Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Elektriniai paspirtukai - darnus judumas ar stichinė nelaimė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Madride paspirtukams, kaip ir dviratininkams, griežtai draudžiama važiuoti šaligatviais. Jų judėjimui visose miesto gatvėse yra skirta pirma eismo juosta, pažymėta horizontaliu ženklininu ir sumažintu greičiu iki 30 km/h. Visi važiuoja tik gatvėse, nepriklausomai kiek yra eismo juostų ir ar yra autobusų juosta.
    O nuomojami paspirtukai paliekami tam tikrose parkingo vietose, išmėtytose per visą miestą, kaip dabar padarė Vilniuje. Visas.miestas labai tvarkingas.
    دائما الليتوانيه

    Comment


      Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
      Įdomu ar yra koks nors nors ateities planas, kokios paspirtukų perspektyvos. Įsivaizduoju du variantus:
      1. Taip kaip Paryžiuje, galų gale uždraus iš vis.
      2. Įrengti susisiekiantį dviračių takų tinklą ir leisti važinėti tik dviračių takais.
      Manau antrasis variantas būtų visai įmanomas. Pradžiai galima būtų vėl pasitelkti paišomus takus.
      Antras variantas nėra įmanomas nes VMS įrengti susisiekiantį dviračių takų tinklą yra misija neįmanoma.

      Comment


        Bjelle pasivažinėjimas paspirtuku baigėsi sunkiais sužalojimais: „Laukia 2 mėn. įtvare, mėnuo tik skysto maisto ir traumos visam gyvenimui“
        https://www.lrt.lt/naujienos/veidai/...isam-gyvenimui

        „Lūžusi koja, smegenų sutrenkimas, keletas nulūžusių dantų, nedidelis įskilimas virš dantų, skaudantis žandikaulio sąnarys, du gūzai ant veido, nubrozdinimas prie akies ir skauda kelias rankų vietas. <...>

        Buvau didžioji paspirtukų gerbėja ir porą metų važinėdama jais gyriausi kokia rami ir pavyzdinga vairuotoja esu. Dabar jau galiu drąsiai teigti, kad esu buvusi paspirtukininkė. <...>

        Vairuojant paspirtuką refleksas saugoti galvą dengiantis rankomis nelabai veikia. <...>

        Man dar pasisekė, po įvykio prisiklausiau tiek istorijų apie paspirtukų traumas, kad nesuprantu, kodėl jie vis dar toleruojami ir legalūs.
        Nusispjaut man ant paspirtukų, nes net nesu ant jų stovėjęs. Visgi sudomino viena vieta, dėl refleksų rankomis nesisaugoti būtrent krentant nuo paspirtuko. Suprantu krentant užkliūva kojos. Visgi, kaip forumiečiams sekėsi kristi su dviračiu? Aš esu 3 kart per vairą vertęsis:
        1. nuo kalno, įstrigo ratas tarp vejos ir borto, lūžo (o gal tik skilo) rodomasis pirštas, gipsavo ir gretimą bei tik 2-iems sav. (greit gyja paauglių kaulai);
        2. dariau triuką šokdamas nuo borto, skilo skruostikaulis, smegenų sutrenkimas ir išsimušiau 1 krumplio mėsą išorėje, vadinasi buvo refleksas saugotis ranka, tik nespėjau atsukt delno;
        3. dėl paslėptai įdubusio šaligatvio gražiai prisiliečiau su barzda ir krutine plyteles, vos paraudo oda, bet lūžo riešas ir norėjo gipsuoti kitos rankos alkūnę, bet sakiau, jog tikrai nelūžo, tai atsigavo lankstumas po kelių dienų (ginčijosi Santariškių gydytojas su radiologe, lol). Nebūčiau bandęs su kojom gražiai išlaikyti dviratį už nugaros, tai gal nebūtų tokio krūvio riešui ir nebūtų lūžęs.
        Kiti atvejai*: partrenkiant žmogų, atsitrenkiant į mašiną, būnant parblokštam lenktynėse baigėsi niekuo arba tik nubrozdinimais / mėlynėmis. *(Kad nebūčiau išvadintas darbuotoju iš žuvų fabriko, tai visais atvejais buvau nekaltas).

