Škoda 15Tr serijos troleibusai yra 1989-1991 m. gamybos. Dauguma jų vis dar naudojami. 1998 m. ir 2000 m. buvo nupirkta partija Škodų 15TrM.
Amžių sandūroje Ryga pirko nedidelį kiekį baltarusiškų troleibusų:
1999 m. vieną AKSM-333 (dvigubas), o 2001 m. dar devynis šiuos troleibusus. Kas sakė, kad jie rūdija patvoryje? Visi jie nurodyti http://riga.mashke.org/Riga-Troll/List/activ_eng.htm kaip važiuojantys, o ir man pačiam teko ne vieną jų matyti ir netgi vienu važiuoti.
Važiuoja pakankamai dinamiškai, minkštai, nekrato. Salone daug tyliau nei "Vytauto" salone. Tik nuvylė prastos kokybės salono apdaila. Panaudotos gan prastos medžiagos. Apdailos lakštai pageltę, pakeitę spalvą, grindys nunešiotos, turėklų dažai apsitrynę. Važiuojant per duobes girdisi barškėjimas, girgždėjimas. Visgi važiuojant lygiu keliu jokių pašalinių garsų negirdėjau. Tiesa, sėdynės išsilaikiusios gerai. Iš kitos pusės, tai netgi iš naujų Škodų salono remontas Lietuvoje darytas ne po beveik dešimties metų eksploatacijos, o anksčiau. Gi baltarusiško troleibuso salonas gamyklinis ir jokio didesnio remonto dar nematęs.
Taip pat yra vienas 2000 metų AKSM-321 (analogiškas 333, tik trumpas) ir vienas 2003 metų MAZ-103T. Jų aš nemačiau.
2000 m. buvo nupirkti du Solaris Trollino 18 I, o 2004 m. jų nupirkta 25 vnt. 2005 m. nupirkti 8 vnt. Solaris Trollino 18 III su Ganz transelektro įranga ir 17 su Ganz-Škoda įranga.
Taigi, Solarių yra 50 vnt. Nežinau, ar visuose, bet tais troleibusais, kuriais važiavau, yra kondicionieriai.
Didžiausią troleibusų dalį sudaro Škoda 24Tr Irisbus. Jie pirkti 2007-2009 m. Dalis 2008 metų troleibusų turi dyzelinius generatorius, o 2009 metų pirkimo toleibusai visi su dyzeliniais genratoriais. Iš viso yra 60 troleibusų be generatorių ir 100 vnt. su generatoriais. Visi su kondicionieriais. Jie veikia net ir važiuojant su generatoriumi.
Šios Škodos man patiko. Dyzelinis generatorius dirba tyliau ir mažiau vibruoja nei autobuso variklis. Tai puikiai jaučiama važiuojant troleibusu. Gatvėje taip pat troleibusas skleidžia mažiau triukšmo nei autobusas. Troleibusas, varomas generatroiaus gaminama energija, lengvai įveikia įkalnes ir važiuoja apie 40-50 km/h greičiu. Ko visiškai pakanka mieste.
Beje, Latvijoje troleibusai neturi valstybinių numerių. Netgi naujosios Škodos 24Tr Irisbus su dyzeliniais generatoriais.
Pantografų nuleidimas automatinis, pakėlimas taip pat. Prisijungimui prie kontaktinio tinklo automatiškai naudojami tokie primityvūs įtaisai.
Šiuo metu dalis 9 ir 27 maršrutų troleibusų trasų nuo Akmeninio tilto iki Stoties aikštės yra be kontaktinio tinklo. Važiuojant link stoties, kontaktinis tinklas baigiasi stotelėje pervažiavus tiltą. Važiuojant nuo stoties, troleibusai per tiltą važiuoja varomi generatorių energijos, o prie kontaktinio tinklo prisijungia pirmosiose stotelėse už tilto, kurios 9 ir 27 maršruto troleibusams yra skirtingose vietose.
