Laba diena visiems. Esu naujokas forume. Mane labiausiai domina triuksmo mieste tema. Nesvarbu ar tai butu automobiliu, gelezinkelio ar pramones objekto skleidziamas triuksmas.
Idomi butu Jusu nuomone tokia tema. Pastaruoju metu keliu projektavimo metu yra butinas atlikti PAV (poveikio aplinkai vertinimas). Jo metu nustatoma kokio masto zala atsiras pvz. nutiesus kelia. Kiek padides triuksmas, CO2 issiskyrimas ar nukentes gruntiniai vandenys ir tt.
Lietuvoje vis dar populiarus triuksmo mazinimo budas pakeiciant namams langus ir apzeldinant teritorija.
Taciau higienos norma nusako netik leistina triuksmo lygi namuose, bet ir namu aikstelese. Todel apzeldinimas yra tik vietoves grazinimo ir CO2 mazinimo budas, bet tikrai neefektyvi triuksmo slopinimo priemone.
Visame pasaulyje efektyviam triuksmo slopinimui naudojami triuksmo barjerai. Tai yra labai brangi investicija miestui, taciau jos efektyvumas yra milziniskas.
Kolkas yra taupoma zmoniu ramybes, gyvenimo komforto ir sveikatos kaina. Bandoma visokiais budais isvengti triuksmo barjeru statymo, nors europos sajunga mielai finansuoja tokius projektus, tuo labiau kai jie susije su ekologija (triuksmas - vienas is aplinkos tarshos elementu). Tikiuosi, kad jau nebeilgai....
Ka jus manote sia tema. Ar reikia miestams pradeti rimciau gvildenti nesustabdomo uzesio problema?
Comment