        P. S. Nesuprantu kaip, taip gražiai, bet mėsą ties krumpliu atsiauginau su Sulfargin ir Baneocin.
        Paskutinis taisė dondc; 2023.09.20, 11:40.
        ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

        Comment


          Parašė dondc Rodyti pranešimą
          Visgi sudomino viena vieta, dėl refleksų rankomis nesisaugoti būtrent krentant nuo paspirtuko.
          Kiek teko matyti video krentančių nuo paspirtukų, susidarė įspūdis, kad tiesiog taip greitai pabučiuoji asfaltą, kad refleksai nespėja suveikt.



          Comment


            Gali būti. Mano antras atvejis per vairą būtent ir buvo, pirmą dieną su dviračiu išvažiavus, galimai dėl visiškai naujų padangų, joms praslydus asfaltu. Dar nespėjus nei kiek nudėvėti to "išorinio nedarbinio" gumos sluoksnio, todėl irgi nespėjau sureaguot, nors galvą spėjau pasukt.

            Plikledžio metu paslydus irgi nesitikėjau, taip greit prigult. Visgi pavyko ištiesti ranką ir su galva mikštai trenktis į vidinę rankos dalį.
            ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

            Comment


              O dar kai kas šaiposi iš paspirtukininkų ar dviratininkų važinėjančių su šalmais.
              Flickr

              Comment


                Parašė dondc Rodyti pranešimą

                Visgi, kaip forumiečiams sekėsi kristi su dviračiu?
                Su dviračiu esu kritęs kelis kartus, bet mažu greičiu:
                - testuodamas priekinį stabdį padariau kūlverstį,
                - miške užkliuvęs pedalu už kelmo tiesiog nušokau nuo dviračio.
                - miške užsisuko vairas smėlyje, sustojau vietoje ir nušokau.

                taip yra tekę kristi motociklu:
                - žvyrkelyje lėtai važiuodamas pataikiau į išplautą grioviuką ir nuskridau per vairą.
                - mieste neįvertinau galimo automobilio manevro ir posūkyje teko staigiau guldyti motociklą, galinis ratas nuslydo ir toliau kelionė tęsėsi horizontalioje padėtyje.
                Abiem atvejais šalmas liko sveikas.
                Reflekso dengtis galvą rankomis neturiu. Net kai užmiršęs prijungti stabdžius motociklu pramušiau medinius garažo vartus, rankos liko ant vairo.

                -

                Comment


                  Mano atvejais šalmas nebūtų padėjęs. Net įskėlus skruostą su smegenų sukrėtimu nubrozdinimas buvo nuo žandikaulio apačios iki akies. Padėjęs būtų nebent full-face šalmas, kurį dviratininkai naudoja nebent specifinėse lenktynėse. Net ant rampų SK8 park'uose šokinėja tik su viršutinę dalį dengiančiais.
                  ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                  Comment


                    Su dviračiu esu virtęs du kartus, pirmą kartą kai bandžiau prisegamus pedalus. Sustojau važiuodamas dviračiu, ir tiesiog (vis dar prisisegęs) nuvirtau ant šono. Kitą kartą per varžybas besileisdamas hair-pin'u nesuvaldžiau dviračio ir slydau. Be lūžių, bet sumušimai buvo, nusitarkavau odą gana rimtai, bet laimei spėjau nušliaužti nuo važiuojamosios dalies nes iš galo buvo nemaža grupė, būtų buvęs neblogas zavalas.
                    If a lion could speak, we could not understand him.

                    Comment


                      Vaikystėje nuolat buvo kruvinos rankos ir kojos, dažniausiai krisdavau į žvyrą. Jau buvau išmokęs kristi šonu, kad tiesiog čiuožčiau šonu.

                      Comment


                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                        O dar kai kas šaiposi iš paspirtukininkų ar dviratininkų važinėjančių su šalmais.
                        Su paspirtuku padeda nebent DH ar motociklininko šalmas, nes krentama ant barzdos. Su dviračiu biški kitokia kreivė ir labiau ant viršugalvio taikoma. Tada šalmas padeda, išbandyta praktiškai.