Paskutinis taisė Al1; 2010.07.28, 22:18.
Comment
-
Kas liečia tuos nesančius maršrutus, tai galiu papildyti:
2 uždarytas dėl nerentabilumo. Jį pakeitė pratęstas 48 autobusas. Tai buvo unikalus maršrutas - nesusisiekė su bendru tinklu (Sarkandaugava - Mežaparks).
6 uždarytas dėl nerentabilumo (Ratslaukums - Agenskalna Priedes)
8 neseniai pernumeruotas į 27, nes bobutės nesugeba atskirti 8 autobuso, nuo 8 troleibuso (mat prie Stoties jie turi bendrą galinę stotelę (nevykęs infrastruktūros sprendimas) ir dar 8 trol. važiuoja su generatoriumi).
10 uždarytas dėl nerentabilumo, jį pakeitė 20 autobusas, tik ilgesne trasa.
12 uždarytas dėl nerentabilumo (Ratslaukums - Ziepniekkalns)
21 pernumeruotas į 25 (apie 2007-2008 m.), nes vėl tos bobutės nesugeba Ilguciems mikrorajone atskirti 21 autobuso nuo 21 troleibuso.
26 tokio niekada nebuvo.
Comment
-
Parašė Mettal Rodyti pranešimąKas liečia tuos nesančius maršrutus, tai galiu papildyti:
2 uždarytas dėl nerentabilumo. Jį pakeitė pratęstas 48 autobusas. Tai buvo unikalus maršrutas - nesusisiekė su bendru tinklu (Sarkandaugava - Mežaparks).
6 uždarytas dėl nerentabilumo (Ratslaukums - Agenskalna Priedes)
8 neseniai pernumeruotas į 27, nes bobutės nesugeba atskirti 8 autobuso, nuo 8 troleibuso (mat prie Stoties jie turi bendrą galinę stotelę (nevykęs infrastruktūros sprendimas) ir dar 8 trol. važiuoja su generatoriumi).
10 uždarytas dėl nerentabilumo, jį pakeitė 20 autobusas, tik ilgesne trasa.
12 uždarytas dėl nerentabilumo (Ratslaukums - Ziepniekkalns)
21 pernumeruotas į 25 (apie 2007-2008 m.), nes vėl tos bobutės nesugeba Ilguciems mikrorajone atskirti 21 autobuso nuo 21 troleibuso.
26 tokio niekada nebuvo.
Visgi ta vieninga dažymo schema visų rūšių transportui turi ir trūkumų.
Comment
-
Į 27 pakeitė turbūt todėl, kad 26 autobusas irgi važiuoja pro centrą. 27 autobusas, kai buvo keičiamas numeris, dar važiavo trasa Imanta-5 - Beberbeki. Jis irgi buvo labai nerentabilus, o be to jį dubliavo ir net buvo patogesnis už jį neseniai atidarytas 32 (važiuoja pro tuos pačius Beberbeki ir veža iki centro).
Comment
-
Žiūriu, Rygos VT tvarkaraščių atvaizdavimui internete naudoja tą pačią programą kaip ir Vilniuje/Kaune/Klaipėdoje. Kalbų diapozonas irgi tas pats. Įdomu, gal visi Baltijos šalių didmiesčiai tvarkaraščiams pateikti naudojasi vienos ir tos pačios programavimo įmonės paslaugomis ?
O ar yra Latvijoje miestų, kur galioja priekinių durų tvarka?Paskutinis taisė Vilnietizz; 2010.07.29, 00:23.
Comment
-
Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimąŽiūriu, Rygos VT tvarkaraščių atvaizdavimui internete naudoja tą pačią programą kaip ir Vilniuje/Kaune/Klaipėdoje. Kalbų diapozonas irgi tas pats. Įdomu, gal visi Baltijos šalių didmiesčiai tvarkaraščiams pateikti naudojasi vienos ir tos pačios programavimo įmonės paslaugomis ?
Latvija: Ryga, Jelgava.