                        Comment


                          Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
                          Vaikystėje nuolat buvo kruvinos rankos ir kojos, dažniausiai krisdavau į žvyrą. Jau buvau išmokęs kristi šonu, kad tiesiog čiuožčiau šonu.
                          Vaikystė gerai, kad minkšti kaulai sunkiau lūžta. Edukacinio video neberandu, bet ten irgi mokinta rankų neatkišinėt krentant šonu, nes atkišus dažniausiai lūžta dėl per didelės jėgos ir plonų kaulų. Mokina "ridentis kaip kamuoliuku". Aš su prisegamais batais tiek sportuojant, tiek mieste išmokau kelią atkišinėti į šoną ir pavykus išsisegti koją atkišinėju pėdą. Ranką vis tiek tenka atkišti, bet jau paskutiniu momentu, kai kontaktuoju išsirietęs pusmėnuliu – pėda, kelias, klubas ir sulenkta ranka (kad nelūžtų per ištiestą alkūnę).
                          ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                          Comment


                            Esu turėjęs vieną iš pirmųjų elektrinių paspirtukų, dar net kai nebuvo mados. Nustojau važinėti, kai dėl bordiūrų ir prastos dangos būklės nuskridau ir sulaužiau gazo rankenėlę. Užteko pasivažinėti vieną vasarą, bet patirtis tikrai ne kokia lyginant su dviračiu, nes stabilumas
                            ir sukibimas su danga daug prastesnis

                            Comment


                              Parašė dondc Rodyti pranešimą
                              Nusispjaut man ant paspirtukų, nes net nesu ant jų stovėjęs. Visgi sudomino viena vieta, dėl refleksų rankomis nesisaugoti būtrent krentant nuo paspirtuko. Suprantu krentant užkliūva kojos. Visgi, kaip forumiečiams sekėsi kristi su dviračiu?
                              Per vairą yra tekę kristi tik vieną kartą. Padariau pilną apsisukimą ir nusileidau ant sėdimosios vietos. Kadangi pataikiau nukristi ant žolės šalia kelio, nieko nesusilaužiau. Refleksas užsidengti galvą suveikė.

                              Ant šono krentant tai refleksas labiau būdavo ištiesti rankas kad "pagauti žemę". Na išskyrus tą atvejų kai traktoristas nusprendė pervažiuoti mane.

                              Comment


                                KET pokyčiai paspirtukininkams: ribojamas amžius, važiuoti bus galima tik dviračių takais
                                https://www.lrt.lt/naujienos/eismas/...viraciu-takais
                                Nuo kitų metų ribojamas paspirtukų greitis, vairuoti šias transporto priemones galės ne jaunesni nei 16 metų asmenys. Norintieji vairuoti paspirtukus anksčiau – nuo 14 metų – turės išklausyti mokymo kursą, įgyti pažymėjimą.

                                Nepilnamečiams šalmas privalomas visuomet, o suaugusiems – važiuojant važiuojamąja kelio dalimi. Judant šia kelio dalimi privaloma dėvėti ryškiaspalvę liemenę ar įjungti šviesas.

                                Važinėjant gyvenamojo namo kieme amžius neribojamas, tačiau jaunesnius kaip 10 metų vaikus privalo prižiūrėti suaugęs asmuo. <...>

                                važiuoti elektrine mikrojudumo priemone bus leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis.

                                Šaligatviu arba važiuojamąja dalimi leidžiama važiuoti tik kai nėra šių kelio elementų. Maksimalus leistinas paspirtuko ar kitos mikrojudumo priemonės važiavimo greitis galės būti 20 km/h, o važiuojant pro pat pėsčiąjį – ne didesnis kaip 7 km/h.
                                ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                                Comment


                                  Bandymas įteisinti raisykles sveikintinas, bet kaip žinom nesant kontrolės, kurios tikrai nebus, iš esmės nieks nesikeis.

                                  Comment


                                    Gal ir gražūs tie KET pakeitimai, bet visi žinom, kad bus vienas reidas per metus, nubaus bent tris žmones, padarys TV reportažą ir pamirš kaip visada.

                                    Comment


                                      Pakeitimai iš serijos "svarbeuse kaška dariti"

                                      Comment


                                        Parašė Agas Rodyti pranešimą
                                        Bandymas įteisinti raisykles sveikintinas, bet kaip žinom nesant kontrolės, kurios tikrai nebus, iš esmės nieks nesikeis.
                                        Būtent. Nei jų greičio kas nors matuos, nei amžiaus tikrins, nei šalmų dėvėjimo prižiūrės. KET vis labiau tolsta nuo realaus gyvenimo. O kuo įstatymas toliau nuo realaus gyvenimo –tuo daugiau žmonių į jį žiūri kaip nesąmonę, kurios nei laikytis, nei kontroliuoti nereikia.
                                        Lietuva visiems.

                                        Comment


                                          Tai, kad pakeitimai skamba taip pat, kokios taisyklės yra dviratininkams. Ar klystu?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X