Rusija: Kazanė, Ufa (abi versijos seniai neatnaujinamos ir maršrutai ne visi).
Baltarusija: Minskas (supaprastinta versija)
O ar yra Latvijoje miestų, kur galioja priekinių durų tvarka?
Comment
-
Maršrutiniai taksi Rygoje. Maršrutų skaičiaus šiuo metu - 38. Numeracija yra triženklė - 2xx.
Maršrutai, schemos ir grafikai yra šiame Rygos miesto savivaldybės puslapyje
http://www.rdsd.lv/mimap/?map=
Daugiausiai naudojami mikroautobusai yra įvairių modelių Sprinteriai, taip pat teko nemažai Renault Master.
Kainos 0,40 arba 0,45 lato. Dėl ko skiriasi kainos, nežinau - gal dėl maršruto ilgio, o gal dėl to, kad maršrutas eina per centrą ar dubliuoja miesto VT trasą.
Bet tai yra mažiau nei vienkartinė kelionė autobusu, tramvajumi ar troleibusu, kuri kainuoja 0,5 lato. Tiesa, papildant kortelę 20 kelionių, vienos kelionės kaina gaunasi 0,45 lato.
Tvarkaraščiai yra tik kai kuriose pagrindinėse stotelėse.
Taip pat Rygoje nemažai priemiestinių maršrutinių taksi. Jų maršruto numeris yra keturženklis. Priemiestiniai maršrutiniai taksi kursuoja nuo autobusų stoties (pačioje stotyje jie berods maršrutų nepradeda) ir nuo kai kurių transporto mazgų ar miesto VT stotelių. Priemiestiniai mikroautobusai piko metu dažnai būna perpildyti, veža stovinčius keleivius. Taip pat naudojami Spinteriai ir gana daug Renault Master.
Kelios ne miesto autobusų nuotraukos.
Autobusų stotyje
Užsieniečiai.
"Olego ir sūnaus" mikroautobusas Klaipėda - Ryga per oro uostą. Kaina - nuo 8 eurų.
Autobusų stotis nuo kanalo pusės.
Paskutinis taisė Al1; 2010.07.30, 12:26.
Comment
-
Gulbenės autobusų stotyje. Gulbenės AP autobusai.
Daugpilio AP autobusas Rygos stotyje.
Daugpilio 3B miesto maršruto autobusas.
Netikėtas Daugpilio AP egzempliorius Daugpilio autobusų stotyje.
Miesto Solariai autobusų stotyje.
Priemiestinis autobusas Daugpilis - Zemgalė galinėje stotelėje.
Paskutinis taisė Al1; 2010.08.06, 21:25.
Comment
-
Parašė redlynx Rodyti pranešimąGal kas žinote kaip ten su Rygos naujaisias Škoda 15T buvo? Girdėjau užsisakė apie 20 ir jau jie turėjo visi atkeliauti, tačiau iš jų atvežė tik vieną. Gal jie persigalvojo dėl tų tramvajų ar čia jie tik vėliau bus?"I killed the Bank" - Andrew Jackson
Comment
-
Baltarusija norėtų Latvijoje steigti bendras autobusų, troleibusų ir tramvajų gamybos įmones.
Apie tai susitikime su Latvijos prezidentu Valdžiu Zatleru Rygoje pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Martynovas.
Pagrindinė susitikimo tema buvo dvišalis ekonominis bendradarbiavimas, įskaitant Latvijos uostų galimybių išnaudojimą.
S.Martynovo susitikime su Latvijos premjeru Valdžiu Dombrovskiu kalbėta apie bendradarbiavimą energetikos srityje, naftos ir dujų tiekimo diversifikavimą.
Aptartos Baltarusijos galimybės importuoto naftą iš Venesuelos per Latvijos uostus.
V.Dombrovskis pakvietė Baltarusijos premjerą Sergejų Sidorskį darbinio vizito į Latviją rugsėjį.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
Comment